Šaľa vedie o šesť bodov, Sereď v plusových číslach

III. LIGA: Šaľania vrátili nitrianskym juniorom prehru z jarnej časti aj s úrokmi. Vráble doma prekvapujúco nebodovali s poslednými Moravanmi. Sereď natiahla sériu bez prehry na desať kôl.

Šaľa - Nitra jun. 4:0 (0:0)
Favorizovaní domáci hrali v prvom polčase proti silnému vetru, čo mladý celok hostí využil v úvode k dvom príležitostiam Šimoneka a Bakuleho, ale Valenský bol na mieste. Domáci v prvom polčase mali dve-tri gólové príležitosti, keď Kopecký zlikvidoval sólo Košúta tvrdú strelu Tomiša a poradil si aj gólovou strelou jedného z najlepších domácich hráčov Charizopulosa. V dobrej príležitosti však boli po polhodine hry aj hostia, ale Valenský nohami zabránil istému gólu po strele Šimoneka. Po obrátke bolo otázkou času, kedy sa bude meniť skóre. V 48. min. po vtipnej prihrávke Laláka ešte Čurgali neprekonal výborného Kopeckého, ale v 64. min. už prepasíroval loptu do siete po rohovom kope Tomiša. Domáci dostali juniorku pod tlak, zázračné zákroky predviedol brankár Kopecký po strelách Charizopulosa a Čurgaliho, ale góly padali až v záverečnej štvrťhodine. Trénerovi Dušanovi Libovi vyšli striedania, keď E. Gajdoš najskôr zoči-voči brankárovi hostí pod brvno vsietil druhý gól a v 80. min. prízemnou strelou zvýšil. Hostia pohrozili rýchlou kontrou Ivančíka, na druhej strane mal Kopecký prácu so strelou Ďatka. Záverečnú bodku za veľmi dobrým výkonom chemikov dal Jakubjak, ktorý prízemnou strelou vsietil štvrtý gól domácich.
Góly: 64. Čurgali, 72. a 80. E. Gajdoš, 85. Jakubjak. R Špaček, ŽK: Poluch, I. Držík, Šimonek, A. Ivančík, 315 divákov. DUSLO: Valenský - Mihálik, Áč, Mujkoš, Ďatko - Glenda (58. E. Gajdoš), Lalák, M. Charizopulos, Tomiš - Čurgali (88. Kružlík), Košút (67. Jakubjak). Tréner D. Liba. FC: Kopecký - Halaji (69. Pitra), Murín (76. Penzeš), Poluch, Ivančík, Bakule, Paukner (65. Gajdošík), Držík, Ács, Bratský, Šimonek. Tréner M. Kuruc. JOZEF SKLENÁR

SkryťVypnúť reklamu

Nové Zámky - Vrbové 0:0
Prvú veľkú príležitosť mal v 7. min. domáci kapitán Zsák, ale jeho hlavička po rohu skončila len na žrdi. O pätnásť minút na to mal tutovku na kopačke na opačnej strane Andrísek, ale pochodil rovnako ako domáci kapitán. V ďalšom priebehu prvej časti hry mali viac šancí Novozámčania, ale bez gólového efektu. Druhý polčas začal FKM s odhodlaním čo najskôr streliť prvý gól, ale jeho rýchlym akciám chýbala finálna prihrávka alebo efektívne zakončenie. Po hodine hry mal vyloženú príležitosť hosťujúci Jelšic, ale Mihálek bol na mieste. S pribúdajúcim časom boli domáci čoraz nervóznejší. Keď tesne pred koncom trafil Bombicz z dobrej pozície iba bočnú sieť, mužstvá z dolnej polovice tabuľky sa rozišli zmierlivo.
R Trenčanský, ŽK: Ilič, Bombicz - Krajčovič, 270 divákov. FKM: Mihálek - Zsák, Z. Cingel, E. Horáček, Ilič, Bališ (46. Gajdoš), Hlavačka, Fehervári, R. Cingel (78. P. Horáček), Bombicz, Ešek, Tréner J. Chovanec. ROMAN GULIŠ

Trnava B - Topoľčany 6:0 (5:0)
Skóre na góly bohatého stretnutia otvoril v 18. min Zvolenský strelou spoza šestnástky k pravej žrdi, na ktorú brankár Holička nedočiahol. V 26. ušiel po pravej strane aktívne hrajúci Rehák, jeho center hlavičkoval Pavelka a topoľčianskym brankárom vyrazenú loptu poslal do siete pohotový Schranz. Potom prišli chvíle Pavelku, ktorý za 13 minút dosiahol čistý hetrik. Najskôr v 28. min dorazil do siete strelu Schranza, o desať minút gólovo zakončil hlavou center Reháka a rovnako hlavou sa presadil v 41. min po centri Zvolenského. Hostia za celý polčas pohrozili iba strelou Gešnábela, ktorú brankár Rusov pohotovo vyrazil. Po zmene strán sa už spartakovci do ďalších gólov príliš nehrnuli. Strely Mikiniča, Ciprysa i Pavelku boli nepresné, hostia podobne trnavského gólmana priamo neohrozili. Jediným svetlým momentom druhého polčasu bola v 77. min utešená bomba Banoviča z 35 m, ktorá nezadržateľne zakotvila popri ľavej žrdi v topoľčianskej sieti. Bodku za zápasom mohol dať Schranz, ktorý sa pekne uvoľnil, ale vystrelil vedľa brány. Kladom stretnutia bola čistá hra oboch celkov a tak sa žlté karty neudeľovali.
Góly: 18. Zvolenský, 26. Schranz, 28., 38. a 41. Pavelka, 77. Banovič. R Somoláni, bez kariet, 150 divákov. MFK: Holička - Králik, Remeň, Ondrka, Piršel - Bošanský - Čirič (46. Vaňo), Balážik (75. Benca), Žák (84. Bisák), Švajlen - Gešnábel. Tréner J. Želiska. MIKULÁŠ ROŽŇÁK

