Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Šándor chce ísť v tabuľke vyššie

Jedným z dvojice trénerov v treťoligovom Spartaku Vráble je skúsený matador Milan Šándor. V klube, kde odohral niekoľko rokov, začína aj svoju trénerskú kariéru. Na prahu treťoligovej jari sme ho preto vyspovedali.

Opora Vrábeľ Milan Šándor sa teší na svoju trénerskú premiéru.

Do prvého majstrovského zápasu ostáva už len pár dní, dlhá zimná príprava je už minulosťou. Ako by ste ju zhodnotili?
- V zimnej príprave sme odohrali desať prípravných zápasov, s bilanciou štyri výhry, päť remíz a jedna prehra. Absolvovali sme aj štvordňové sústredenie v domácich podmienkach s trojfázovými tréningami. V príprave sme sa zamerali hlavne na rozvoj agility, kondície, ale aj zvyšovanie hernej výkonnosti hráčov.

Ako máte podelené úlohy so svojím kolegom na lavičke Augustínom Antalíkom?
- Gusto sa postupne zoznamuje s mužstvom. Preberáme spolu taktiku, riešime optimálnu zostavu na majstrovské zápasy, analyzujeme výkony hráčov. Chcem, aby chlapcom odovzdal svoje cenné skúsenosti. Jeho hlavnou úlohou bude koučovať tím z lavičky, keď ja budem na ihrisku.

Aké jarné ciele postavilo pred trénerskú dvojicu vedenie klubu?
- Pohľad na tabuľku a naše aktuálne umiestnenie hovorí jednoznačne. Takto zle sme na tom v tretej lige po jesennej časti ešte neboli. Takže všetci vieme, čo musíme robiť, aby bolo vedenie po poslednom zápase spokojné - posunúť sa v tabuľke smerom nahor.

Budete preferovať pekný kombinačný futbal smerom dopredu v každom zápase, alebo proti silnejším súperom je lepšie podať taktickejší výkon s dôrazom na konečný výsledok?
- Som víťazný typ, takže do každého zápasu idem s tým, že chcem vyhrať. Chcem, aby si tento prístup osvojili aj chlapci. Musíme hrať to svoje, samozrejme s prihliadnutím na kvalitu súpera aj prispôsobiť našu hru po taktickej stránke.

Z tímu odišiel najlepší strelec Andrej Ivan, ako aj tvorca hry Márius Charizopulos, naopak niektorí hráči zase prišli alebo sa do tímu po krátkej prestávke vrátili. Spartak sa teda podľa vás oproti jeseni posilnil alebo oslabil?
- Odchodom dvoch hráčov základnej zostavy sa určite kvalita mužstva z pohľadu individualít znížila. Musíme ju však nahradiť kolektívnym bojovným výkonom celého mužstva a vhodne nahradiť voľné posty novými hráčmi.

Vráble začínajú druhú polovicu tabuľky so ziskom 19 bodov. Chcete ich na jar získať viac, alebo bude stačiť aj rovnaký počet?
- O konkrétnych číslach je teraz veľmi ťažko hovoriť. Chceme získať toľko bodov, koľko bude možné.

Máte už jasno o základnej zostave, ktorá vybehne na prvý ostrý štart v Trnave?
- Zostava sa postupne kryštalizuje. Nemáme jasno už len na dvoch-troch postoch. Všetko závisí od nasadenia nielen v prípravných zápasoch, ale aj od prístupu hráčov na tréningu v poslednom týždni prípravy. Miesto v základe budú mať tí, ktorí presvedčia kvalitou a aktuálnou formou.

Trúfate si ako hrajúci tréner odohrať všetkých 15 zápasov jarnej časti a na akom poste?
- Ak mi to zdravie dovolí, chcem odohrať všetky zápasy. Myslím si, že ešte je moje miesto viac na ihrisku ako na lavičke. Na akom poste, to už závisí od viacerých okolností a priebehu zápasu.

FK Spartak Vráble. Horný rad zľava: Lukáš Garaj, Róbert Dzurek, Peter Mjuller, Michal Sojka, Tibor Prekop, Tadeáš Mikle, Peter Feješ. Stredný rad: Roman Sepeši, Martin Nozdrovický, Dávid Hamar, Rastislav Kupec, Michal Hambálek. Ján Gonda, Stanislav Husár, Miroslav Tužinský. Dolný rad: Vladimír Vojtek, Patrik Balko, Emil Filo (masér), Augustín Antalík (tréner), Jozef Zima (vedúci mužstva), Milan Šándor (hrajúci asistent trénera), Oskar Straka.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Rokovania o obnove železničnej stanice v Nitre sa začali, sú štyri varianty

O najvhodnejšej alternatíve rozhodnú na základe štúdie. Zaplatia ju železnice.

Valent si zápas užíval, ako keby bol posledný

Najlepším mužom zápasu s Liptákmi bol Tibor Kutálek, pre dcéru získal med do čaju.

Zaberačka na Morave s dvoma prehrami

Český test vyzliekol Nitru donaha. Tréner Galád sa teší, že jeho hráčov preverili silní súperi.

Nitra zostavila rebríček. Jednotkou je hradný areál

Do topky sa dostala aj pešia zóna s umeleckými dielami. Najfotogenickejším miestom je Dražovský kostolík.

Kolár išiel do Poľska za trénerom Kocianom

Nitriansky odchovanec bude pôsobiť v druholigovom celku Bielsko-Biala.

Blízke regióny

Potraviny po desaťročiach zatvorili, domáci sa obávajú

Zatvorenie predajne okrem ekonomických dôvodov urýchlila aj ponuka na predaj budovy.

Kluka štyrmi gólmi umlčal Skalicu

Topoľčianski hokejisti prehrávali v sérii už 0:2, po nedeli je však vyrovnané – 2:2. Rozhodujúci piaty zápas sa odohrá v utorok – 21. februára na ľade v Skalici. A víťaz berie všetko...

Séria je vyrovnaná, štyrikrát udrel Kluka

Aj vo štvrtom zápase platilo, že vyhral domáci celok. Na zimný štadión si našlo cestu až 2100 fanúšikov, ktorí videli opäť výborný hokej. A tento zápas po prvýkrát rozhodovali až dvaja hlavní arbitri.

Dvory nad Žitavou žili fašiangovými slávnosťami

Fašiangy spojené so zabíjačkou, prípravou dobrôt a ľudovou veselicou prežili počas uplynulého víkendu obyvatelia Dvorov nad Žitavou.

Šafárikovu aj Tajovského opraví Skanska za 268-tisíc

Už v pondelok 20. februára sa má podľa zmluvy so spoločnosťou Skanska začať oprava Šafárikovej ulice v Trnave. Hotová má byť do polovice apríla, nasledovať bude ulica Jozefa Gregora Tajovského.

Všetky správy

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

Na letiskách pýtajú mobil aj heslá. Ako sa brániť strate súkromia?

Američan musel na letisku colníkom prezradiť heslá, aj keď tam mal citlivé informácie z NASA.

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej Sheily Sz., kde vyzývala na boj proti moslimom, viala v pozadí slovenská vlajka.

Uzavretá križovatka VSS bude pre vodičov v Košiciach zaberák

Chystané obmedzenia spomalia zrejme v čase špičiek premávku aj na moste.

Štátna poisťovňa chce obmedziť liečbu pre ľudí, ktorí strácajú zrak

Všeobecná zdravotná poisťovňa je v niekoľkomiliónovej strate. Šetriť plánuje aj tak, že bude pacientom liečiť iba jedno oko, aj to neskôr a iba dva roky. Sama sa tak plánuje uzdraviť.

Kam vyraziť