Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Vráble priviezli bod, rezerva Nitra ho doma ratovala

Momentka z duelu Šaľa - N. Zámky. V modrom Mujkoš a Tomiš.(Zdroj: Dada Móriová)

III. LIGA: Líder súťaže musel doma proti Novým Zámkom otáčať nepriaznivý vývoj. V ďalších stretnutiach našich regionálnych zástupcov sa zrodili remízy. Vráble získali bod v Trnave. Šamorín siahal proti silnej rezerve Nitry na víťazstvo, ale prišiel oň v poslednej minúte.

Šaľa - N. Zámky 3:1 (1:1)
V úvodnej polhodine malo o niečo viac príležitostí Duslo, najmä E. Gajdoš s Košútom, hostia hrozili Ešekom a pri štandardkách kapitánom Zsákom. Od 35. min. však už FKM viedol. Trestný kop Ešeka minimálne z 35 metrov podcenili nielen domáci hráči, ale aj brankár Kolmokov, ktorému tvrdá strela Ešeka „vyprášila“ rukavice a skončila v sieti. Pozitívom pre lídra súťaže bolo, že už o dve minúty sa v pokutovom území výborne zorientoval najlepší strelec Čurgali a do kabíny vyrovnal prízemnou strelou. Po obrátke malo viac z hry domáce mužstvo, ktoré si vypracovalo dobré strelecké príležitosti Gajdošom, Lanczom a Glendom, ale obrana hostí dobre dirigovaná Zsákom a brankárom Mihálekom odolávala. Hosťujúci kolektív však nelenil a kontroval Ešekom, Horáčkom a najmä mladým Bombiczom, ale gólman Dusla bol už vždy na mieste. Zverenci trénera D. Libu však v záverečnej „dvadsaťminútovke“ zužitkovali hernú prevahu a po góloch Košúta zo skrumáže a novej posily Jakubjaka, ktorý si nabehol na kolmý pas Glendu, strhli zaslúžené víťazstvo na svoju stranu. Snaha hostí o skorigovanie výsledku a kontaktný gól končila na pevnej obrane Dusla. Chemici si nakoniec pripísali do tabuľky dôležité tri body, hostia však podali sympatický výkon, ktorý by im mohol v ďalších kolách priniesť bodové zisky.

Góly: 37. Čurgali, 73. Košút, 76. Jakubjak - 35. Ešek. Rozhodoval Vorel, ŽK: Konopásek, Lancz - Zsák, P. Horáček, 432 divákov. DUSLO: D. Kolmokov - Konopásek (46. Áč), Mujkoš, Mihálik, M. Tomiš - Glenda, Lancz, E. Gajdoš, Charizopulos - Čurgali (60. Jakubjak), M. Košút (85. Takács). Tréner D. Liba. MFK: Mihálek - Zsák, Z. Czingel, Andrášik (46. Bacigál), E. Horáček - Bukovič, Bališ (35. P. Horáček), Hlavačka, Féhervári - A. Bombicz, Ešek. Tréner J. Chovanec. JOZEF SKLENÁR

ico

Duslo proti Duslu

Diváci na stretnutí Šali s Novými Zámkami museli byť prekvapení, keď videli logo firmy Duslo na dresoch oboch mužstiev. Vysvetlenie je jednoduché - hostia pricestovali v oddielových farbách chemikov, a tak museli hrať v zapožičaných šalianskych dresoch...

Trnava B - Vráble 2:2 (2:1)
Hneď v úvode Tomačekov priamy kop musel vyrážať Straka a na druhej strane chýbali Prekopovi ku hlavičke centimetre. V 20 min. v čistej šanci zle trafil loptu Ciprys. Zahrmelo tak na druhej strane. Po kontakte domáceho hráča s Husárom premenil penaltu s prehľadom Tužinský. Už o päť minút však Tomaček lakťom spôsobil otras mozgu Husárovi a hoci ten ležal na trávniku, v hre sa pokračovalo. Ideálnu spätnú prihrávku tak dostal Mikinič a prudko po zemi prestrelil Straku 1:1. V závere prvého polčasu sa presnou hlavičkou od žrde presadil aj Senegalčan Tidiane Ba. Po zmene strán ale Vráble opäť udreli, keď z otočky volejom upratal loptu do siete Sepeši. V 65. min. takmer istý gól vykopol z brány Tužinský. Po hrubom šľapáku do brucha Gondu sa ešte začervenalo Tidianemu Ba. Trnava si ešte vynútila sériu rohov, ale body sa napokon delili.

