Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Marcella Molnárová spieva aj píše knihy pre deti

Veľkou pomocníčkou pri tvorbe pre deti je pre speváčku Marcellu Molnárovú dcéra Sophia Laura. Na jej radu „hnusné“ pesničky z CD vynechala a knihu o Zublinke od základov „prekopala“.

Speváčka Marcella Molnárová so 7-ročnou dcérkou Sophiou Laurou.(Zdroj: (ČE))

Veľkou pomocníčkou pri tvorbe pre deti je pre speváčku Marcellu Molnárovú dcéra Sophia Laura. Na jej radu „hnusné“ pesničky z CD vynechala a knihu o Zublinke od základov „prekopala“.

NITRA. Na autorskom večere šéfredaktorky Slovenky Márie Mikovej spievala jej priateľka – speváčka, moderátorka a najnovšie aj spisovateľka Marcella Molnárová. Spoznali pri písaní článku.

Premiérovo v Nitre odzneli pesničky Metro, Harlem a Decha me - texty sú vlastne básňami Márie Mikovej, ku ktorým si speváčka zložila hudbu.

Ako povedala, je pre ňu cťou spievať takúto krásnu poéziu. Keďže len pred 2 hodinami pred nitrianskou akciou bola v štúdiu, kde jej piesne zaranžoval Pavol Kvaššay, pri textoch si trochu pomáhala ťahákom.

Bednárik ju vyžmýkal

Marcella Molnárová momentálne pracuje na svojom šiestom CD, na ktorom si chce dať poriadne záležať. „Autormi pesničiek budeme väčšinou ja a moji dobrí kolegovia, čo so mnou robia. Začínam spolupracovať s Richardom Rikkonom, s ktorým som v Nitre 19. februára účinkovala v podujatí Magická noc, rysuje sa aj spoluráca s Bercom Balogom a ďalšími autormi. Chystáme tiež pekný recitál, no neviem, či to za ten rok stihneme, lebo plánov je veľa a viete, ako sa zvykne hovoriť – človek plánuje a pánboh sa smeje,“ povedala speváčka.

Ešte presne nevie, v akom duchu bude CD ladené. Inšpirovalo ju však jej účinkovanie na jednom z bratislavských šansónových večerov, kde ju pozval Jožko Bednárik. „Ako keď poriadne vyžmýkate handru, tak ma „prekrútil“ a dostal zo mňa aj nemožné. V živote som netušila, že niečo také vo mne existuje. Účinkovalo nás tu viac, všetci boli fantastickí, ale keď som spievala, publikum sa postavilo a vyhŕkli slzy mne aj režisérovi,“ spomína speváčka.

„A odvtedy vystupujem na jeho šansónových podujatiach. Mám pocit, že ma to priviedlo k istej výpovedi. Teraz nechcem povedať, že budem robiť slovenský šansón, ale iste to budú pesničky s výpoveďou. Také chcem zaradiť aj na nový album, na striedačku s takými „skákavými“ skladbami, keďže mám stále dosť energie a chcem si na javisku aj zatancovať. CD by mohlo vyjsť k Vianociam, skôr to nedokážem.“

Londýn ju nadchol

Speváčka a skladateľka žije hudbou aj v voľnom čase. Rada si vypočuje r'n'b, soul, Arethu Franklin, Lenyho Kravitza či Santanu. „V poslednom čase počúvam aj veľa britskej muziky, lebo nedávno som bola v Londýne a v ich puboch a baroch som zažila úžasnú atmosféru. Navštívila som aj Fashion week, bol to skvelý zážitok, a podarilo sa mi vidieť aj Les Miserables naživo v londýskom Queens Theatre. Stálo to za to, bola som nadšená,“ opísala nedávny pobyt vo Veľkej Británii.

„Hnusnú“ pesničku vyhodila

Marcella Molnárová zhruba pred dvomi rokmi vrhla aj do knižnej tvorby – píše knihy pre deti. „Momentálne pracujem na knižke s CD o zúbkovej víle Zublinke, aby si deti pekne umývali zúbky. Jednu detskú knižku už s úspechom predávam – je to môj debut o dobrom papaní Hamko Mňamko. Sú to riekanky s notami, knižku tiež dopĺňa CD s pesničkami,“ prezradila autorka.

Na večeri v Nitre bola so speváčkou aj je 7-ročná dcérka Sophia Laura. Ako hrdá mamina povedala, ona je to najlepšie, čo sa jej v živote podarilo.

