Šaľa opäť zvýšila odstup, juniori uspeli u žochárov

III. LIGA: V drese lídra rozhodli o troch bodoch žolíci z lavičky. Seredskú sériu bez prehry ukončilo Nové Mesto. Rezerva Nitry otočila zápas v Topoľčanoch a získala dôležité tri body. Vráble doma opäť pustili perie.

Šaľa - Dun. Lužná 2:0 (0:0)
Od úvodných minút potvrdzoval líder svoje postavenie v tabuľke. V prvej štvrťhodine hlavou v dobrých pozíciách chybovali Mujkoš s Košútom a Charizopulosovu delovku bravúrne vyrazil na roh mladý gólman Feriančík. V ďalších desiatich minútach sa predviedli najlepší domáci kanonieri. Najskôr Čurgali zoči-voči brankárovi hostí strieľal prudko vedľa, Košút z rovnakej pozícii nastrelil vybiehajúceho Feriančíka. Ako sa strieľa s výhodou vetra v chrbte, predviedol v 28. min. Pipíška, keď jeho strela z dobrých 25 m skončila pár centimetrov nad. V 35. min. nepremenil ďalšiu dobrú streleckú príležitosť Košút, na druhej strane Jackuliak opečiatkoval v 43. min. domáce brvno. Po obrátke vyšlo domácemu trénerovi dvojité striedanie. Duslo spresnilo hru v strede poľa, častejšie a presnejšie strieľalo a prišlo aj korenie futbalu góly. V 57. min. ešte Tomišov trestný kop brankár hostí zneškodnil, ale o dve minúty neskôr už domáci priaznivci jasali. Striedajúci Jakubjak aj s pomocou silného vetra zatočil loptu z rohového kopu do ľavého horného rohu a domáci viedli 1:0. Domácich gól uspokojil a v 71. min. už viedli rozdielom dvoch gólov. Kombinačnú akcia Ďatka s Tomišom zakončil strelou od brvna do siete E. Gajdoš. Hostia síce v snahe streliť kontaktný gól vystriedali naraz až troch hráčov, ale šance na prikrášlenie výsledku mali chemici. Dobre hrajúcemu Tomišovi najskôr brankár zázračne vyrazil v 85. min. efektné nožničky a o tri minúty neskôr mu zasa pomohla po technickej strele toho istého hráča ľavá žrď. Body zostali po zásluhe doma a náskok Dusla na čele tabuľky narástol.
Góly: 59. Jakubjak, 71. E. Gajdoš. R Marhefka, ŽK: Mujkoš, Charizopulos - Pipíška, Hrnčár, 317 divákov. DUSLO: Kolmokov - Mihálik, Mujkoš, Áč, Ďatko - Glenda (54. Jakubjak), Lalák, Charizopulos (70. Lancz), Tomiš - Košút (54. Gajdoš), Čurgali. Tréner D. Liba. JOZEF SKLENÁR

Nové Mesto n/V. - Sereď 1:0 (0:0)
Lepšie začali domáci hráči. Už v 5. min. pohrozil z ťažkého uhla L. Šebek a vzápätí Končitík. V 18. min. nezužitkoval samostatný nájazd hosťujúci Varhaník, ktorého vychytal výborný Korček. Ďalšie minúty prvého polčasu priniesli iba priemerný futbal medzi šestnástkami. Príležitosť počas prvého polčasu mali domáci v 39. min., no strelu Drahna ani Šebek nedopravil do brány. I v druhom polčase si domáci vytvorili viac príležitostí na strelenie gólu, no pokusy Marčeka, Hikela i Končitíka neskončili v sieti hostí. V 72. min si vytvorili šancu hostia, ale Bortel nedosiahol na loptu. Najkrajšiu akciu stretnutia priniesla 79. min, keď domáci kapitán našiel M. Šebeka a ten nezištne prihral bratovi Lukášovi, ktorý sa nemýlil a strelil víťazný gól. V závere sa hostia v presilovke dokázali na dlhšie minúty usadiť na polovičke domácich. Hráči AFC však hrali disciplinovane, nedovolili súperovi skórovať a pripísali si tri body.
Gól: 79. L. Šebek. R Jurenka, ŽK: Korček, Gajdošík, Hikel, Kutaj - Pecho, ČK: 83. Končitík, 150 divákov. ŠKF: Pernecký - Dobiš, Guldan (53. Frťala), Penciak, Kasaj, Gál, Pecho, Bortel, Guláš, Varhaník, Herák (63. Gligič). Tréner T. Meszlényi. ROMAN BAJČÍK