Góly: 34. Mikinič, 45.+ Tidiane Ba - 29. Tužinský (11 m), 60. Sepeši. R Špaček, ŽK: Habánek, Švec, Mikovič - Kupec, Sepeši, ČK: 76. Tidiane Ba (T), 220 divákov. SPARTAK: Straka - Nozdrovický, Šándor, Sepeši, Husár (38. Hamar) - Kupec - Balko, Gonda, Tužinský - Prekop (74. Sojka), Garaj (89. Dzurek). Tréner M. Šándor. ĽUBOŠ MODZGA, Trnava

Nitra jun. - Šamorín 2:2 (1:1)
Nitra vyrukovala so silnou zostavou, hral sa svižný futbal. V 6. min. Hnilica vo vlastnej šestnástke fauloval a nariadený pokutový kop premenil Špánik - 0:1. V 14. min. nevyužil šancu na vyrovnanie Paukner, o chvíľu v dobrej pozícii minul bránu Kotora. V 20. min. už prišiel vyrovnávajúci gól, keď sa Hnilicov sľubný pokus z priameho kopu odrazil od tyčky priamo pred Pauknera - 1:1. V 28. min. sa po pravej strane pekne predral Kemláge, Kolár však nepretlačil loptu za Pénteka. Domáci mohli do šatní odchádzať s tesným náskokom, nevyužili však dve dobré príležitosti (Paukner, Murín). Vlažný priebeh druhého dejstva okorenil v 69. min. exportným gólom Pelegríni a hostia razom viedli - 1:2. Domáci sa z gólu otriasli a opäť prevzali iniciatívu, no dlho z nej nevedeli vyťažiť. V samom závere vrhli zverenci Kuruca všetky sily do útoku a po zákroku na Murína získali výhodu pokutového kopu, ktorý Paukner premenil a získal pre juniorku zaslúžený bod.

Góly: 20. a 90.+ (11 m) Paukner - 6. Špánik (11 m), 69. Pelegríni. R Glova, ŽK: Hnilica, Murín - Pelegríni, Marušin, Pentek, 150 divákov. FC: Chudý - Kotora, Kaspřák, Murín, Poluch - Kemláge (72. Bakule), Ács, Hnilica (65. Szabó), Kolár (81. Penzeš) - Gajdoš - Paukner. Tréner M. Kuruc. ŠTK: Péntek - Kopún, Staško, Marušin, Fulmek - Jančovič (53. Ďurech), Pelegríni (88. Vaško), Špánik, Kučera, Mezovský (70. Ležaič) - Kuba. Tréner V. Koník. (FC)

Topoľčany - Vrbové 0:0
Stretnutie malo všetky príznaky úvodného jarného kola, a tak sa v Topoľčanoch hralo iba slabé stretnutie s množstvom chýb a nepresností na oboch stranách. Šance sa rodili iba sporadicky a za celý zápas si ani jedno mužstvo nevypracovali žiadnu vážnejšiu šancu. Jedine v 27. minúte nebezpečne vypálil hosťujúci Balcír a v 45. minúte triafa Herceg do brvna. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Topoľčany sa síce snažili smerom dopredu niečo vymyslieť, ale ich prihrávky boli nepresné a dôležitosť zápasu im zrejme zväzovala nohy. V 74. minúte napálil loptu do šestnástky Bošanský, ale nikto nedorazil do prázdnej bránky. Zápas sa tak skončil spravodlivou remízou.
R Páchnik, bez kariet, 316 divákov. MFK: Uhlár - Bisák (64. Králik), Begovič, Ondrka, Čirič - Vaňo (46. Švajlen), Simič (77. Ďurček), Rusňák, Bošanský - Piršel, Žák. Tréner Š. Varga. (JŠ)

Ostatné výsledky 16. kola
Stretnutia Nemšová - Sereď, Dun. Lužná - Moravany a Púchov - Slovan jun. boli odložené