Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Hádzanárky Šale vedú v sérii 2:1

Aj tretí zápas semifinálovej série medzi Partizánskym a Šaľou sa skončil až po predĺžení! V sobotu sa tešili hosťujúce Šalianky po víťazstve 30:29.

Semifinále - 3. zápas: HK Danlog Partizánske - HK Slovan Duslo Šaľa 29:30 pp (24:24, 10:13). Od úvodných minút zápasu malo Duslo herne navrch. Prakticky až do konca prvého polčasu, ktorý vyhralo o tri góly, a aj prvých desať minút druhej časti kontrolovalo priebeh. Potom však prišli vylúčenia, ktoré povzbudili súpera. Partizánske dokázalo vyrovnať, dokonca sa o gól ujalo vedenia. Šaľa pritom v určitých fázach hrala v oslabení dokonca o tri hráčky. Po týchto vylúčeniach však opäť prevzali iniciatívu hostky, ale domáce predsa len dotiahli zápas do predĺženia, keď v riadnom hracom čase skončil duel 24:24. Na začiatku prvej päťminútovky predĺženia trvalo ešte šalianske vylúčenie, ktoré Partizánske využilo a ujalo sa vedenia o dva góly. Potom ale hostky sériou troch presných zásahov otočili a jednogólové vedenie udržali aj v druhej časti predĺženia. Aj tretí semifinálový zápas tejto dvojice sa tak rozhodol po predĺžení a Duslo sa ujalo vedenia 2:1 v sérii.

Rozhodovali Kavulič a Skružný (obaja ČR), pok. hody: 5/3 - 5/4, vylúčené: 0 - 8, 900 divákov.
DUSLO: Grandtnerová, Haládiková - Biziková, Trochtová 6, Porubská 5, Piskayová, Vidiečanová 2, Bérešová 7/4, Tulipánová 1, Czanik 1, Demajová 2, Pileková 3, Szarková 3, Ďurechová.

Michal Lukačín, tréner: „Samozrejme, som spokojný, pretože sme vyhrali a myslím si, že zaslúžene. Prakticky celý zápas sme diktovali tempo, oproti predošlým zápasom sme spresnili hru a v tomto by sme chceli pokračovať aj naďalej.“

Stav série: 1:2. Štvrtý zápas sa hrá v nedeľu o 17.00 h.