Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Vlani mesto získalo z hazardu tisíce eur

Na rok 2011 bolo vydaných 39 rozhodnutí k 150 individuálnym licenciám na prevádzkovanie hazardných hier prostredníctvom výherných prístrojov, umiestnených v 34 prevádzkach na území mesta.

ŠAĽA. Prevádzkovatelia hazardných hier odviedli počas minulého roka do rozpočtu Šale 278 458,60 eura. Vyplýva to zo správy hlavnej kontrolórky mesta Alžbety Sedliačikovej. Hazardné hry prinášajú do mestskej pokladnice príjmy z viacerých zdrojov. Jedným z nich je poplatok za udelenie licencie.

Z kontroly dokladov vyplynulo, že na obdobie roku 2011 bolo celkovo vydaných 39 rozhodnutí k 150 individuálnym licenciám na prevádzkovanie hazardných hier prostredníctvom výherných prístrojov, umiestnených v 34 prevádzkach na území mesta. V súvislosti s rozhodnutím o udelení týchto licencií na rok 2011 mesto získalo do svojho rozpočtu príjem zo správnych poplatkov v sume 224 025 eur, uviedla Sedliačiková. Ďalších 2 000 eur radnica získala za zmeny v existujúcich licenciách.

Ďalších viac ako 6 000 eur priniesol hazard mestu aj v podobe odvodov stávkových kancelárií z hernej istiny. Zdrojom príjmov boli tiež poplatky za videohry. Za štyri technické zariadenia a 57 terminálov dostalo mesto spolu 46 350 eur.

Podľa hlavnej kontrolórky neboli pri vyberaní poplatkov za hazardné hry zistené žiadne vážne pochybenia. Napriek tomu magistrátu odporučila, aby vykonával dozor nad prevádzkovateľmi hazardných hier, pretože v minulom roku nebola v tejto oblasti vykonaná zo strany mesta žiadna kontrola. Hlavná kontrolórka zároveň odporučila, aby si mestský úrad viedol úplnú a prehľadnú evidenciu jednotlivých prevádzkovateľov hazardných hier.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Inšpektorát sa vyjadril, kto je zodpovedný za pád stropu v obchodnom centre

Incident spôsobila uvoľnená vzduchotechnika. Nikto sa našťastie nezranil.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Blízke regióny

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Chodník na námestí sa prepadol do päťmetrovej hĺbky

Pokojná prechádzka po Námestí slobody sa pre staršiu pani mohla skončiť tragicky. Takmer sa zrútila do stovky rokov starej pivnice.

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

Kam vyraziť