Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku
VYVRCHOLENÍM TÝŽDŇA SLOVENSKÝCH KNIŽNÍC BUDE VEČER S ANDERSENOM, KTORÝM SA KNIŽNICA ZAPOJÍ DO MEDZINÁRODNÉHO PROJEKTU VENOVANÉHO DEŤOM

Počas Týždňa knižníc odpustia sankcie

S mottom „knižnice pre všetkých“ sa zapojí Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre do 13. ročníka Týždňa slovenských knižníc.

NITRA. Od 26. do 30. marca si môžu čitatelia vybaviť bezplatné členstvo na tento rok. Bežne sa platí členské štyri eurá a pre deti a mládež je to 1,66 eura. Získať ho môžu len tí, ktorí nemajú voči knižnici žiadne podlžnosti. Čitateľom, ktorí nevrátili knihy pred uplynutím stanovenej výpožičnej lehoty, knižnica počas Týždňa slovenských knižníc odpustí sankčné poplatky za oneskorené vrátenie, ktoré sa pohybujú od 1,30 eura do 5,30 eura v závislosti od dĺžky oneskorenia a stupňa upomienok. „Týmto čitateľom však knižnica neposkytne možnosť bezplatne si obnoviť členstvo, iba za riadny poplatok,“ informovala riaditeľka knižnice Tatiana Némethová.

Krajská knižnica ponúkne široké spektrum aktivít vo svojej centrálnej časti na Ulici Fraňa Mojtu ako i v pobočke na sídlisku Klokočina. Pripravené sú besedy s regionálnymi spisovateľmi Ruženou Smatanovou, Ľubomírom Foltánom, Marjou Holécyovou, Evou Avou Šrankovou a Jozefom Blaškom. „V programe Týždňa slovenských knižníc je aj prezentácia knihy spisovateľa Ladislava Spišiaka Tajomstvo drevenej truhlice, ktorej zaujímavosťou je, že vznikla na základe námetov mladých čitateľov, ktorým je aj určená a je tiež ilustrovaná mladými výtvarníkmi,“ dodala Némethová. Vyvrcholením Týždňa slovenských knižníc bude Večer s Andersenom, ktorým sa knižnica zapojí do medzinárodného projektu venovaného deťom. Knižnicu navštívi 30. marca od 17:00 do 20:00 rozprávkar Andersen, ktorý spolu s malými čitateľmi oslávi svoje 207. narodeniny. Večer plný rozprávok, hier, prekvapení a tanca je určený pre deti od sedem do desať

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Ako dávni migranti zmenili Európsku DNA? Prišli len muži a kone

Tretia hlavná migračná vlna zanechala stopu v Európanoch až dodnes.

Kam vyraziť