Pezinok - Šamorín 0:0
Od úvodu sa hral bojovný a behavý futbal. Domáci pohrozili v 3. min., ale Hulák mieril mimo. Lepším dojmom v prvom dejstve pôsobili hostia. V 14. min. mali dvojnásobnú šancu dostať sa do vedenia, najprv Ležaič hlavičkoval len do tyče a po ňom strela Pončáka skončila tesne vedľa. O dve minúty Slezák vystrelil z diaľky len do stredu brány. Oba celky sa snažili naďalej hrať kombinačne. V 24. min. sa dostal k zakončeniu Kuba, ktorého vychytal brankár Bolech. V 39. min. mohlo udrieť aj na druhej strane, keď Tarekov prízemný center sa dostal cez päťku až k Hulákovi, ten však ľavačkou mieril vysoko nad. Po obrátke mal v 61. min. po rohu gól na hlave pezinský obranca Jadroň, ale hosťujúci Pončák loptu vykopával z bránkovej čiary. V 69. min. sa dostal k zakončeniu vo vnútri pokutového územia Ležaič, ale mieril nad. V 76. min. Kuba hlavou opäť netrafil priestor brány.
R Korista, ŽK: Nemček, Ondra (Pezinok), 300 divákov. ŠTK: Pentek - Marušin (87. Kučera), Pončák, Staško, Fulmek, Mezovský, Vaško (63. Petrovský), Kopúň, Kuba, Ďurech, Ležaic (72. Čermák). Tréner V. Koník. (JB)

Slovan jun. - Sereď 0:2 (0:0)
Začiatok zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Vo 4. min. vyrazil Guodanovu strelu domáci gólman, podobne ako krátko nato Pernecký Vanišov pokus. V 32. min. mal obrovskú šancu domáci Sarka, Pernecký však odvrátil na roh. Posledné slovo pred prestávkou mali hostia, keď v 39. min. Guldanov lob stihol vyraziť domáci brankár. Po zmene strán mali hostia tri obrovské šance, všetky zahodil Herák. Najprv v 48. min. trafil žrď, potom jeho strelu domáci vykopávali z čiary v 50. min. a o päť minút neskôr len tesne minula jeho strela bránu. Následne prišla 70. min., kedy vystrelil hosťujúci Korman a z diaľky otváral skóre. V 85. min. mohli domáci vyrovnať, ale Sarkovu hlavičku chytil Pernecký. V závere sa ešte v pokutovom území najlepšie zorientoval Kasaj a stanovil na konečných 0:2. Sereď tak natiahla sériu neprehraných zápasov na desať.
Góly: 70. Korman, 90. Kasaj. R Ihring, ŽK: Bortel, Penciak - Uhlík, Szarka, 150 divákov. ŠKF: Pernecký - Penciak, Guláš, Bortel, Dobiš, Varhaník, Gál, Herák (83. Gligič), Korman, Guldan (65. Frťala), Kasaj. Tréner T. Meszlényi. DUŠAN ŠVEHLA

Vráble - Moravany 0:1 (0:0)
Hostia boli poslední, a tak potrebovali body ako soľ, ale v 10 min. Verchola stiahol Garaja a putoval pod sprchy. Nariadenú penaltu Tužinský ale ani na dvakrát nepremenil. V 20. min. unikol po strane Garaj, prihral Balkovi, ktorého gólová strela však trafila obetavého obrancu hostí. Potom to už bola totálna moravanská defenzíva, s ktorou si Spartak až na výnimky nevedel poradiť. Tými bola žrď, ktorú nastrelil tiesnený Garaj, gólman Székely sa potom vyznamenal aj pri Kupecovej strele. Mjuller z otočky zase tesne minul bránu a po Balkovom centri zase loptu. V 86. min. ovplyvnil zápas rozhodca, keď nenariadil penaltu po jasnom faule na Gondu. Výbornú defenzívnu hru hostia vyšperkovali v nadstavenom čase. V ich jedinej väčšej šanci šikovne unikol Ďuriš a ako na podnose ponúkol gól legionárovi Jukičovi.
Gól: 90.+ Jukič. R Čmiko, ŽK: Kupec, Hambálek, Mjuller - Gálik, Filip, Bician, Jukič, Varga, ČK: 82. Hambálek - 10. Verchola, 570 divákov. SPARTAK: Straka - Nozdrovický, Hambálek, Kupec, Husár - Balko, Gonda, Tužinský (46. Mjuller), Dzurek - Prekop, Garaj. Tréner Šándor. ĽUBOŠ MODZGA

Nové Mesto - Nemšová 0:2 (0:0), 76. Fabuš, 88. Amrich.