Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Ordinár OS a OZ SR F. Rábek pokrstil vo väznici dvoch väzňov

Krstnými rodičmi obom väzňom kresťanom boli rehoľná sestra z topoľčianskej komunity Kongregácie sestier Božského Vykupiteľa a pracovník Ordinariátu OS a OZ SR.

Krstnými rodičmi obom kresťanom boli rehoľná sestra z topoľčianskej komunity Kongregácie sestier Božského Vykupiteľa a pracovník Ordinariátu OS a OZ SR.

NITRA. Ordinár Ozbrojených síl (OS) a Ozbrojených zložiek (OZ) SR František Rábek pokrstil 15. apríla za mrežami nitrianskeho Ústavu na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody dvoch väzňov. Obvinený Radovan a odsúdený Ján sa po prípravnom období odhodlali prijať sviatosti kresťanskej iniciácie a v dospelosti sa stali kresťanmi, informoval hovorca Ordinátu OS a OZ SR Tibor Ujlacký.

Počas svätej omše vo väzenskej kaplnke blahoslavenej Zdenky Šelingovej, ktorú ordinár celebroval s miestnym väzenským kaplánom a súčasne nitrianskym väzenským dekanom Petrom Halkocim a väzenským kaplánom Petrom Hasarom, prijali Radovan a Ján sviatosť krstu, sviatosť birmovania i prvé sväté prijímanie.

Krstnými rodičmi obom kresťanom boli rehoľná sestra z topoľčianskej komunity Kongregácie sestier Božského Vykupiteľa a pracovník Ordinariátu OS a OZ SR. Krstnú slávnosť vo väzenskej kaplnke mali možnosť prežívať aj záujemcovia z radov odsúdených z miestneho ústavu.

Ordinár Rábek vo svojej homílii obom katechumenom priblížil skutočnosť Kristovho utrpenia, smrti a zmŕtvychvstania a ich význam pre človeka. Vyzdvihol veľký význam a účinky sviatosti krstu, v ktorej sa človek stretá s Kristom a vďaka jeho obeti a Božiemu milosrdenstvu získava aj úplné odpustenie hriechov, uviedol Ujlacký.

Prijatie sviatosti krstu a následných sviatostí kresťanskej iniciácie má podľa ordinára Rábeka aj vážne dôsledky na život človeka. Vyzval oboch katechumenov, aby svoje odhodlanie žiť životom kresťana realizovali aj v praktickom živote podľa Božích prikázaní, svojím konaním prispeli k zmene života vo väzení a boli príkladom a pomocou pre všetkých ľudí vôkol seba.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

Nikola Kováčiková medzi ocenenými

Na vyhlásení ankiet Slovenskej basketbalovej asociácie sa zviditeľnila aj Levičanka, ktorá háji nitrianske farby.

Blízke regióny

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Jawa stavila na retro vzhľad a čínsku techniku

Ponuku tradičnej českej značky obohatili modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Kam vyraziť