Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

V ankete Zlatý Amos bojuje i Miroslava Košťálová z Nitry

Miroslavu Košťálovú do ankety prihlásili jej ôsmaci. Hodiny s ňou sú netradičné a čarovné.

Žiaci 8. B na ZŠ Topoľovej so svojou triednou učiteľkou Miroslavou Košťálovou.(Zdroj: (ARCHÍV ZŠ))

Miroslavu Košťálovú do ankety prihlásili jej ôsmaci. Hodiny s ňou sú netradičné a čarovné.

NITRA. O titul Najobľúbenejšieho učiteľa sa v ankete Zlatý Amos uchádzajú aj dve pedagogičky z Nitrianskeho kraja. Z Nitry je to jediná učiteľka Miroslava Košťálová, ktorá vyučuje dejepis, geografiu a informatiku na ZŠ Topoľová. Z Kolárova nominovali Denisu Molnárovú, riaditeľku ŠZŠ na Lesnej ulici.

Postúpilo 16 učiteľov

Do 6. ročníka ankety sa zapojilo zatiaľ 2 670 žiakov základných, stredných škôl, žiaci špeciálnych ZŠ a ZUŠ, ktorí spolu prihlásili 38 pedagógov. Po hlasovaní obe zástupkyne nášho kraja postúpili do semifinále s ďalšími 14 pedagógmi.

Za Miroslavu Košťálovú ako za svoju najobľúbenejšiu učiteľku v ankete „lobovala“ 8. B, ktorej je triednou učiteľkou. Za všetkých spolužiakov svoju pedagogičku komisii predstavil žiak Adam Žember. Okrem iného v liste uviedol, že „pani učiteľka je našou oporou aj vtedy, keď nám nie je veľmi do smiechu. Pre váš zmysel pre humor sú hodiny s vami netradičné a často čarovné. Neviem, ako to robíte, ale pre nás ste slnkom aj v upršanom a zamračeno m dni. Dá sa s vami o všetkom diskutovať, nezahriaknete nás ani pri našich dosť trápnych „akože múdrych" poznámkach. Pre vás sú dokonca vtipné aj tie naše pubertálne reči. Viete nám trefne kontrovať a pritom nikoho neuraziť.

Vám sa nebojíme s niečím po sťažovať, hoci aj na nespravodlivého učiteľa, ťažkú písomku, zlý obed, nezaujímavé učivo, nudný predmet. Nie je to len o tom, že nás vypočujete, ale hlavne sa problémy snažíte aj vyriešiť. Zaslúžite si to aj pre váš pozitívny prístup, nadhľad a humor. Máme na vás radi aj to, že sa neberiete príliš vážne a dokážete si bez problémov zo seba spraviť srandu. V triede máme každý inú povahu, ale vy nás máte už dobre „prečítaných". Viete ihneď rozpoznať, keď má niekto problém, prípadne starosti“.

Majú svoje tajné heslá

Takto vidia žiaci svoju obľúbenú učiteľku. Krásne slová, ktoré vedia vohnať aj slzy do očí. Čo na to samotná Miroslava Košťálová? „Nominácia do súťaže od detí ma veľmi potešila a prekvapila zároveň. Považujem ju za akési ocenenie svojej práce, ako i prejav vzájomnej dôvery od žiakov," hovorí Miroslava Košťálová.

„Spoločne sme prežili v radostiach i trápeniach takmer 4 roky, zo spoločných príhod máme dokonca aj vlastné „tajné heslá“. Som rada, že som mala možnosť spoznať tieto deti a dúfam, že aj vďaka nim nie je moja práca zbytočná.“

Finále v máji v Košiciach

Cieľom ankety Zlaty Amos je podporovať vzťah medzi učiteľmi a žiakmi na základných a stredných školách. Žiaci aktívne vstupujú do prípravy a organizácie ankety na školách, sú najdôležitejším prvkom pri prihlasovaní. V tomto ročníku svojich učiteľov mohli navrhovať aj vysokoškoláci, aby tak podporili výnimočných ľudí, s ktorými spolupracujú, aj keď sú na vyššom stupni štúdia.

Semifinále a finále ankety sa uskutoční v dňoch 4. - 6. mája v Košiciach. Učitelia so svojimi žiakmi budú bojovať o tituly Zlatý Amos, Amos Sympaťák, Amos Press, Zlatá škola, Naj učiteľ chémie, Naj učiteľ fyziky, Naj učiteľ matematiky, Najlepší príbeh a ďalšie ocenenia. Držiteľ najcennejšieho titulu Zlatý Amos si odnesie 3500 eur. Minulý rok v ankete zvíťazila zvíťazila učiteľka Janka Koštialiková z Ilavy.

Hlavnými organizátormi súťaže sú OZ ADEVYK, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Košický samosprávny kraj.

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

Fuska s Frišom sú v Alekšinciach, Füle ide do Nevidzian

Dlhá futbalová prestávka prináša ďalšie zaujímavé transfery. Nazreli sme do piatej ligy.

Lapáš dobíjal na Počúvadle, Lehota v Bojniciach

Február je vhodným termínom na zimné sústredenia futbalových mužstiev.

Blízke regióny

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Škôlku pozná ako vlastnú dlaň

Od prvého januára nastúpila do funkcie riaditeľky Materskej školy MDŽ Erika Sekanová.

(FOTOGALÉRIA) Nadchod postavili s atómkou. Po 30 rokoch ho idú takto zmeniť

Do obnovy zanedbaného nadchodu v Kalnej nad Hronom sa pustí obec. Elektrárne jeho stav desiatky rokov neriešili.

Všetky správy

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Spieva si Marleyho, dá si pivo a fotí sa. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa na klasiky pripravoval inak ako súperi. "Keď som to navrhol, všetci si mysleli, že som zošalel," tvrdí športový riaditeľ jeho tímu.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Kam vyraziť