Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Putovná výstava diel architektonického umenia bude aj v Nitre

Dve ceny poroty získali aj architektonické diela v Nitre - rodinný dom Medzi stromami v Cabaji od architekta Viktora Šabíka a Otio - Dom pri fare v Nitre od autora Sebastiana Nagya.

Dve ceny poroty získali aj architektonické diela v Nitre - rodinný dom Medzi stromami v Cabaji od architekta Viktora Šabíka a Otio - Dom pri fare v Nitre od autora Sebastiana Nagya.

NITRA. Slovenská komora architektov (SKA) udeľuje každoročne Ocenenie CE•ZA•AR (Cena za architektúru) za vynikajúci profesionálny výkon – za zrealizované dielo architektonického umenia, ktoré významne prispieva k obohateniu hmotnej kultúry na Slovensku. Cieľom je nielen ocenenie výsledku snaženia, ale aj podpora členov - architektov v prezentácii ich tvorby a zároveň priblíženie významu architektúry a jej umeleckej hodnoty verejnosti.

SKA prezentuje všetky prihlásené diela formou putovných výstav po celom Slovensku. Ako prvá bola verejnosti sprístupnená v Košiciach, potom putovala do Žiliny, Banskej Bystrice a naposledy do Bratislavy. Séria výstav CE•ZA•AR 2011 vyvrcholí vernisážou, ktorá sa bude konať 10. mája o 17. h v obchodnej Galérii Mlyny v Nitre. Za účasti zástupcov spoločenského a verejného života, predstaviteľov SKA a poroty si autori ocenených a nominovaných diel prevezmú diplomy, katalógy a DVD záznamy zo slávnostného vyhlásenia výsledkov na galavečeri v bratislavskej starej Tržnici.

O laureátoch ceny CE•ZA•AR 2011 rozhodla medzinárodná odborná porota a Bronzový domček CE•ZA•AR-a – sošku akademického sochára Jána Hoffstädtera - si laureáti súťaže prevzali od významných osobností spoločenského života a partnerov akcie počas galavečera 11.októbra 2011 v Bratislave.

Spomedzi 6 udelených cien si v kategórii Rodinné domy ocenenie odniesol aj Nitran Viktor Šabík za Rodinný dom Medzi stromami v Cabaji. Okrem týchto oficiálnych víťazov bola udelená aj cena verejnosti, ktorú na základe internetového hlasovania získalo dielo OTIO, Dom pri fare v Nitre od autora Sebastiana Nagya.

Výstava v Galérii Mlyny v Nitre potrvá do 31. mája.

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Inšpektorát sa vyjadril, kto je zodpovedný za pád stropu v obchodnom centre

Incident spôsobila uvoľnená vzduchotechnika. Nikto sa našťastie nezranil.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Blízke regióny

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Chodník na námestí sa prepadol do päťmetrovej hĺbky

Pokojná prechádzka po Námestí slobody sa pre staršiu pani mohla skončiť tragicky. Takmer sa zrútila do stovky rokov starej pivnice.

Civilizáciu Aztékov zničila európska zbraň, nevedeli proti nej bojovať

Za kolapsom rozvinutej juhoamerickej civilizácie môže byť aj pandémia paratýfusu.

Bol priekopník – utečenec. Jeho meno zmizlo z novín aj z histórie

Najlepší kanonier československej reprezentácie Václav Nedomanský má zo svetových šampionátov deväť medailí. Na úzke klziská v zámorí sa po emigrácii dostal ako tridsiatnik.

Kam vyraziť