Vráble - Nové Zámky 0:1 (0:0)
Úvod Vráble zaspali, už vo 4. min. skúšal Bombicz zo 40 m prehodiť Straku. Vzápätí mali Zámky prečíslenie troch na jedného, ale Bombicz aj Andrášik zahodili nemožné. Spartak mal najväčšiu šancu v 12. min., keď strelu Husára so šťastím vykopávali z bránkovej čiary až dvaja obrancovia. Po polhodine mal tutovku Novozámčan Ešek, istému gólu zabránil obetavo až Husár. V závere polčase ešte domáci Prekop mieril do náručia brankára. Druhý polčas bol prekvapivo v jasnej réžií hostí. Ešek ušiel Sepešimu, jeho nájazd však zlikvidoval Straka. Potom Bombicz mieril nad bránu, na druhej strane Husár vystrašil Miháleka. V 62. min. ale unikol za obranu Ilič, našiel voľného R. Cingela a ten popod Straku skóroval - 0:1. O sedem minút sa do dobrej šance dostal Ilič, ale namieril tesne vedľa. Spartak si väčšiu šancu vytvoril až v 87. min., po centri Mjullera sa pri hlavičke Balka vyznamenal Mihálek. Hostia vyhrali zaslúžene a mohli aj vyšším rozdielom.
Gól: 62. R. Cingel. R Krivošík, ŽK: Nozdrovický - Bukovič, Ešek, R. Cingel, Z. Cingel. 370 divákov. SPARTAK: Straka - Nozdrovický, Šándor, Sepeši, Husár - Kupec - Balko, Gonda, Dzurek - Prekop (79. Mjuller), Garaj (67. Sojka). Tréner M. Šándor. FKM: Mihálek - Szántó, Zsák, Gajdoš, Z. Cingel, Ilič, Bukovič, Ešek, Andrášik (60. Bališ), Bombicz, R. Cingel (88. Hlavačka). Tréner P. Buranský. ĽUBOŠ MODZGA

Topoľčany - Nitra jun. 1:3 (1:0)
Pred úvodným výkopom si prítomní uctili minútou ticha úmrtie tajomníka MFK Topvar Topoľčany Petra Streichera. Domáci tak na zápas nastúpili s páskami na rukávoch. Domáci mali raketový nástup, keď po rohovom kope sa hlavou presadil Benca a otvoril skóre - 1:0. V 11. min. mohol zvýšiť vedenie Žák, ale triafa len do brankárových rukavíc. Potom tempo hry upadlo. Hostia mohli vyrovnať v 32. min., kedy po zlom výkope sa k lopte dostal Bratský, ale ten preloboval nielen brankára, ale aj bránku. Po zmene strán mal obrovskú šancu v 51. min. Gešnábel, ktorý však v úniku namiesto lobu na vybiehajúceho brankára volil radšej kľučku, ktorá mu ale nevyšla. O štyri minúty platilo „nedáš-dostaneš“ a Paukner vyrovnal, keď zavesil pod brvno. Pod gól sa však pripísalo aj podcenenie lopty domácim brankárom. Ubehlo len niekoľko sekúnd a po ľavej strane unikol Gajdošík a hostia razom viedli. Od tohto momentu sa stretnutie už iba dohrávalo. V samotnom závere ešte hostia unikli Pauknerom, ktorý strelil tretí gól.
Góly: 6. Benca - 55. a 90.+ Paukner, 56. Gajdoší. R Debnár, ŽK: Remeň - P. Grman, 206 divákov. MFK TOPVAR: Uhlár - Ondrka, Begovič, Benca (66. Šimič), Remeň, Bošanský, Balážik, Bisák, Králik - Gešnábel (75. Švajlen), Žák (58. Vaňo). Tréner J. Želiska. FC: Chudý - Kolmokov (46. M. Grman), Bratský (89. Levčík), Ivančík, Paukner, P. Grman, Gajdošík (87. Penzéš), Hnilica, A. Ács, Kaspřák, Bakule. Tréner M. Kuruc. JARO ŠUPA

Pezinok - Moravany n/V. 0:1 (0:1), 45. Klačman.
Trnava B - Nemšová 4:0 (2:0), 36. Ciprys, 40. Mikinič, 57. Schranz, 71. Mikinič.
Slovan jun. - Vrbové 2:0 (0:0), 78. Vaniš, 85. Kapišovský