Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

„Nevytvorili sme dlhy, to je úspech“

Marián Šmidák začal sezónu hokejovej Nitry ako predseda predstavenstva, po januárovom odstúpení zostal v klube pôsobiť ako sponzor. Hovorili sme s ním nielen o uplynulom ročníku.

Marián Šmidák hovorí, že v nitrianskom hokeji musí prísť k zmenám.(Zdroj: Števo Korman)

Nitra má za sebou turbulentnú sezónu. Ako ju hodnotíte z vášho pohľadu?
- Rozdelím ju do dvoch rovín. Jedna sa týka financií a druhá je športový rozmer. Po niekoľkých rokoch sa nám podarilo nevytvoriť nové dlhy a vyrovnať viacero záväzkov z minulosti. Po tejto stránke je to úspech. Na druhej strane, športová stránka nám nevyšla. To v istej miere beriem na seba. Spravili sme niekoľko chýb, na ktoré sme doplatili aj samotným umiestnením v súťaži.

Kde bola podľa vás podstata neúspešného roka? Klub sa potýkal s finančnými problémami vyplývajúcimi aj z predchádzajúceho fungovania. Dali by sa peniaze označiť za hlavnú príčinu problémov na ľade?
- Nemyslím si, že to bolo iba financiami. Určite však mala finančná minulosť veľký vplyv na mužstvo. Báli sme sa od začiatku sezóny ísť do nejakých rizík, angažovať hráčov s vyššími finančnými nárokmi. Preto sme aj káder postavili na hráčoch, ktorí boli ochotní sa s nami dohodnúť. Ešte sme nezačali sezónu a už sme v auguste museli vyrovnávať niekoľko stotisícové dlžoby, aby sme do súťaže mohli nastúpiť. Aj v priebehu sezóny sa bežne stalo, že prišla nejaká žaloba za pohľadávky, ktoré sme museli čo najskôr vyriešiť. Neboli to malé čiastky. Boli to veci, ktoré nás ťahali dolu. Takže áno, financie mali výrazný vplyv na fungovanie klubu, ale urobili sme aj iné chyby. Za svoju najväčšiu chybu považujem angažovanie trénera Jaška. Chceli sme napraviť disciplínu, ktorá mužstvu chýbala po tréneroch Okuliarovi a Stantienovi, Jaško to však zobral z úplne iného konca. Najprv prepúšťal hráčov, až potom dopĺňal. Skutočnosť sa napokon nestretla s očakávaniami, ktoré sme od neho mali.

Mužstvo muselo čakať až do siedmeho zápasu medzi Bardejovom a Piešťanmi na barážový verdikt. Ako ste to vnímali vy? Boli by ste radšej, keby sa tie zápasy hrali a Nitra v nich potvrdila, že do extraligy patrí?
- Pravdupovediac, možno by som bol radšej, keby sme baráž odohrali a potvrdili, že do extraligy patríme. Hlavne v súvislosti s rôznymi vyjadreniami zo strany Piešťan, ktoré akoby sa cítili ukrivdené. My sme však pravidlá nevymýšľali, tie tu už boli. Vôbec som však nemal obavy, či by vyhral Bardejov alebo Piešťany, neúspech som si nepripúšťal. So všetkou úctou ku kvalitám Piešťan, extraliga je predsa len na inej úrovni ako prvá liga. Veril som, že by sme to zvládli. Mužstvo hralo na konci súťaže dobre, chalani boli dobrý kolektív. Z toho som strach vôbec nemal.

Čakajú hokejovú Nitru nejaké zmeny?
- Zmeny by určite prísť mali. Bol by som rád, keby sme sa vyhli takému priebehu, ako v minulej sezóne. Očakávam, že si spolu sadnú kompetentní ľudia, ktorí majú radi hokej a majú k téme čo povedať. Aj zo strany primátora a mesta je záujem niečo pre hokej urobiť. Poviem pravdu, že sám by som ďalšiu sezónu už nedokázal utiahnuť, nerád by som si to bral na plecia. Uvidíme.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Rokovania o obnove železničnej stanice v Nitre sa začali, sú štyri varianty

O najvhodnejšej alternatíve rozhodnú na základe štúdie. Zaplatia ju železnice.

Zaberačka na Morave s dvoma prehrami

Český test vyzliekol Nitru donaha. Tréner Galád sa teší, že jeho hráčov preverili silní súperi.

Valent si zápas užíval, ako keby bol posledný

Najlepším mužom zápasu s Liptákmi bol Tibor Kutálek, pre dcéru získal med do čaju.

Kolár išiel do Poľska za trénerom Kocianom

Nitriansky odchovanec bude pôsobiť v druholigovom celku Bielsko-Biala.

Nitra zostavila rebríček. Jednotkou je hradný areál

Do topky sa dostala aj pešia zóna s umeleckými dielami. Najfotogenickejším miestom je Dražovský kostolík.

Blízke regióny

Dvory nad Žitavou žili fašiangovými slávnosťami

Fašiangy spojené so zabíjačkou, prípravou dobrôt a ľudovou veselicou prežili počas uplynulého víkendu obyvatelia Dvorov nad Žitavou.

Šafárikovu aj Tajovského opraví Skanska za 268-tisíc

Už v pondelok 20. februára sa má podľa zmluvy so spoločnosťou Skanska začať oprava Šafárikovej ulice v Trnave. Hotová má byť do polovice apríla, nasledovať bude ulica Jozefa Gregora Tajovského.

Potraviny po desaťročiach zatvorili, domáci sa obávajú

Zatvorenie predajne okrem ekonomických dôvodov urýchlila aj ponuka na predaj budovy.

Kluka štyrmi gólmi umlčal Skalicu

Topoľčianski hokejisti prehrávali v sérii už 0:2, po nedeli je však vyrovnané – 2:2. Rozhodujúci piaty zápas sa odohrá v utorok – 21. februára na ľade v Skalici. A víťaz berie všetko...

Dávid zo Suchej sa našiel, prihlásil sa na polícii

Polícia po mladíkovi pátrala od piatku.

Všetky správy

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy. Amatérskemu prekladaniu titulkov sa venujú stovky ľudí. Niekedy stojí prebdená noc za námahu, inokedy divák zápasí s nezmyselnými vetami

Bývalý minister práce Mihál odchádza pre postoje Sulíka z SaS

Mihál vraj nesúhlasí s niektorými postojmi predsedu strany Sulíka.

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej Sheily Sz., kde vyzývala na boj proti moslimom, viala v pozadí slovenská vlajka.

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

Kam vyraziť