Šaľa má na čele opäť náskok, Straka vychytal Sereď

III. LIGA: Šaľa proti béčku Trnavy potvrdila rolu favorita, góly si podelili útočníci. Sereď nedokázala skórovať proti Vrábľom. Juniori Nitry doma prehrali s Vrbovým, pričom rozhodujúci gól dostali v početnej výhode...

Šaľa - Trnava B 4:1 (0:0)
V 6. min. pohrozil Tomaček, ale Ďatko obetavo zachránil. Domáci to skúšali strelami Tomiša a Laláka, ale po góle volal až volej Košúta. V prvom polčase potvrdili kvality obaja brankári, Valenský po strele Tomačeka a najmä Rusov po strelách Košúta a Tomiša. Duslo po obrátke zabralo a v 53. min. po kolmici Čurgaliho sa Košút zoči-voči Rusovovi nemýlil - 1:0. Hostia z prvej vážnejšej príležitosti vyrovnali, keď strela Schranza sa obtrela o chrbát Mujkoša a domáci gólman Valenský bol bezmocný - 1:1. Chemici však okamžite kontrovali, keď po chybe obrany a presnej prihrávke Charizopulosa najlepší strelec domácich Košút dostal Duslo opäť do vedenia. Hostia, ktorí nedarovali lídrovi tabuľky ani piaď ihriska, sa snažili o vyrovnanie, ale Mikinič s Tomačekom strelecky chybovali. Duslo v závere „pretavilo“ výborný výkon ďalšími dvomi gólmi, keď sa strelecky prebudil druhý najlepší strelec chemikov Čurgali. Skóre pečatil po presnom centri už uzdraveného Laláka.
Góly: 53. a 61. Košút, 84. a 85. Čurgali - 60. Schranz. R Ježík, ŽK: Mihálik, Mujkoš, Lalák - Derras Salmy, 315 divákov. DUSLO: Valenský - Mihálik, Áč, Mujkoš, Ďatko - Glenda, Lalák (89. Lancz), Charizopulos, Tomiš - Čurgali (85. E. Gajdoš), Košút (85. Takács). Tréner D. Liba. JOZEF SKLENÁR

Sereď - Vráble 0:0
Domáci natiahli sériu zápasov bez prehry na deväť, ale hra v tomto stretnutí im príliš nešla. V úvode Pecho z diaľky strieľal vedľa a v 10. min. center Gligiča likvidoval Straka. V 20. min. sa sám na bránu rútil Gligič, zozadu ho fauloval Šándor, za čo predčasne musel ísť pod sprchy. Po polhodine Varhaník pekne prihral Kasajovi, ale Straka jeho následnú strelu zmaril. O pár minút po akcii Dobiša s Gligičom brankár odvracal na roh. Druhý polčas začal centrom Varhaníka, Frťala hlavičkoval vedľa brány. Opora v bráne hostí Straka si poradil aj s ďalšími šancami Guláša, Heráka a Gála. V 73. min. sa z 35 m snažil prekvapiť Dobiš, ale strela mierila tesne nad. Najväčšia šanca domácich prišla v 87. min., ale Straka zlikvidoval aj gólovú hlavičku Guldana po centri Penciaka.
R Jurenka, ŽK: Pecho, Bortel, Dobiš - Tužinský, Balko, ČK: 20. Šándor (V), 423 divákov. ŠKF: Šálka - Korman (80. Penciak), Guláš, Bortel, Dobiš - Gál, Pecho, Varhaník, Gligič (55. Herák) - Frťala (59. Guldan), Kasaj. Tréner T. Meszlényi. SPARTAK: Straka - Hambálek, Husár (65. Sepeši), Gonda, Nozdrovický, Garaj (90. Mjuller), Dzurek (76. Balko), Tužinský, Kupec, Prekop, Šándor. Tréner M. Šándor. DUŠAN ŠVEHLA

