Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

V Galante vyšla SaS do ulíc

Kandidáti na poslancov konštatovali, že Galaťanov v rozhovoroch zaujímali najmä otázky zostavenia novej vlády, pomeru ľavice a pravice v nej a postoje SaS pre prípad, ak by bola jej súčasťou.

Kandidáti na poslancov konštatovali, že Galaťanov v rozhovoroch zaujímali najmä otázky zostavenia novej vlády, pomeru ľavice a pravice v nej a postoje SaS pre prípad, ak by bola jej súčasťou.

GALANTA. Na individuálne stretnutia a rozhovory s občanmi v závere predvolebnej kampane vsadila strana Sloboda a Solidarita (SaS). V Galante na Hlavnej ulici sa dnes popoludní mohli voliči porozprávať s podpredsedom strany Ľubomírom Galkom, poslankyňou Natáliou Blahovou, okresným predsedom Pavlom Marcišom a ďalšími kandidátmi do Národnej rady SR. Okoloidúci si mohli od nich zobrať materiály, okrem profilových plagátikov i program strany.

"V týchto dňoch je to už skôr súčasť mobilizačnej kampane, lebo čo akákoľvek strana nestihla za uplynulých šesť týždňov, teraz už nedobehne," povedal pre TASR Galko. "Povzbudzujeme ľudí na účasť na voľbách a rozprávame sa s nimi o plánoch, ktoré máme, ak dôveru dostaneme. Ide teraz viac o to byť na očiach," uviedol.

Dodal, že región Galanty je voličským potenciálom predsa len špecifický, ale SaS má z hľadiska národnostnej politiky kultivovaný program, ktorý vo svojej podstate nepripúšťa, že mali nejaké národnostné problémy existovať. "V prvom rade tu žijú občania Slovenska, ktorých trápia úplne iné problémy ako umelo vyvolávané vášne nacionalistickými stranami," povedal Galko.

Kandidáti na poslancov konštatovali, že Galaťanov v rozhovoroch zaujímali najmä otázky zostavenia novej vlády, pomeru ľavice a pravice v nej a postoje SaS pre prípad, ak by bola jej súčasťou. Rovnako chceli hovoriť aj o eurovale a kauze Gorila.

"Teraz je ešte veľa nerozhodnutých voličov, zavážiť môže aj takéto osobné stretnutie," povedal volič Ladislav. Vlastní predajňu, pri ktorej saskári stáli. Je to podľa neho dobrý spôsob, v rozhovoroch sa dajú vyjadriť osobné pocity. "Na veľkých mítingoch je to skôr o tom, že každý si aj tak myslí svoje a málokto niečo povie," dodal Ladislav. Andrej prechádzajúci okolo na bicykli si takisto plagátiky prevzal. "Nejde o to, kde sa strana stretne s voličmi, či na ulici alebo v cukrárni, ale o to, čo bude robiť reálne po voľbách," povedal Andrej.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Auto zabilo muža ležiaceho na ceste

Či bol 45-ročný muž opitý, ukáže až pitva.

V ústrety prvému cieľu

Ivan Galád je realista. Vie, že mužstvo ešte nemá takú výkonnosť, aby naň opäť chodili plné tribúny. Ale verí, že je na správnej ceste.

Zlatého medveďa získal film, v ktorom zažiarila herečka z Veľkého Cetína

Príbeh lásky v ocenenom filme sa odohráva v dosť naturalistickom prostredí - na bitúnku.

Ako v Hornej Dolnej: Ženy v Kostoľanoch cvičia pod oltárom

Obec nemôže naplno využívať vlastný kultúrny dom už sedem rokov. Sú v ňom omše.

V sobotu štartuje druhá liga

Druhá najvyššia futbalová súťaž má najskôr na programe zvyšné štyri kolá základnej časti. Pozrime sa na kádre Nitry, Serede a Šamorína.

Blízke regióny

Tatranské doliny sú zážitkom, v akomkoľvek období + foto

Velická dolina za Sliezskym domom je frekventovaná hlavne v lete. Ponúka viacero zaujímavých vrcholov.

V Želiezovciach by mohla pribudnúť viacúčelová hala

Mesto aj obyvatelia sú za vybudovanie nového centra pre viac druhov športu. Výstavbu podporuje hokejový zväz.

Otvorený list poslancom: Osud Vianočných trhov je na vás

Ivan Novotný z agentúry Mediaflash, ktorá od roku 2011 organizuje v Trnave Vianočné trhy, poslal médiám otvorený list adresovaný poslancom. Vyzýva ich, aby sa pre hlasovaním zamysleli nad desiatimi otázkami.

Cukrovar pred poslancov nejde, stopla ho križovatka

Ozmene územného plánu zóny Trnava – Cukrovar dnes poslanci nerozhodnú. Rada sa nezhodla na tom, či trvať na vybudovaní okružnej križovatky ulíc Šrobárova – Trstínska – T. Vansovej – Hospodárska.

Mesto presúva peniaze, ujsť sa má cykloveži aj bejzbalistom

V návrhu aktualizácie rozpočtu je presun časti peňazí z rekonštrukcie Halenárskej na parkovací dom pre bicykle a opravu strechy škôlky na Čajkovského ulici.

Všetky správy

Pozrite si, na čom chce šetriť štátna poisťovňa, aby sa dostala zo straty

Denník SME prináša zoznam úsporných opatrení, ako ho navrhla štátna poisťovňa a schválil Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Británia sa rozhodla, hranice aj pre Slovákov chce zatvoriť už v marci

Theresa Mayová chystá obmedzenie voľného pohybu oznámiť v rovnaký deň, keď oficiálne spustí rokovania o brexite.

UPC zvyšuje ceny internetu a televízie. Čo môžete robiť?

Káblová spoločnosť mení služby a ceny uprostred viazanosti, ľudia sa búria.

V Prahe vôbec nedokážu pochopiť, čo za reláciu o folklóre máme

Šou Zem spieva hodnotí Marína Mrázková zo súboru Limbora.

Pri nemocnici v Prešove sa prepadla cesta, po dni ju sprejazdnili

Dieru na Hollého ulici spôsobila porucha kanalizácie.

Kam vyraziť