Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku
MESTSKÝ SOCIÁLNY PODNIK V NITRE FUNGOVAL OD 1. OKTÓBRA 2009 DO 30. SEPTEMBRA 2011, TVORIL JEDEN Z PILIEROV PROJEKTU SOLIDARITA S OBČANOM, KTORÝ PRIJALA NITRIANSKA RADNICA NA ZMIERNENIE DOPADOV HOSPODÁ

Traja zo 16 zamestnancov sociálneho podniku si našli prácu

Pracovnú zmluvu dostali na rok, polovicu ich platov hradil počas prvého roka Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Nitre.

Pracovnú zmluvu dostali na rok, polovicu ich platov hradil počas prvého roka Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Nitre.

NITRA. Mestský sociálny podnik v Nitre ukončil po dvoch rokoch fungovania činnosť. Z jeho 16 zamestnancov si našli prácu traja. Zo strážcu verejného poriadku sa stal učiteľ, z asistentky učiteľa zamestnankyňa Základnej školy Rázusova v Nitre a bývalá opatrovateľka sa zamestnala v Zariadení pre seniorov Zobor.

Mestský sociálny podnik vznikol s cieľom poskytnúť verejnoprospešnú prácu nezamestnaným a pomôcť im nájsť si stále zamestnanie. Fungoval od 1. októbra 2009 do 30. septembra 2011. Tvoril jeden z pilierov projektu Solidarita s občanom, ktorý prijala nitrianska radnica na zmiernenie dopadov hospodárskej krízy. Mesto už v jeho činnosti neplánuje pokračovať, píše sa v správe, ktorú schválili poslanci.

„Zamestnanci mali nie vždy také pracovné nasadenie, aké sa od nich očakávalo, preto bol s niekoľkými z nich rozviazaný pracovný pomer pre porušenie pracovnej disciplíny,“ podotkol prednosta radnice Igor Kršiak.

V rámci sociálneho podniku vzniklo 16 pracovných miest – päť správcov multifunkčných ihrísk, dvaja asistenti učiteľa, prevádzkar amfiteátra, údržbár, tri opatrovateľky, dvaja operatívno-technickí pracovníci na údržbu verejných priestranstiev a dvaja strážcovia verejného poriadku. Vhodných adeptov na tieto pozície radnica vybrala zo 158 uchádzačov.

Ak sa zamestnanec sociálneho podniku do roka na otvorenom trhu práce neumiestnil, znížil sa tento príspevok na 40 percent z celkovej ceny práce. V roku 2011 pracovalo 15 zamestnancov v šiestich pracovných pozíciách, pretože ku koncu roka 2010 zanikla pracovná pozícia údržbár amfiteátra.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Ako dávni migranti zmenili Európsku DNA? Prišli len muži a kone

Tretia hlavná migračná vlna zanechala stopu v Európanoch až dodnes.

Kam vyraziť