Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Juraj Konc pískal v extralige už 500 zápasov

Hokejový rozhodca Juraj Konc si v piatom finále medzi Košicami a Slovanom pripísal na svoje konto jubilejný päťstý odpískaný zápas vo svojej extraligovej kariére.

Juraj Konc okrem domácich súťaží pískal aj na viacerých mládežníckych MS a ME.

Ale aj toto úctyhodné číslo nepôsobí v porovnaní s jeho celkovou štatistikou nijako ohromujúco, pretože Juraj Konc počas svojho rozhodovania (za sedemnásť sezón) odpískal spolu v mládežníckych aj seniorských kategóriách, v domácich súťažiach alebo na medzištátnej úrovni, 2210 duelov.

Počas svojej práce rozhodcu toho zažil dosť, na vlastnej koži pocítil, že rozhodcovský chlebíček nie je jednoduchý. Podľa jeho slov však nikdy neľutoval, že sa na túto dráhu dal. „Je svätá pravda, že niekedy som toho mal plné zuby. Nikdy som ale neľutoval. Nezažil by som to, čo som zažil, nebol by som na miestach, kde som bol a nepohyboval by som sa medzi ľuďmi, medzi ktorými sa pohybujem,“ hovorí s nadhľadom Konc, pochádzajúci z hokejovej a zároveň rozhodcovskej rodiny. Tento šport je tak u nich doma číslom jeden. „Vždy to tak bolo a aj bude. Pískal otec, s bratom sme obaja rozhodcovia, môj syn hráva hokej, tiež bratov chlapec. Tradícia teda v našom rodinnom koreni asi zostane,“ konštatuje Nitran, ktorý si vedie podrobnú evidenciu o svojich odpískaných zápasoch. V extralige debutoval v zápase Liptovského Mikuláša s Prešovom.

V tejto sezóne stretla skúseného arbitra aj jedna zaujímavá situácia. Vo štvrtom kole práve skončeného ročníka rozhodoval aj zápas pod Zoborom. Nitra sa v ňom stretla so Skalicou a pripísala si prvé víťazstvo v ročníku. „Bola to výnimočná situácia, keď som pískal zápas Nitry. Zhodou okolností dve kolá predtým pískal Nitre aj môj brat. Ale toto sa stáva sporadicky, bola to výnimka,“ vysvetľuje Konc.

Rozhodcovia si počas stretnutí často vypočujú svoje. Nielen od hráčov, ale aj fanúšikov. Ako vnímajú teda rozhodcovia nitriansky štadión a jeho fanúšikov? „Určite sa na zápasy do Nitry tešia kvôli skvelej kulise. Na druhej strane zostáva rozum stáť nad tým, čo si musia vypočuť. Čo popadá na hraciu plochu, ani nehovoriac. V tomto smere Nitra suverénne vyhráva,“ otvorene konštatuje a dodáva, že za tie roky sa naučil byť imúnny voči podobným prejavom.

Ako sám povedal, čas sa nedá zastaviť. Dokedy teda plánuje 44-ročný rozhodca pískať na najvyššej úrovni? „Horný limit pre rozhodcu je 50 rokov. Uvidíme, ešte stále vládzem, snáď to až tak nekazím, ale či ma to bude baviť? Pretože mám taký pocit, že hokej ide u nás vo všetkých smeroch dole vodou. Možno, ak sa podarí, by som ešte nejaké tri roky potiahol. Samozrejme, podmienkou je, aby som bol akceptovaný zo strany klubov aj rozhodcovskej komisie,“ uzatvára Juraj Konc.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Fuska s Frišom sú v Alekšinciach, Füle ide do Nevidzian

Dlhá futbalová prestávka prináša ďalšie zaujímavé transfery. Nazreli sme do piatej ligy.

Lapáš dobíjal na Počúvadle, Lehota v Bojniciach

Február je vhodným termínom na zimné sústredenia futbalových mužstiev.

Výmena zábradlia na moste sa opäť posúva

Čaká sa na vyhlásenie verejného obstarávania, bez neho sa výmena neuskutoční.

Blízke regióny

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

(FOTOGALÉRIA) Nadchod postavili s atómkou. Po 30 rokoch ho idú takto zmeniť

Do obnovy zanedbaného nadchodu v Kalnej nad Hronom sa pustí obec. Elektrárne jeho stav desiatky rokov neriešili.

Fajčil pred vchodom a pes pobehoval bez dozoru. Majiteľ tvrdil, že ho podviedol

O kuriózne prípady nemajú mestskí policajti núdzu. V tomto období sa zameriavajú hlavne na psičkárov.

Koniec plechovým hangárom? Trnava chce veľké obchody už len za mestom

Do konca februára môžu Trnavčania pripomienkovať štyri zmeny územného plánu. Jedna z nich by mohla znamenať koniec výstavby veľkých hangárových obchodných centier priamo v meste.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Všetky správy

Krajina znásilnení a útočiacich migrantov? Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov, no štatistiky o kriminalite a správy o no-go zónach sú často zdeformované.

Prieskum Focusu: Smer mierne klesá, vládu by skladal ťažko

Voliči, ktorých odradila v januári kauza kapitán, si k SNS nenašli cestu späť.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Idem sa vycikať

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

Chcete sa presťahovať na západ? Ubytovanie nájdete ťažko

V Trnave nie je v súčasnosti možné nájsť dostatok vhodných zamestnancov v okruhu 50 kilometrov.

Kam vyraziť