„Deti v jej veku sú vlastne cieľovou skupinou mojich titulov a Sophia mi s prvou knižkou veľmi pomohla. Keď som tak raz komponovala jednu pesničku a príliš mi to nešlo, Sophia prišla zo záhrady a hovorí mi: „Mami, to je taká hnusná pesnička, to tam ani nedávaj. To sa deťom nemôže páčiť,“ zasmiala sa Marcella.

„Čo si dcéra hneď pospevovala, to som tam nechala, takže ten výber urobila vlastne ona. Jej babička vlastnila rakúsko-nemecké vydavateľstvo, možno moja dcéra ide podobným smerom. Ale chodí aj na klavír a herectvo, sníva o tom, že by chcela byť maliarkou alebo dokumentaristkou, takže uvidíme.“

Zublinka aj pre chlapcov

Ani podobu druhej knihy Zúbkovanie s vílinkou Zublinkou nenechala Sophia celkom na maminu. „Keď som mala napísanú asi trištvrtinu knihy, prišla za ňou s plačom a hovorí mi: „Ja som to povedala v triede chlapcom a tí ma vysmiali, že kniha bude len pre dievčatá. Celú som ju teda „prekopala“, použila som len útržky z toho, čo tam bolo predtým, dala som tam aj trošku rapu a ďalších prvkov, ktoré dnes letia. Kniha vyjde v septembri, dúfam, že sa deťom bude páčiť,“ dodala speváčka.

Na večere Márie Mikovej (vpravo) Marcella Molnárová zaspievala tri piesne - na Márie texty vymyslela hudbu. FOTO: (ČE)

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Rokovania o obnove železničnej stanice v Nitre sa začali, sú štyri varianty

O najvhodnejšej alternatíve rozhodnú na základe štúdie. Zaplatia ju železnice.

Valent si zápas užíval, ako keby bol posledný

Najlepším mužom zápasu s Liptákmi bol Tibor Kutálek, pre dcéru získal med do čaju.

Zaberačka na Morave s dvoma prehrami

Český test vyzliekol Nitru donaha. Tréner Galád sa teší, že jeho hráčov preverili silní súperi.

Nitra zostavila rebríček. Jednotkou je hradný areál

Do topky sa dostala aj pešia zóna s umeleckými dielami. Najfotogenickejším miestom je Dražovský kostolík.

Kolár išiel do Poľska za trénerom Kocianom

Nitriansky odchovanec bude pôsobiť v druholigovom celku Bielsko-Biala.

Blízke regióny

Potraviny po desaťročiach zatvorili, domáci sa obávajú

Zatvorenie predajne okrem ekonomických dôvodov urýchlila aj ponuka na predaj budovy.

Kluka štyrmi gólmi umlčal Skalicu

Topoľčianski hokejisti prehrávali v sérii už 0:2, po nedeli je však vyrovnané – 2:2. Rozhodujúci piaty zápas sa odohrá v utorok – 21. februára na ľade v Skalici. A víťaz berie všetko...

Séria je vyrovnaná, štyrikrát udrel Kluka

Aj vo štvrtom zápase platilo, že vyhral domáci celok. Na zimný štadión si našlo cestu až 2100 fanúšikov, ktorí videli opäť výborný hokej. A tento zápas po prvýkrát rozhodovali až dvaja hlavní arbitri.

Dvory nad Žitavou žili fašiangovými slávnosťami

Fašiangy spojené so zabíjačkou, prípravou dobrôt a ľudovou veselicou prežili počas uplynulého víkendu obyvatelia Dvorov nad Žitavou.

Šafárikovu aj Tajovského opraví Skanska za 268-tisíc

Už v pondelok 20. februára sa má podľa zmluvy so spoločnosťou Skanska začať oprava Šafárikovej ulice v Trnave. Hotová má byť do polovice apríla, nasledovať bude ulica Jozefa Gregora Tajovského.

Všetky správy

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

Na letiskách pýtajú mobil aj heslá. Ako sa brániť strate súkromia?

Američan musel na letisku colníkom prezradiť heslá, aj keď tam mal citlivé informácie z NASA.

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej Sheily Sz., kde vyzývala na boj proti moslimom, viala v pozadí slovenská vlajka.

Uzavretá križovatka VSS bude pre vodičov v Košiciach zaberák

Chystané obmedzenia spomalia zrejme v čase špičiek premávku aj na moste.

Štátna poisťovňa chce obmedziť liečbu pre ľudí, ktorí strácajú zrak

Všeobecná zdravotná poisťovňa je v niekoľkomiliónovej strate. Šetriť plánuje aj tak, že bude pacientom liečiť iba jedno oko, aj to neskôr a iba dva roky. Sama sa tak plánuje uzdraviť.

Kam vyraziť