Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Kuruc: Aj mne záleží, aby prvé mužstvo fungovalo, ako má

Tréner rezervy Michal Kuruc zažil za necelé dva roky už štyroch rôznych hlavných koučov v klube.

Michal Kuruc pôsobí na lavičke rezervy FC Nitra od leta 2010.

Začneme obligátne. Máte za sebou jarnú prípravu. Ako ste spokojný s jej priebehom, s prístupom hráčov?
- Príprava bola obmedzená počtom hráčov, máme úzky káder. Často sme museli improvizovať. Mali sme dlhodobo zranených hráčov, ktorí ani nenastúpili do prípravy. Jeden musel ísť na operáciu, ďalší mal problémy so svalom, ďalší má mononukleózu, takže sme mali trochu oklieštený káder. Príprava tým pádom nebola celkom podľa predstáv hlavne počtom hráčov. Odohrali sme 11 prípravných zápasov. V nich sa nám herne aj výsledkovo darilo striedavo. Mali sme problém stabilizovať výkony, nie je to však nič nové. Podobne to bolo aj minulý rok alebo v ligových zápasoch. Na tom pracujeme a verím, že to bude len lepšie a lepšie.

Bolo niečo, na čo ste sa počas zimnej prestávky špeciálne zameriavali?
- Mám zaužívaný svoj model zimnej prípravy, v ktorom sa snažím zameriavať na väčší počet prípravných zápasov. Pretože nie všetci naši mladí hráči dostávajú v lige rovnako šance tým, že k nám prichádzajú aj hráči z áčka. Čiže v tej príprave chcem, aby každý ukázal, na čo má a dokázal, že si svoje miesto zaslúži.

Vo viacerých prípravných zápasoch sa nitrianska rezerva javila vo veľmi dobrom svetle, hlavne v závere prípravy. Aké silné alebo naopak slabé stránky odhalili tieto stretnutia?
- O slabých stránkach by som nerád hovoril. Hráme o body, je to živobytie hráčov, aj moje, preto by som o slabých stránkach nechcel hovoriť. Kvalitou je, že dokážeme hrať behavý, kombinačný futbal, chalani sú kreatívni. Silnou stránkou mužstva je ich hravosť, pretože futbal vedia hrať a chcú hrať.

Myslíte si, že mužstvo je silnejšie ako počas jesene?
- Ťažko je to takto hodnotiť. V súťaži k tomu celému niektorí hráči začnú možno inak pristupovať, budú mať inú motiváciu. Ako to v skutočnosti je, ukážu samotné výsledky. Mužstvo sa nám veľmi nezmenilo, ale tiež sme odkázaní na hráčov z prvého mužstva. Reálne neviem ohodnotiť, či sme slabší alebo silnejší. Myslím si, že minulú jar sme mali o niečo kvalitnejšie mužstvo, ako budeme mať teraz.

Odkedy ste v Nitre, pri prvom mužstve sa vystriedali štyria tréneri. Tým posledným je Ladislav Jurkemik. Ako sa vám spolupracuje?
- V podstate nadväzujeme na to, čo je tu už dlhšie zaužívané a čo funguje. Tréner Jurkemik nemenil nič. My sme stále pomocné mužstvo pre áčko a chceme robiť všetko pre jeho dobré výsledky. Aj mne záleží na tom, aby prvé mužstvo fungovalo, ako má. Pomáhame si navzájom. On dá hráčov nám, doplní nám mužstvo po kvalitatívnej stránke a tá kvalita rastie tým, že hrávajú. Nič zásadné sa nezmenilo. Tréner Jurkemik je taký, že chápe, vie a chce pomôcť a zatiaľ je spolupráca dobrá.

