Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Sereď je už v plusových číslach, víkend patril remízam

III. LIGA: Šaľa remizovala v Pezinku a vedie už iba o jeden bod. Vráble a Sereď prišli o víkendové výhry v posledných minútach.

Vráble - Dun. Lužná 1:1 (1:0)
Hostia prišli do Vrábeľ s rešpektom a piatimi obrancami a táto taktika im dlho vychádzala. Prvá šanca a hneď gólová sa zrodila až v 30. min., ale Garaj svoj nájazd trestuhodne zahodil. Z brejku chýbal strele Hlinu dôraz. V 34. min. už ale Garaj svoje zaváhanie napravil, keď ťažký center volejom z uhla efektne upratal pri opačnú tyč - 1:0. Druhé dejstvo začalo miernym snežením, čo sťažovalo hru obom tímom. Po hodine hry prenikol medzi hráčov Prekop a po jeho prihrávke musel bombu Tužinského vyraziť až Bednár. V 64. min. sa do druhého nájazdu dostal rýchly Garaj, ale namieril tesne vedľa. V závere tak domáci pykali, na hranici šestnástky sa ocitol voľný Pipiška a strelou pod brvno zariadil Lužnej cenný bod.
Góly: 34. Garaj - 88. Pipiška. R Perašín, ŽK: Molnár, Teraz (D. L.), 420 divákov. SPARTAK: Straka - Nozdrovický (46. P. Feješ), Sepeši, Šándor, Husár - Hambálek (87. Hamar) - Balko, Kupec, Tužinský - Prekop, Garaj (76. Sojka). Tréner M. Šándor. ĽUBOŠ MODZGA

Pezinok - Šaľa 0:0
Domáci futbalisti nastúpili v značne pozmenenej zostave, ktorá bola spôsobená viacerými zraneniami. Do základnej zostavy dokonca nastúpil aj domáci tréner Richard Slezák, ktorý vyše roka nehral súťažné stretnutie. V silnom vetre to bol od začiatku veľký boj. Hostia sa snažili hrať kombinačne a v 17. min. vyloženú šancu Košúta zneškodnil pezinský gólman Bolech. V 39. min. mala Šaľa výhodu pokutového kopu po faule domáceho brankára v šestnástke, Čurgaliho pokus však mieril nad bránu. Tesne pred polčasom vychytal Bolech aj hosťujúceho Glendu, a tak sa išlo do kabín za bezgólového stavu. Po zmene strán dali o sebe vedieť aj Pezinčania. Prvú strelu na bránu vyslal v 50. min. Janoško, tá však Valenskému vážnejšie problémy nenarobila. Viac sa zapotil o pár minút neskôr, keď center z ľavej strany, si spracoval v malom vápne Čemba, no jeho pokus vyrazil hosťujúci brankár do žrde. Domáci veľkou bojovnosťou nepúšťali v druhom dejstve lídra tabuľky do šancí. Jedinú vážnejšiu príležitosť hostí zahodil hlavičkou striedajúci Jakubjak. Oduševnený výkon Pezinka bol odmenený ziskom cenného bodu.
R Krivošík, ŽK: Bolech, Mizera - Ďatko, Gajdoš, 250 divákov. DUSLO: Valenský - Lancz, Ďatko, Mihálik, Tomiš, Gajdoš, Áč, Košút (77. Takács), Mujkoš, Glenda (70. Charizopulos), Čurgali (55. Jakubjak). Tréner D. Liba. JURAJ BERZEDI

Moravany n/V. - Sereď 1:1 (0:0)
Hralo sa v silnom vetre, ktorý čiastočne poznačil úvod zápasu. Domáci si chceli pripísať prvú jarnú výhru a hneď v 2. min. sa zastreľoval spoza 16-tky Filip, brankár Šálka bol ale pozorný. Potom prišli štandardky Moravian, a hoci im privodili optickú prevahu, na góly sa čakalo až po prestávke. Sereď sa v druhom dejstve postupne dostala do zápasu a s príchodom Kasaja hostia dokonca ovládli hru, keď práve žolík z lavičky vyrovnal po akcii Varhaníka. Hostia sa po vedúcom góle dostali na koňa, cez kombinácie kontrolovali hru, gól Frťalu ale neplatil pre ofsajd a ďalšie šance zostali bez efektu. Posledné minúty potom patrili opäť domácim, ktorí sa nechceli zmieriť s nepriaznivým výsledkom. Vyrovnanie mal na hlave už Verchola, zazvonilo seredské brvno, v nadstavenom čase sa ale predsa dočkali , keď po prieniku Biciana vyrovnal Jukič. Moravany mali vzápätí aj trojbodovú šancu, stav sa už ale nemenil.
Góly: 90+. Jukič - 65. Kasaj. R Páchnik, ŽK: Vajda - Frťala, Bortel, 250 divákov. ŠKF: Šálka - Hudec, Dobiš, Guldan (54. Frťala), Gál, Pecho, Bortel, Guláš, Varhaník, Herák (60. Kasaj), Kormán. Tréner T. Meszlényi. STANISLAV CIBULKA

