Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Hokejisti vyhrali vo Zvolene

Hokejisti Nitry už určite obsadia desiatu priečku, a tak sa môžu koncentrovať na baráž. Náladu si vylepšili víťazstvom vo Zvolene.

HKm Zvolen - HK Nitra 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Vo Zvolene utvorili dobrú atmosféru hosťujúci diváci z Nitry, ktorí prišli povzbudiť svoj tím v hojnom asi 50-člennom počte. Potešiť ich mohol už v 5. min Uhnák, ktorý z troch metrov neprekonal Škrečka a úspešná nebola ani dorážka Káčera. Domáci si utvorili dobrú možnosť v 9. min, keď Hraško vystrelil od modrej, ale Otčenáš zblízka na viackrát nepretlačil puk za Fedora. Zvolenčania sa častejšie pokúšali o úvodný gól, dobré možnosti mali Slovák, M. Jurík, Otčenáš a Síkela, ale nitriansky brankár bol proti. Kapituloval až v 16. min, keď dobrú prácu pred bránkou odviedol Brabenec a Baláž skóroval poľahky do odkrytej časti Fedorovej svätyne. Zvolenčania sa však dlho z vedenia netešili, o 32 sekúnd po peknej prihrávke Vosátka prenikol pred Škrečka Hamrák a nedal mu šancu - 1:1. Dvojgólovú minútku zavŕšil v 18. min Garip Saliji, ktorý strieľal bez prípravy a dostal Nitru do vedenia po tom, čo Hrnka prešiel cez Jindru a autorovi gólu poslal peknú prihrávku spoza bránky. Nitrania sa mohli ujať dvojgólového vedenia, ak by Mašlonka z dvoch metrov nestrieľal na Škrečka, ale prihral voľnému Kropáčovi. Úvod druhej tretiny patril hosťom, keď Bača v 22. min strieľal z ľavej strany do žřdky. Domácim sa však v 23. min naskytla presilovka a už po 11 sekundách vystrelil Baláž, puk tečoval Zuzin a vyrovnal. Žŕdku nastrelili v polovici zápasu aj Zvolenčania, Brabenec bol úplne sám a mal odkrytú takmer celú bránku, no nedal. O minútu sa zoči-voči Fedorovi nepresadil Síkela. Nitrania opäť ťažili z chýb a nekoncentrovanosti domáceho mužstva, keď im v 39. min vyšiel rýchly protiútok. Martin Segľa prešiel z obrany do útoku, poslal puk pred zvolenskú bránku, kde ho doklepol Garip Saliji - 2:3. Tretia tretina bola ovplyvnená mnohými vylúčeniami, z čoho mohla najprv ťažiť Nitra, ktorá po faule Brabenca na Mašlonku získala 5-minútovú presilovku. Hrala ju však iba niečo cez tri a pol minúty a výraznú šancu si nevypracovala. V ďalších minútach mali Zvolenčania príležitosť niekoľkokrát hrať presilové hry, z toho 94 sekúnd 5 proti 3. Najväčšie šance však nevyužili Baláž s Otčenášom. Naopak, Nitrania mohli v oslabení skórovať, ak by v 49. min využil svoje sólo Garip Saliji. Tento nitriansky hráč mohol dosiahnuť hetrik aj v samom závere, keď sa s Hrnkom dostal pred Trenčana, ktorý od začiatku tretej tretiny nahradil Škrečka, ale druhý zvolenský brankár si udržal čisté konto. Jeho spoluhráči nevyužili ani 20-sekundovú power play, a tak si tri body odniesli pod Zobor hostia.

Góly: 16. V. Baláž (Brabenec, P. Zuzin), 23. P. Zuzin (V. Baláž) - 17. Hamrák (Vosátko), 18. G. Saliji (Hrnka, M. Segľa), 39. G. Saliji (M. Segľa).
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Brabenec (Zvolen) 5+DKZ, Martin Bača a Tománek (obaja Nitra) 10 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, M. Grečko, 1 532 divákov

HKm: Škrečko (41. Trenčan) - Marek Ďaloga, Jindra, M. Vantroba, J. Mucha, Hraško, Juraško, Ťavoda - P. Zuzin, Brabenec, V. Baláž - Marek Slovák, L. Jurík, Čurilla - Síkela, M. Jurík, Otčenáš - Méry, Puliš, Šiška.
HK: I. Fedor - Martin Bača, Tùma, Árvay, Vosátko, Ordzovenský, Gurčík, K. Grman - G. Saliji, M. Segľa, Hrnka - H. Ručkay, M. Štefanka, Tománek - Mašlonka, Hamrák, Kropáč - Uhnák, Káčer, Radulay – Šumichrast.

Hlasy trénerov
Peter Mikula (tréner Zvolen): "Myslím si, že moji zverenci nestrávili dobre zápas v Trenčíne a stratili tak dôležité tri body. Chceli sme vyhrať a urobiť si dobrú pozíciu do play-off, no súper nám to nedovolil. Prístup k zápasu nebol dobrý, dve tretiny boli chladné, až v tretej sme začali viac korčuľovať a napádať súpera. Naša nemohúcnosť sa prejavila v čase, keď sme hrali presilovku piatich proti trom a súper svojou šikovnosťou a odvahou dosiahol to, čo chcel."

Miloš Fleischer (asistent trénera Nitry): "Dnes sme odohrali bojovný a pre nás aj úspešný zápas. Zamerali sme sa najmä na dôkladnú defenzívu a hru v strednom pásme a našej tretine. Darilo sa nám to celý zápas, Zvolen sme nepustili do veľkého tlaku, aj keď mal miernu prevahu a viac sa snažil tlačiť pred bránku. Moji hráči dobre vykrývali strelecký priestor súpera a príležitosti, ktoré si vypracovali, dobre riešil brankár Fedor. Z rýchlych kontier sme strelili tri góly, napokon o jeden viac ako súper, a preto sme vyhrali."

Ostatné výsledky: Poprad - B. Bystrica 2:3 sn, Košice - Martin 4:3, Žilina - Skalica 0:3, Slovan - Trenčín hrajú v utorok.

1. Košice 53 34 2 1 16 185:121 107
2. Skalica 53 31 1 3 18 195:150 98
3. Slovan 52 30 1 6 15 167:129 98
4. Poprad 53 28 3 6 16 179:141 96
5. Trenčín 52 21 5 3 23 138:137 76
6. Žilina 53 19 6 5 23 133:158 74
7. B. Bystrica 53 16 8 9 20 128:130 73
8. Zvolen 53 21 3 3 26 129:168 72