Trojgólové víťazstvo Nitry

Futbalisti FC Nitra v 27. kole Corgoň ligy porazili posledný tím tabuľky z Dunajskej Stredy 3:0. Zlatomoravčania doma prekvapujúco podľahli Prešovu 1:2.

FC Nitra - DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0)

Nitrania privítali posledný DAC, ktorý na jar ešte nezvíťazil. Už vo 4. minúte sa takmer menilo skóre, keď po zakonční Kroupu z bránkovej čiary odkopával Nikolič. O minútu strieľal zľava prudko Soumah a brankár hostí vyrazil na roh. V 7. minúte prvýkrát pohrozili aj hostia, keď nebezpečne strieľal Delarge. Hneď z protiútoku skúsil šťastie kapitán domácich Šimončič, loptu však poslal len do Kučerových rúk. Po štvrťhodine hry Gajdoš veľmi dobre zahral štandardku a brankár DAC mal problémy. Na opačnej strane sa prezentoval Delarge, ale s jeho strelou si Hroššo poradil. V 25. minúte sa aktívnejší domáci dočkali. Soumah pekne vysunul Kolára a ten prekonal brankára Kučeru. O 10 minút neskôr nebezpečnú hlavičku Kroupu brankár DAC zneškodnil. V 41. minúte mohol DAC vyrovnať, keď po centri Ayuka hlavičku Hözla Hroššo iba s námahou vyrazil. Druhý polčas sa začal Fodrekovým nepresným priamym kopom. Po hodine hry hlavičku Murína po Gajdošovom rohu zneškodnil brankár DAC. V 63. minúte sa skóre zmenilo druhýkrát. Po peknej akcii Soumahovu strelu Kučera vyrazil len pred seba, nasledoval faul Marcina na Kroupu a z nariadenej penalty Gajdoš neminul. O 2 minúty mohlo byť už 3:0, keď Gajdoš vysunul Kroupu, ale ten z čistej šance lobom minul bránu. Nitrianska prevaha pokračovala. Po centri Boszoráda Kolár hlavičkou opečiatkoval brvno, Šimonek sám pred brankárom prestrelil a v 76. minúte mohol znížiť Kordič, ale z pár krokov prekopol. Trest prišiel o 2 minúty, keď svoje futbalové umenie predviedol Soumah. Položil si Hantáka aj Marcina a bez problémov vsietil. V závere ešte pálil tesne vedľa Harbuľák a Soumaha vychytal brankár hostí.

Góly: 25. Kolár, 63. Gajdoš (11 m), 78. Soumah.
Rozhodoval Pavlík, ŽK: Tóth - Fodrek, Marcin, 868 divákov.
FC: Hroššo - Harbuľák, Murín (84. F. Moravčík), Tóth, Čirik - Šimončič - Ivančík (57. Boszorád), Soumah, Gajdoš, Kolár - Kroupa (71. Šimonek).
DAC: Kučera - Nikolič, Marcin (81. Adiaba), Huber, Laštovka - Hözl - Kabele (72. Hanták), Fodrek, Ayuk, Urbánek (57. Kordič) - Delarge.

Hlasy trénerov
Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: "Som rád, že po prehre v Trenčíne sa mužstvo našlo a odohralo dobrý zápas. Strelili sme tri góly a diváci sa futbalom bavili. Gratulujem môjmu mužstvu za dobrú robotu."
Krisztián Németh, tréner DAC-u: "Kým v strednej prípravnej zóne sme sa vedeli súperovi vyrovnať, obrovský rozdiel bol v útočnej a obrannej zóne. Súper bol v týchto zónach dôrazný a svoje šance premenil. My sme aj svoje najväčšie príležitosti doslova zavraždili."

FC ViOn Zlaté Moravce - 1. FC Tatran Prešov 1:2 (1:0)

Úvod stretnutia veľa futbalovej krásy nepriniesol. Už vo 4. minúte pokúšal šťastenu Macko, ale jeho strela spoza 16-tky preletela ponad Kuciakovu bránku. Po štvrťhodine hry Kolbas našiel na hranici malého vápna Střihavku, tomu lopta v poslednej chvíli odskočila od nohy. Prebiehala 21. minúta, na Orávikov center si z ľavej strany nabehol Brčák a exportnou hlavičkou k žrdi poslal domácich do vedenia. V 26. minúte napriahol z 20-metrov Orávik, jeho strele však chýbala presnosť. Po polhodine hry Macko vysunul Střihavku, tomu v poslednej chvíli vypichol lopti na roh Pavlovič. Ten rozohral Kolbasom, ale Mackova prudká strela mierila do nebies. V závere prvého dejstva Hruškova strela z dobrých 30-metrov poriadne vystrašila Diviša. Po zmene strán začali hostia aktívne. V 46. minúte Mackov center Střihavka hlavou poslal tesne nad Kuciakovu bránku. Poistiť vedenie ViOn-u mohol v 50. minúte Bernáth, ktorý zoči-voči Divišovi z osem metrov prestrelil. V 53. minúte Mackov prudký center Kuciak vyrazil, aby následnú Katonovu strelu odvrátil Husár na roh. Vyrovnania sa Prešovčania dočkali v 64. minúte, keď Macko utešenou strelou z priameho kopu nedal Kuciakovi šancu. V 66. minúte sa skóre mohlo opäť meniť, avšak Hruška z hranice 16-tky preloboval Diviša aj bránku. Útočná aktivita hostí priniesla ovocie v 73. minúte, keď agilný Macko ponúkol tutovku Katonovi, ktorý do prázdnej bránky upravil na 1:2. V 83. minúte mal Katona na kopačke aj tretí gól, Kuciak jeho strelu zázračne vyrazil. V závere domáci vrhli všetky sily do útoku. V 88. minúte Hruškovu tečovanú strelu Diviš skrotil. Keďže hostia záver zvládli, odnášajú si domov veľmi cenné tri body.

Góly: 21. Brčák - 64. Macko, 73. Katona.
Rozhodoval Samotný, ŽK: Paur, Husár, Bernáth - Lipták, 1265 divákov.
VION: Kuciak - Husár, Pavlovič, Majerník, Chren (64. Hodek) - Orávik, Luhový, Paur, Hruška - Brčák (54. Candrák), Bernáth (88. Pinter).
TATRAN: Diviš - Petráš (76. Štetina), Piter-Bučko, Krajník, Krob - Lipták - Kolbas (46. Zošák), Katona (90. Lysjuk), Macko, Jakovlev – Střihavka.

Juraj Jarábek (tréner Z. Moraviec): "Gratulujem Prešovu k víťazstvu, myslím, že dnes urobili veľký krok k záchrane. My máme nenormálnu maródku, varíme z toho čo máme. V utorok hráme pohár, ktorý je pre nás prioritou."
Sergij Kovalec (tréner Prešova): "Dnes sme videli dobrý zápas, obe mužstvá chceli vyhrať, šťastie sa usmialo na nás. Som rád, za dnešný výkon som pochválil svojich hráčov. Zlaté Moravce hrajú v utorok pohár a prajem im veľa šťastia."