Nové Zámky - Nemšová 3:0 (1:0)
Už z prvého útoku pohrozil aktívny domáci útočník Bombicz, ale jeho zblokovaná strela šla mimo. Novozámčania sa však už v 9. min. tešili, keď Bombicz ideálne vysunul svoju dvojičku z útoku Rolanda Cingela, ktorý nezaváhal. Z ďalších príležitostí domácich už do prestávky nezapršalo. Hostia hrali sympatický kombinačný futbal, ale väčšina ich akcií končila pred šestnástkou. Z druhého dejstva sotva ubehlo desať minút, keď brankár Nemšovej Kvasnica fauloval prenikajúceho autora prvého gólu domácich a musel predčasne pod sprchy. Oslabení hostia potom inkasovali ešte dvakrát, avšak ani za stavu 3:0 v ich neprospech to nezabalili. V závere mohli streliť aspoň čestný úspech, ale veterán Fabuš trafil v stopercentnej šanci iba žrď.
Góly: 9. a 59. R. Cingel, 77. Z. Cingel. R Čmiko, ŽK: Zsák, Ešek - Ďuďák, Fabuš, Trška, Husár, ČK: 55. Kvasnica (Nemšová), 170 divákov. FKM: Mihálek - Zsák, Z. Cingel (80. Jurík), Andrášik (86. Zsemlye), Ilič, Bukovič (83. Salay), Fehervári, R. Cingel, Bombicz, Ešek, Szántó. Tréner J. Chovanec. ROMAN GULIŠ

Vrbové - Šamorín 0:0
Výkop stretnutia patril domácim a tí pohrozili hneď v 1. min., keď si na Piršelov center nabehol Táčovský, ale hlavou minul Pentekovu bránu. V 6. min. sa osmelili aj hostia, ale Ležaičova strela asi z 30 m letela nad bránu. Po polhodine hry vysunul Jelšic do pokutového územia Sumera, ale hosťujúci brankár bol rýchlejší. V závere polčasu vystrašil hosťujúceho brankára Jelšic, ale Pentek jeho nečakanú strelu spoza šestnástky vyboxoval. V druhom dejstve hrali domáci s vetrom v chrbte, ale boli to hostia, ktorí ako prví pohrozili v druhom dejstve. Po faule Kuťku mali možnosť priameho kopu. Furmek však poslal loptu priamo do rúk Šullu. Strela Mezovského v 61. min. svoj cieľ nenašla. V 72. min. mohol otvoriť skóre kapitán domácich Gažík, ale Mihokov center poslal zvnútra šestnástky mimo Pentekovej brány. Priemerný futbal pokazil silný vietor.
R. Galád, ŽK: Kuťka, Piršel, Jelšic, 210 divákov. ŠTK: Pentek - Marušin, Mezovský, Vaško (79. Ďurech), Kopúň, Kuba, Staško, Petrovský, Kučera, Ležaič (89. Jančovič), Fulmek. Tréner V. Koník. PETER SEDLÁČEK

Slovan jun. - Topoľčany 3:1 (0:1)
Domáci Slovan mal od úvodných minút územnú prevahu, ale nevypracoval si žiadnu gólovú šancu. Po kombinačnej akcii však udrelo na druhej strane, keď sa presadil Vaňo - 0:1. Domácich tento gól zaskočil a Vaňo mohol pridať aj druhý presný zásah, ale z piatich krokov prestrelil domácu bránku. V druhom polčase ovládli hru bratislavskí juniori. Najskôr v 47. minúte Slovan vyrovnal po štandardke, keď najvyššie v šestnástke vyskočil Vajdík a vyrovnal na 1:1. V 65. minúte zahrávali domáci ďalšiu štandardku a po rohovom kope nikým neatakovaný Bagi poslal domácich do vedenia 2:1. V 70. minúte stratili hosťujúci hráči v strede ihriska loptu a po rýchlom brejku upravil Vaniš na konečných 3:1. Domáci si tak v zápase pripísali do tabuľky zaslúžene tri body.
Góly: 47. Vajdík, 65. Bagi, 70. Vaniš - 27. Vaňo. R Jánoš, 50 divákov. MFK TOPVAR: Holička - Begovič, Rusňák, Ondrka, Králik, Šimič, Švajlen (84. Žák), Čirič (67. Bisák), Bošanský (71. Balážik), Piršel, Vaňo. Tréner Š. Varga. (ŠV)

Nové Mesto - Trnava B 4:1 (2:0)
Góly: 34. Kutaj, 35. a 70. L. Šebek, 87. Končitík - 60. Zvolenský (11 m).