Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Rozostavaný CityPark dostal stavebné povolenie. Kino nebude

Stavebník je povinný prebudovať jednosmernú komunikáciu, ktorá vedie cez Brezový háj, na obojsmernú.

NITRA. Mesto vydalo dodatočné stavebné povolenie na rozostavaný CityPark v Brezovom háji. Ešte nie je právoplatné, je možné proti nemu podať odvolanie.

Obchodno-zábavné centrum na brehu rieky chce postaviť projektová spoločnosť Euro City park. Jej akcionármi sú Doprastav a Istroconti ICT. Harmonogram výstavby bude závisieť od zabezpečenia financií. Je možné, že sa bude stavať na etapy. Zhotoviteľom bude Doprastav.

„S právoplatným stavebným povolením chceme opätovne ponúknuť projekt investorom a osloviť banky a nájomcov,“ povedal pre agentúru SITA Peter Kullifay.

Foto: (JK)

Multikino nebude

Výstavba CityParku sa začala v roku 2007. Oficiálne ju prerušili o rok neskôr, pretože Najvyšší súd zrušil stavebné povolenie. Obrátila sa naň skupina ľudí, ktorí neboli pribratí do stavebného konania. To sa muselo začať odznova. Stavebník predložil upravený projekt.

V dodatočnom stavebnom povolení sa píše, že objekt bude štvorpodlažný, prízemie bude zdvihnuté o približne 1,3 metra nad úroveň terénu. Navrhnuté je podzemné parkovanie.

„Športové plochy budú v severovýchodnej časti areálu, v časti násypu, a prístup k nim bude z druhého nadzemného podlažia a z existujúcich peších chodníkov.“

Navrhnuté je "detské ihrisko, kolíska pre skejtbord a bicykle, viacúčelové ihrisko, plážové volejbalové ihrisko, dráha pre detské elektroautíčka, pieskovisko so skĺzavkami a lezecká stena". Pôvodne plánované multikino sa už nespomína.

Vytvoria svah

„Vzhľadom na architektonický koncept sa uvažuje s výraznejšou úpravou terénu, s násypmi a výkopmi, a to hlavne v zadnej časti objektu - bude tam vytvorený súvislý svah z úrovne existujúceho terénu na úroveň terasy,“ píše sa v dodatočnom stavebnom povolení.

V exteriéri sú navrhnuté dve vodné plochy s lávkou, ďalšia má byť v ústrednom vstupnom priestore. Projekt počíta aj so sto exteriérovými lavičkami na sedenie a ležanie.

Zmeny aj na križovatke

Stavebník musí pred kolaudáciou dokladovať, že má vybudovaných 767 parkovacích miest. Časť z nich môže byť aj prenajatá.

Stavebník je povinný tiež prebudovať jednosmernú komunikáciu, ktorá vedie cez Brezový háj, na obojsmernú (od kruhovej križovatky na Napervillskej ulici minimálne po zásobovací vjazd). Prebudovať treba aj samotnú kruhovú križovatku.

Protiprávne konanie

Ešte pred prerušením prác vykonal stavebník niektoré zmeny bez povolenia stavebného úradu.

„Stavebný úrad 19. 12. 2011 postúpil toto protiprávne konanie na prerokovanie správneho deliktu,“ píše sa v dodatočnom stavebnom povolení.

Námietku proti nemu zaslal jeden účastník konania -vlastník susednej nehnuteľnosti. Stavebný úrad sa ňou nezaoberal. Konštatoval, že bola podaná po lehote.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Nikola Kováčiková medzi ocenenými

Na vyhlásení ankiet Slovenskej basketbalovej asociácie sa zviditeľnila aj Levičanka, ktorá háji nitrianske farby.

Blízke regióny

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Jawa stavila na retro vzhľad a čínsku techniku

Ponuku tradičnej českej značky obohatili modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage.

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

Kam vyraziť