Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Kráľovnou nitrianskeho športu je Lucia Nikmonová

Aj tento rok sa v synagóge uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien športovcom roka mesta Nitra.

Jozef Dvonč (so svojím zástupcom Štefanom Štefekom) dekorujú najlepšiu seniorku.(Zdroj: (DT))

Štvrtkový večer sa niesol v športovom duchu. Celé spektrum športovcov a športovkýň sa zišlo v synagóge už na 22. ročníku odovzdávania cien pre najúspešnejších športovcov nášho regiónu. Športová komisia, menovaná primátorom mesta, v spolupráci s regionálnymi médiami a MY Nitrianskymi novinami, vybrala najlepších jednotlivcov a kolektívy v kategóriách juniorov i seniorov. Svoje miesto medzi ocenenými mali, samozrejme, aj zdravotne postihnutí športovci, nezabudlo sa ani na trénerov a funkcionárov.

„Každý kto niečo robí, si zaslúži ocenenie. Je podľa mňa dôležité, aby sa takéto podujatia konali. Bolo náročné aj tento rok vybrať tých najlepších. Myslím si, že možno nie je ani tak dôležité určiť jednoznačného víťaza. Podstatné je, aby sa ľudia videli, povzbudili do ďalšieho obdobia,“ povedal primátor mesta Jozef Dvonč k podujatiu.

Zaujímavosťou tohtoročného podujatia bolo aj udeľovanie príspevku trom športovcom, ktorí sa pripravujú na olympijské hry v Londýne. Získali ho chodci Matej Tóth, Mária Czaková a strelkyňa Zuzana Štefečeková.

Olympijské želiezka si prevzali finančnú podporu od mesta.

Motivácia aj pre mládež

V kategórii seniorských kolektívov vystriedali na najvyššom stupni minuloročného víťaza BK SPU Nitra hokejbalisti Nitrianskych rytierov, ktorí v minulej (premiérovej) sezóne získali majstrovský titul. „Minulá sezóna bola dlhá, no úspešná. V auguste sme začali tvrdou prípravou, ktorá sa nám vyplatila. Vyhrali sme ligu, pokračovali prípravou na svetový pohár, takže minulý rok bol skutočne náročný. Aj preto som rád, že sa nám dostalo takéhoto ocenenia za minuloročnú robotu,“ povedal na margo ocenenia manažér hokejbalistov Juraj Bubák. „Hokejbal je nízkorozpočtový šport, všetci sme boli prekvapení a ocenenie nás potešilo. Je to motivácia aj pre deti, pretože hokejbal sa na istý čas z Nitry vytratil. Mládež tak uvidí, že sa oplatí trénovať. V tomto chceme pokračovať čo najdlhšie,“ vysvetlil, pričom netajil radosť z úspechu.

Prekvapená víťazka

V kategórii seniorov jednotlivcov sa medzi ocenenými ocitol aj minuloročný víťaz basketbalista Branislav Tomek. Celkové víťazstvo však musel prenechať Lucii Nikmonovej, volejbalistke COP Nitra, ktorá na minuloročných MS junio- riek vybojovala so svojím družstvom pekné siedme miesto. Okrem toho bola vyhlásená za najlepšie libero celého turnaja a uspela aj v súťaži o miss šampionátu. Aby toho nebolo málo, v ankete o najlepšiu volejbalistku Slovenska skončila na šiestom mieste. „Minulý rok bol pre nás veľmi úspešný. Dostali sme sa na majstrovstvá sveta v Peru a dosiahli sme historické siedme miesto. Ocenenie vnímam, samozrejme, pozitívne. Nečakala som, že budem vôbec nominovaná v seniorskej kategórii. Je to príjemné prekvapenie,“ povedala po odovzdávaní cien Nikmonová, ktorú čaká príprava so ženskou reprezentáciou.

Špeciálnu cenu primátora si vo štvrtok zo synagógy odniesol kulturista Rasťo Solár, ktorý si na minuloročných novembrových majstrovstvách sveta v Bombaji vybojoval titul a splnil si tak sen. „Z môjho pohľadu to bol najlepší rok. Viac som si priať nemohol. Nečakal som, že by to mohlo takto dopadnúť, nakoniec z toho bolo zlato a ja som nadmieru spokojný,“ hodnotí uplynulý rok Solár. „Cena primátora ma veľmi milo prekvapila, urobilo mi to obrovskú radosť. Veľmi si to vážim,“ pokračuje a jedným dychom dodáva, že aj takéto ocenenia sú pre neho veľkou motiváciou.

GALÉRIA OCENENÝCH

Jednotlivci seniori
1. miesto: Lucia Nikmonová (volejbal, COP Nitra) - 6. na MEJ, 7. na MSJ, najlepšie libero MSJ, 6. v ankete o najlepšiu volejbalistku SR žien.
Ďalej bez poradia v abecednom poradí: Sandro Dirnfeld (box, BC Stavbár), Lukáš Hroššo (futbal, FC Nitra), Marcel Lomnický (atletika, hod kladivom, ŠG Stavbár), Stanislav Petrík (hokejbal, HbK Nitrianski rytieri), Filip Prešinský (karate, KK Farmex), Branislav Tomek (basketbal, BK SPU Nitra), Matej Urík (karate, ŠK Kachi), Tomáš Vaňo (box, BC Stavbár), Monika Višňovská (karate, ŠK Kachi).

Najlepší jednotlivci seniori.

Kolektívy seniori
1. miesto: hokejbalisti Hbk Nitrianski rytieri - majstri Slovenska.
Ďalej bez poradia: atléti muži ŠG Stavbár, boxeri BC Stavbár, basketbalisti BK SPU Nitra, karatisti muži KK Farmex.

