Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Obchodné centrum na brehu Nitry možno postavia na etapy

Konkurencia v Nitre podľa Kuliffaya používa neštandardné praktiky. Preto sa obáva zneužitia informácií.

NITRA. Spoločnosť Euro City Park potvrdila, že na brehu rieky chce postaviť nákupnozábavné centrum. Pôvodný projekt ale pozmenila - aktualizovala ho.

„Základná myšlienka a veľkosť nákupno-zábavného centra zostala zachovaná. Niektoré drobné úpravy budú závisieť od požiadaviek kľúčových nájomcov a aktuálnej situácie na trhu,“ povedal Peter Kuliffay zo spoločnosti ICT Istroconti.

Bez povolenia

Betónové skelety na brehu rieky patria firmám Doprastav a ICT Istroconti, ktoré sú akcionármi projektovej spoločnosti Euro City Park. Majoritným akcionárom je Doprastav.

Termín dostavby je stále neznámy, stavebné povolenie ešte nie je vydané. Kuliffay povedal, že v súčasnosti na mestskom úrade prebieha konanie o dodatočnom povolení rozostavanej stavby.

Koľko by mali stavebné práce trvať, nekomentoval. Podľa našich informácií nie je vylúčené, že sa bude stavať na etapy. Pre tlačovú agentúru SITA to nedávno pripustil aj Kuliffay.

Okrem obchodov a reštaurácií majú byť súčasťou projektu aj športoviská.

Foto: (JK)

Obchodné tajomstvo

Podľa pôvodného projektu malo byť v centre CityPark približne sto obchodov, kaviarne a reštaurácie. Súčasťou komplexu malo byť športovo-zábavné centrum aj exteriérové ihriská.

Hovorilo sa o celoročnom klzisku, bowlingových dráhach, squashových kurtoch, ihriskách pre basketbal a volejbal či U-rampe a lezeckej stene. Návštevníci mali mať možnosť člnkovať sa po rieke, jej brehy mala spojiť lávka pre peších.

So športoviskami sa vraj počíta aj naďalej. K detailom sa však Kuliffay nevyjadril, nekomentoval ani prípadnú výstavbu lávky pre peších.

„Podrobnejšie informácie obchodného a strategického charakteru budeme môcť poskytnúť až po nadobudnutí právoplatnosti stavebného povolenia, nakoľko sú predmetom obchodného tajomstva.“

Konkurencia v Nitre podľa Kuliffaya používa neštandardné praktiky: „Obávame sa, že prípadné zneužitie týchto informácií by mohlo viesť k ďalšiemu skomplikovaniu postupu v projekte.“

Už si prenajali parkovisko

Výstavba obchodno-zábavného centra sa začala v roku 2007, investor ju v roku 2008 prerušil. Najvyšší súd totiž zrušil stavebné povolenie. „Dôvodom jeho zrušenia bolo pochybenie stavebného úradu,“ povedal Kuliffay.

„Na Najvyšší súd sa obrátila skupina ľudí, ktorí neboli pribratí do stavebného konania. To sa teraz musí začať odznova,“ povedal pred časom primátor Jozef Dvonč.

Hoci nové stavebné povolenie ešte nie je vydané, investor si už od mesta prenajal parkovacie miesta pred zimným štadiónom v parku. Chce ich využívať počas výstavby. Podľa zmluvy, ktorej znenie schválili poslanci, zaplatí 2500 eur plus DPH ročne. Každé z 250 parkovacích miest teda stojí 10 eur.

Viceprimátor Štefan Štefek povedal, že firma potrebuje prenájom parkoviska deklarovať kvôli stavebnému povoleniu. Nepredpokladá, že ho bude využívať v plnom rozsahu.

Priestor musí investor uvoľniť, ak sa v parku alebo na štadiónoch budú konať akcie organizované alebo spoluorganizované mestom a zápasy.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Kutálek: Vydreté, ale vzácne víťazstvo

Všetky štyri góly Nitranov proti Trenčínu mali skalický podpis.

Atletické tituly aj do Nitry, Galanty a Dunajskej Stredy

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletike mladšieho žiactva.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Kapitána Nitry si zvolia hráči, jediným otáznikom Lupčo

Kabínu futbalistov Nitry čakajú voľby, o kapitánovi rozhodnú hráči.

Blízke regióny

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Problémy s parkovaním trápia obyvateľov Cisárskej bašty

Problémy s parkovaním v meste pozná každý Novozámčan. Pretrvávajúci problém vládne aj na Cisárskej bašte. Prehovorili nespokojní obyvatelia.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Všetky správy

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Film roka vyhlásili dvakrát, Oscara má Moonlight (minúta po minúte)

Muzikál La La Land vyhral šesť cien, ale na konci večera sa udial veľký trapas.

Nokii sa podarilo vstať z mŕtvych. Ukázali novú Nokiu 3310

Nové smartfóny Nokie majú čistý Android, nízku cenu a dobrý hardvér.

Michael Kocáb: Som hrdý slniečkar, s tvrdou silou nemáme šancu

Hudobník Michael Kocáb pre SME hovorí, že nie je žiadny rusofób. Aj to mohlo podľa neho prispieť k bezproblémovému odsunu sovietskych vojsk z Československa.

Kam vyraziť