Šamorín - Slovan jun. 2:0 (1:0)
V 13. min. voľný kop Mezovského hlavičkoval Petrovský, brankár hostí ale reflexne vyrazil. V 24. a 28. min. sa skúšal presadiť Ležaič, jeho technickú strelu gólman odvrátil na roh a gól po druhej šanci rozhodca neuznal pre ofsajd. V 30. min. po hrubej chybe hosťujúcej obrany získal loptu Vaško, prihral Ležaičovi, ktorý nezaváhal a jeho druhý gól už skóre otvoril. O dve minúty mohli domáci svoje vedenie zvýšiť, Ďurechov pokus smeroval vedľa brány. Aktívny Ležaič bol v dobrej šanci aj po obrátke, v 51. min. si „spravil“ dvoch obrancov, ale sám voči Hajdúchovi neuspel. V 82. min. od svojej šestnástky viedol rýchly protiútok Fulmek, naservíroval loptu Čermákovi, ktorý prízemnou strelou zvýšil na konečných 2:0.
Góly: 30. Ležaič, 82. Čermák. R Debnár, 320 divákov. ŠTK: Penték - Marušin, Pončák, Mezovský, Vaško (86. Jančovič), Kopúň (90. Chrečka), Petrovský, Kučera, Ďurech, Ležaič (75. Čermák), Fulmek. Tréner V. Koník. ERVÍN SARMANY

Nitra jun. - Vrbové 1:2 (1:1)
V 12. min. hostia udreli po priamom kope, keď na pravej strane Mihok prehlavičkoval všetko, čo mu stálo v ceste a k pravej Stránskeho žrdi otvoril skóre - 0:1. Nitrania odpovedali okamžite z protiútoku a agilný Matúš Paukner si vypýtal pokutový kop, ktorý sám premenil na gól - 1:1. V 21. min. Andrísek ľavačkou len tesne minul Stránskeho bránu. Po polhodine pohrozili Gajdošík a Kemláge, na druhej strane to skúšal Jelšic. V 37. min. Ács dorážal vyrazenú loptu opäť do brankára a Paukner následne strieľal vedľa. V druhom polčase nastúpili aktívnejšie hostia, no ich mierny tlak svoje ovocie nepriniesol. V 52. min. nemieril presne Nitran Gajdošík, podobne pochodil Ács. Ďalšie pokusy mali hosťujúci Balcír a Mišura. V 73. min. vylúčil rozhodca hosťom po druhej žltej karte Mihoka, o minútu na to Gajdošik mieril len do gólmana hostí. V 81. min. Andrísek vysunul lobom Jelšica, ktorý preloboval nitranskeho brankára a poslal hostí do vedenia - 1:2. Nitrania sa v závere nasťahovali pred bránu súpera a vytvorili si tlak, no vyrovnať sa im už nepodarilo.
Góly: 13. Paukner (11 m) - 12. Mihok, 81. Jelšic. R Krivošík, ŽK: Šimonek - Mihok, Kuťka, Gažík, ČK: 73. Mihok, 70 divákov. FC: Stránský - P. Grman, Bratský, Kaspřák, Mládenek - Kemláge (76. Čery), Držík, Paukner, Ács, Gajdošík - Šimonek. Tréner M. Kuruc. (FC)

Moravany - Nové Zámky 4:0 (1:0)
Domáci vstúpili do zápasu s cieľom konečne vyhrať a potvrdiť tak bod z Vrbového. Už v 2. min. mohol začať plány napĺňať Jukič, ale prestrelil. Rovnako pochodil aj v 17. minúte. V 23. min. prekvapili domáci súpera zahraním rohu nakrátko, hostia sa dopustili faulu a rozhodca ukázal na biely bod. Glos sa nemýlil -1:0. Do prestávky sa už nič vážne neudialo. Hneď v úvode druhého polčasu zvýšil vedenie domácich po Jukičovom centri hlavou Vajda. V 60. min. sa prehnal hosťujúcou obranou opäť Jukič a tentoraz prekonal Miháleka sám. V 76. min. zavŕšil ten istý hráč na 4:0. Za zmienku stojí obrovská šanca Biciana, ktorý v 89. min. netrafil z dvoch krokov prázdnu bránu. Hostia sa prezentovali nemastným-neslaným výkonom, za ktorý si nezaslúžili ani bod.
Góly: 23. Glos (11 m), 50. Vajda, 60. a 76. Jukič. R Somoláni, ŽK: Verchola, Filip - Ilič, 78. Bališ, 250 divákov. FKM: Mihálek - Zsák, Z. Cingel, Gajdoš, Horáček (46. R. Cingel), Ilič, Bukovič, Hlavačka, Fehervári (70. Kosztolány), Bombicz, Ešek (67. Bališ). (SC)

Nemšová - Pezinok 1:1 (0:0), 75. Kresánek - 50. Zábora.
Dunajská Lužná - Nové Mesto 2:1 (2:1), 20. Jackuliak, 41. I. Brezina - 8. L. Šebek.