Zástupcovia piatich najúspešnejších seniorských kolektívov.

Jednotlivci juniori
1. miesto: Alexandra Chovancová (karate, ŠK Kachi) - 1. na M-SR, 4. na MEJ, 3. na MSJ.
Ďalej bez poradia v abecednom poradí: Ilir Kabashi (karate, KK Farmex), Patrik Kemláge (futbal, FC Nitra), Xénia Kilianová (moderná gymnastika, ŠK ŠOG), Barbora Königová (hádzaná, UDHK ŠG), Tomáš Kružliak (atletika, ŠG Stavbár), Ivan Molnár (zápasenie, TJ AC Nitra), Peter Porubský (volejbal, VK Ekonóm SPU), Juraj Šimboch (hokej, HK Nitra), Michal Zátorský (box, BC Stavbár).

Ocenení juniorskí jednotlivci.

Kolektívy juniori
1. miesto: hádzanárky mladšie dorastenky UDHK ŠG Nitra - majsterky Slovenska bez straty bodu.
Ďalej bez poradia: atléti juniori ŠG Stavbár Nitra, karatisti ŠK Kachi, stolní tenisti dorastenci ŠOG Nitra.

Členovia družstiev juniorov.

Tréneri
Vladimír Pucher (futbal, FC Nitra), Peter Kmeť (zápasenie, TJ AC Nitra), Jarolím Koprda (stolný tenis).

Trio dlhoročných trénerov.

Funkcionári
Ján Mičuda (TJ Slovan Chrenová), Anton Baláška (volejbal, VK Ekonóm SPU), Jaroslav Maček (predseda ŠK ŠOG Nitra), Dušan Vaňo (prezident BC Stavbár).

Športoví funkcionári.

Hendikepovaní
František Velčic (terčová ľukostreľba), Peter Staník (stolný tenis), Ľudmila Šišáková (aplikovaný stolný tenis), kolektív Arabeska (špeciálna gymnastika)

Technické športy
Milan Ďuriš, Juraj Adámek, Ľubomír Ivan (všetci traja letecké modelárstvo)

Špeciálna cena primátora
Rastislav Solár (kulturistika) - majster sveta.

Držiteľ špeciálnej ceny primátora Rasťo Solár.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Olympionik uzavrel s klubom mimosúdnu dohodu, verejne sa neospravedlní

Klub chcel od súdu, aby športovcovi nariadil ospravedlniť sa. Ďalšie pojednávanie sa malo konať vo februári.

V nemocnici stavajú nadzemný tunel, spojí dva pavilóny

Prepojenie bude dlhé 61 metrov. Železná konštrukcia bude presklená.

Budovu divadla nasvietia, má z nej byť dominanta Nitry

Pôvodné žiarovky sa nevyužívali. Nahradia ich LED svietidlá.

Mesto Nitra obmedzí výhodné parkovacie karty pre zamestnancov štátu

Radnica chce, aby sa ďalšie autá presunuli z ulíc na parkovisko. Vybudovala ho na ihrisku.

Fotogaléria: Sereď - Šaľa 7:1

Susedské derby prinieslo jasné víťazstvo druholigistu. Martin Mečiar dvoma gólmi oslávil narodenie prvorodenej dcérky Tamarky.

Blízke regióny

Topoľčany sú stále v hre, doma pred 2000 divákmi Skalicu zdolali

Fantastické hokejové predstavenie videli diváci v sobotu na zimnom štadióne, Topoľčany si v play-off pripísali na konto prvú výhru.

Potraviny po desaťročiach zatvorili, domáci sa obávajú

Zatvorenie predajne okrem ekonomických dôvodov urýchlila aj ponuka na predaj budovy.

Jediným Slovákom bol hrajúci tréner

Topoľčianski futbalisti na domáci prípravný zápas nastúpili v základe až s desiatimi legionármi.

Nedal prednosť kamiónu, stálo ho to život

Nákladné vozidlo narazilo priamo do dverí vodiča.

RETRO FOTOGALÉRIA: Najväčší rozmach Levíc priniesli predrevolučné roky

Na satelitných snímkach z vesmíru vidieť, ako sa rozrastalo a zahusťovalo sídlo okresu od roku 1984. Zmeny sa dochovali aj na dobových fotografiách.

Všetky správy

Stíhačka F-35 preukázala na cvičení Red Flag svoju nadradenosť

Lietadlo je primárne stíhací bombardér. Jeho hlavným poslaním je vykonávať hĺbkové nálety.

Amerika, neustupuj Rusku

Ak Washington v najbližších mesiacoch uzavrie nejakú tichú dohodu s Ruskom namiesto toho, aby sa postavil jeho agresívnej politike, tak tým urobí rovnakú krátkozrakú chybu ako európski lídri v Mníchove.

Vitajte v Papalášovciach, v meste, kde sa komunisti schovávali pred ľudom

Pre normálnych občanov Východného Nemecka boli však apartmány vyvolených nedosiahnuteľným luxusom.

Trpeli vojaci i rodičia. O šikane vedel aj Husák

Bitie opaskom, fackovanie, šliapanie na chrbát, ponižovanie. To nie sú scény z amerického akčného filmu, ale realita Československej ľudovej armády.

Drastický šport. Päť dôvodov, prečo Slovenky nezískali medailu

Veronika Velez-Zuzulová aj Petra Vlhová jazdia v posledných dvoch rokoch výborne. Čakalo sa, že minimálne jedna z nich v slalome na MS získa medailu. Prečo sa tak nestalo?

Kam vyraziť