Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Futbalisti Nitry nestačili na Žilinu

V piatkovej predohrávke 21. kola Corgoň ligy futbalisti FC Nitra doma prehrali s vedúcim tímom tabuľky MŠK Žilina 0:2, keď oba góly inkasovali už do prestávky. Prinášame aj fotogalériu.

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2 (0:2)
V prvom jarnom domácom zápase privítala Nitra Žilinu. V úvode boli aktívnejší domáci a po rohu Soumaha hlavičkoval tesne nad Harbuľák. Hostia odpovedali len propagačnou strelou Majtána. Hra sa potom vyrovnala a v 17. minúte sa Žilinčania dokonca ujali vedenia, keď po krídle potiahol Mabouka a Majtán krížnou strelou prekonal Hrošša. Po strenom góle hostia ovládli hru a Nitranov do vážnejších akcií nepúšťali. V 23. minúte to síce skúsil Boszorád, ale brankár Žiliny bol pozorný. Potom už Žilina dominovala. V 27. minúte po závare v šestnástke zakončoval Majtán a Hroššo mužstvo podržal. O tri minúty kryl brankár Nitry hlavičku Bella avšak v 35. minúte po rohu Nunesa ho už hlavou prekonal Piaček. V 38. minúte mohol znížiť Simonek, zblízka však trestuhodne prekopol.
Druhý polčas kvalitou zaostal za prvým dejstvom. V 54. minúte to skúšal z 25 m Soumah, Krnáč však nemal problémy. O minútu na druhej strane predviedol pekné nožničky Pich a domáci gólman musel zasiahnuť. Po hodine hry sa oprel do lopty kapitán Nitry Šimončič a len tesne minul. Štvrťhodiny pred koncom mohol zápas ešte zdramatizovať Tóth, v gólovej šanci však strebal vysoko nad. V 82. minúte sa do dobrej koncovky dostal Ceesay. Nitrianskeho brankára však prudkou strelou neprekonal. Na výsledku sa už nič nezmenilo ani po priamom kope Pauknera v nadstavenom čase.

Góly: 17. Majtán, 35. Piaček.
Rozhodoval: Vlk, ŽK: Harbuľák, Moravčík - Nunes, 1090 divákov.
FC: Hroššo - Grman, Harbuľák, Tóth, Čirik (57. Moravčík) - Držík - Soumah (70. Kroupa), Šimončič, Boszorád - Šimonek, Kroupa (70. Paukner).
MŠK: Krnáč - Mabouka, Piaček, Akakpo, Nunes – Pečovský - Barčík, Bello (65. Šulek), Pich (89. Angelovič) - Ceesay, Majtán (79. Gergel).

Hlasy trénerov
Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: "Nie sme spokojní s dnešným výsledkom. V prvom polčase súper dobre kombinoval, strelil dva góly. My sme mali dobrú šancu na skorigovanie stavu, ktorú sme však nevyužili. V druhom polčase sme sa snažili, ale do šance sme sa prakticky nedostali. Víťazstvo súpera je zaslúžené a my musíme pracovať ďalej."
Ľuboš Nosický, tréner Žiliny: "Som spokojný s víťazstvom a hlavne s prvým polčasom, kde sme predviedli našu hru. V tomto polčase sme rozhodli o našom víťazstve. V druhej časti sme sa už snažili hrať opatrnejšie. Sme radi, že sme to doviedli do víťazného konca."

Druhý výsledok z piatka: Ružomberok - Trnava 0:0.

1. Žilina 20 11 6 3 33:20 39 (+9)
2. Trnava 20 10 6 4 23:17 36 (+6)
3. Slovan 19 10 5 4 29:21 35 (+5)
4. Senica 19 9 7 3 28:15 34 (+4)
5. Zl. Moravce 19 8 6 5 20:17 30 (+3)
6. Ružomberok 20 7 8 5 26:18 29 (-1)
7. B. Bystrica 19 6 4 9 26:28 22 (-5)