Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku
CIEĽOM AKCIE JE VYČISTIŤ TURISTICKÉ CHODNÍKY A ICH OKOLIA MEDZI DRAŽOVCAMI, PYRAMÍDOU, ZOBOROM A ŽIBRICOU OD ODPADU, KTORÝ TAM ZANECHÁVAJÚ NEZODPOVEDNÍ NÁVŠTEVNÍCI

Dobrovoľníci sa stretnú na Jarnom čistení Zobora

Cieľom akcie je vyčistenie turistických chodníkov a ich okolia medzi Dražovcami, Pyramídou, Zoborom a Žibricou od rôzneho odpadu a tiež asanácia nelegálnych skládok na území prírodnej rezervácie Lupka a nad mestskou časťou Dražovce.

NITRA.Dobrovoľníci sa aj tento rok stretnú na Jarnom čistení Zobora, ktoré bude v sobotu 21. apríla. Šiesty ročník podujatia organizuje Nitriansky horský spolok v spolupráci so Správou Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie a mestom Nitra.

V minulosti sa na ňom zúčastnili stovky dobrovoľníkov, turisti, milovníci prírody, žiaci a študenti. Do čistenia sa môže zapojiť každý, kto má chuť pomôcť prírode v Nitre, hovorí člen Nitrianskeho horského spolku Radovan Baláž. Zraz bude o 9. h pred Špecializovanou nemocnicou svätého Svorada na Zobore. Pre všetkých účastníkov budú k dispozícii pracovné rukavice a vrecia na odpad.

Cieľom akcie je vyčistenie turistických chodníkov a ich okolia medzi Dražovcami, Pyramídou, Zoborom a Žibricou od rôzneho odpadu, ktorý tam počas svojich výletov a vychádzok zanechávajú nezodpovední návštevníci. Zámerom organizátorov je tiež asanácia nelegálnych skládok na území prírodnej rezervácie Lupka a nad mestskou časťou Dražovce, kde sa každoročne hromadí množstvo odpadu.

Likvidáciu vyzbieraného odpadu zabezpečí mesto prostredníctvom Nitrianskych komunálnych služieb. Okrem dobrého pocitu bude odmenou pre dobrovoľníkov sprievodca o Náučnom chodníku Zoborské vrchy a občerstvenie. Jarné čistenie Zobora 2012 finančne podporil Nadačný fond Tesco pre zdravšie mestá v rámci Nadácie Pontis.

Nad tohoročným čistením Zobora opäť prevzal záštitu primátor Nitry Jozef Dvonč, ktorý sa na ňom aj zúčastní. „Úprimne obdivujem zanietenie a energiu organizátorov z Nitrianskeho horského spolku, ktorú vynakladajú v rámci prípravy tejto prospešnej akcie,“ povedal Dvonč. Ako ďalej dodal, je aj cieľom samosprávy, aby Nitra prilákala mnoho návštevníkov svojou históriou, atmosférou, pekným a čistým prostredím, a súčasne aby sa tu obyvatelia cítili príjemne a bezpečne. S

prievodnou akciou čistenia bude prezentácia mestského cyklobusu, ktorý je spoločným projektom mesta Nitra a dopravcu Veolia Transport Nitra. Cyklobus začal po zimnej prestávke opäť premávať počas veľkonočného víkendu. Vždy v sobotu, nedeľu a počas sviatkov si v ňom môžu obyvatelia zdarma a pohodlne naprieč Nitrou prepraviť svoj bicykel.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Kapitána Nitry si zvolia hráči, jediným otáznikom Lupčo

Kabínu futbalistov Nitry čakajú voľby, o kapitánovi rozhodnú hráči.

Pod Zoborom je Kamerunčan z kanadského Toronta

Nitra ulovila na trhu hráčov exotickú posilu, novou tvárou je stopér Macdonald Niba.

Kutálek: Vydreté, ale vzácne víťazstvo

Všetky štyri góly Nitranov proti Trenčínu mali skalický podpis.

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Štúdio divadla zrekonštruujú, 235 javiskových stolov bude ovládať počítač

Verejné obstarávania na dodávateľov aj samotné práce chcú stihnúť tak, aby zmodernizované Štúdio bolo k dispozícii už na budúcu divadelnú sezónu.

Blízke regióny

Tatranské doliny sú zážitkom, v akomkoľvek období + foto

Velická dolina za Sliezskym domom je frekventovaná hlavne v lete. Ponúka viacero zaujímavých vrcholov.

V Želiezovciach by mohla pribudnúť viacúčelová hala

Mesto aj obyvatelia sú za vybudovanie nového centra pre viac druhov športu. Výstavbu podporuje hokejový zväz.

Otvorený list poslancom: Osud Vianočných trhov je na vás

Ivan Novotný z agentúry Mediaflash, ktorá od roku 2011 organizuje v Trnave Vianočné trhy, poslal médiám otvorený list adresovaný poslancom. Vyzýva ich, aby sa pre hlasovaním zamysleli nad desiatimi otázkami.

Ako dopadli zápasy cez víkend?

Opäť sa odohrala bohatá porcia zápasov.

Novozámčania spoznávajú diela nadaného výtvarníka zo Šurian

Výtvarné vlohy zdedil po svojich rodičoch. Diela nadaného výtvarníka Ivana Habaja prezentuje aktuálna výstava.

Všetky správy

Británia sa rozhodla, hranice aj pre Slovákov chce zatvoriť už v marci

Theresa Mayová chystá obmedzenie voľného pohybu oznámiť v rovnaký deň, keď oficiálne spustí rokovania o brexite.

Dankovi poškodilo bozkávanie výložiek, za premiéra ho už väčšina nechce

Kým v decembri bol podľa agentúry Focus Andrej Danko favoritom na budúceho premiéra, dnes jeho akceptácia u ľudí výrazne klesla.

UPC zvyšuje ceny internetu a televízie. Čo môžete robiť?

Káblová spoločnosť mení služby a ceny uprostred viazanosti, ľudia sa búria.

Pozrite si, na čom chce šetriť štátna poisťovňa, aby sa dostala zo straty

Denník SME prináša zoznam úsporných opatrení, ako ho navrhla štátna poisťovňa a schválil Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Prieskum Polis: Voľby by vyhral Smer, SNS preferencie klesli

Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostalo aj KDH.

Kam vyraziť