Máte pod rukou niekoľko hráčov, ktorí by to so svojím talentom mohli dotiahnuť ďaleko?
- Po dohode s koordinátorom a trénerom devätnástky prišiel do nášho mužstva Andrej Hnilica. Je to talentovaný futbalista, má veľmi dobrú kopaciu techniku, takže si myslím, že ak odstráni určité zlozvyky ešte z mládežníckej hry, mohol by sa presadiť. V devätnástke však máme ďalších dvoch alebo troch hráčov, ktorí by sa v béčku mohli uchytiť a dopĺňať aj prvé mužstvo už teraz.

Aké sú ciele do jarnej časti sezóny, alebo čo by ste si do jari priali?
- Prial by som si, aby nám vyšiel vstup do jarnej časti súťaže. Bol by som rád, keby sa nám prvé zápasy vydarili. Chcel by som, aby sme už konečne začali premieňať šance. Na jeseň sme boli často lepším mužstvom, ale konečný výsledok zápasu tomu nenasvedčoval. V každom zápase sme si vytvorili tri alebo štyri dobré príležitosti a skončilo to 0:0, alebo sme prehrali 1:0. Trošku nám chýbalo aj šťastie. Marek Gajdošík alebo Matúš Paukner pozahadzovali množstvo šancí. Dúfam, že sa im bude dariť viac, pretože potom sa bude dariť celému mužstvu. Budú góly, budú body a psychická pohoda.

Futbalisti FC Nitra juniori pred štartom treťoligovej sezóny. Horný rad zľava: Richard Stránsky, Andrej Hnilica, Adam Halaji, Lukáš Szabó, Matúš Levčík, Matúš Lörincz, Vasil Pitra, Erik Penzeš, Michal Poluch, Robert Močko. Dolný rad zľava: Ladislav Pokorný (masér), Adrián Ács, Pavol Grman, Michal Kuruc (tréner), Miroslav Mládenek, Marek Gajdošík, Dagmar Zahustelová (fyzioterapeutka).

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Fuska s Frišom sú v Alekšinciach, Füle ide do Nevidzian

Dlhá futbalová prestávka prináša ďalšie zaujímavé transfery. Nazreli sme do piatej ligy.

Lapáš dobíjal na Počúvadle, Lehota v Bojniciach

Február je vhodným termínom na zimné sústredenia futbalových mužstiev.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Výmena zábradlia na moste sa opäť posúva

Čaká sa na vyhlásenie verejného obstarávania, bez neho sa výmena neuskutoční.

Blízke regióny

(FOTOGALÉRIA) Nadchod postavili s atómkou. Po 30 rokoch ho idú takto zmeniť

Do obnovy zanedbaného nadchodu v Kalnej nad Hronom sa pustí obec. Elektrárne jeho stav desiatky rokov neriešili.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Koniec plechovým hangárom? Trnava chce veľké obchody už len za mestom

Do konca februára môžu Trnavčania pripomienkovať štyri zmeny územného plánu. Jedna z nich by mohla znamenať koniec výstavby veľkých hangárových obchodných centier priamo v meste.

Fajčil pred vchodom a pes pobehoval bez dozoru. Majiteľ tvrdil, že ho podviedol

O kuriózne prípady nemajú mestskí policajti núdzu. V tomto období sa zameriavajú hlavne na psičkárov.

Päťročné ticho okolo Družby konečne prelomili

K prijatému návrhu sa primátor neprikláňa. Podľa neho bude pre mesto do budúcnosti nákladnejší.

Všetky správy

Krajina znásilnení a útočiacich migrantov? Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov, no štatistiky o kriminalite a správy o no-go zónach sú často zdeformované.

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

Prieskum Focusu: Smer mierne klesá, vládu by skladal ťažko

Voliči, ktorých odradila v januári kauza kapitán, si k SNS nenašli cestu späť.

Idem sa vycikať

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

Prečo čakal Pánik tak dlho? Tichých hráčov v NHL nemajú radi

Slovenský hokejista je pre Chicago skvelou voľbou – darí sa mu a je lacný. Po sezóne to však nemusí platiť.

Kam vyraziť