Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku
SPOLOČNOSŤ PRED SÚČASNÝM STAVEBNÝM KONANÍM PROJEKT AKTUALIZOVALA. ZÁKLADNÁ MYŠLIENKA OBCHODNO-ZÁBAVNÉHO CENTRA VŠAK ZOSTALA ZACHOVANÁ.

Investor City Parku chce centrum dostavať, požiadal o povolenie

Najsilnejšou stránkou projektu je poloha v blízkosti centra mesta pri rieke Nitra a ľahká dostupnosť z rýchlostnej cesty R1.

NITRA. Rozostavaný skelet obchodno-zábavného centra City Park v Nitre plánuje spoločnosť Euro City Park dostavať. V súčasnosti beží konanie o dodatočnom povolení rozostavanej stavby. „Nechceme, aby stavba zostala rozostavaná. Prioritou je pre nás obnovenie stavebného povolenia,“ povedal člen predstavenstva projektovej spoločnosti Euro City Park, a.s. Peter Kuliffay.

Podľa neho je reálne, že výstavba centra by sa mohla v dohľadnej dobe obnoviť v nadväznosti na uzatváranie zmlúv s nájomcami obchodných priestorov. Závisieť to však bude v značnej miere od priebehu stavebného konania.

Výstavba City Parku sa začala v roku 2007 a podľa zámerov investora sa mala skončiť v roku 2009. „Spoločnosť ju prerušila v roku 2008 pre právne spory o pozemky a spochybnenie stavebného povolenia z dôvodu pochybenia stavebného úradu,“ povedal Kuliffay. Najvyšší súd SR rozsudkom právoplatným od 8. marca 2010 zrušil stavebné povolenie z 30. mája 2007 a vrátil ho na nové prerokovanie.

Spoločnosť pred súčasným stavebným konaním projekt aktualizovala. Základná myšlienka obchodno-zábavného centra však zostala zachovaná. „Zostali sme pri pôvodnom koncepte, aj keď, samozrejme, s nejakými úpravami, pretože ho bolo treba prispôsobiť aktuálnej situácii na trhu. Konkurencia v Nitre je už niekde úplne inde, ako bola na začiatku projektu,“ podotkol Kuliffay. Podľa neho je možné, že centrum nepostavia naraz, ale vo viacerých fázach.

Veľkosť obchodno-zábavného centra bude viac-menej rovnaká ako v pôvodnom projekte. „Niektoré drobné úpravy budú závisieť od požiadaviek kľúčových nájomcov. Zároveň stále rokujeme aj s pôvodnými nájomcami, s ktorými sme mali uzavreté zmluvy,“ doplnil Kuliffay.

Najsilnejšou stránkou projektu je podľa neho poloha v blízkosti centra mesta pri rieke Nitra a ľahká dostupnosť z rýchlostnej cesty R1. „Externé športoviská, ktoré sú plánované smerom do Brezového hája, chceme určite zrealizovať, pretože si myslíme, že je to niečo, čo v Nitre chýba a je to určitá konkurenčná výhoda,“ podčiarkol Kuliffay.

Podľa pôvodného zámeru mal City Park Nitra poskytovať 28 000 metrov štvorcových prenajímateľnej plochy so 70 obchodmi, supermarketom, 14 reštauračnými zariadeniami, desiatimi prevádzkami služieb a 600 parkovacími miestami v podzemí. V blízkosti malo vzniknúť športovisko s plochou 7 500 metrov štvorcových, ktorého súčasťou malo byť aj detské ihrisko, U-rampa, lezecká stena, basketbalové a volejbalové ihrisko. Počítalo sa aj s vybudovaním lávky pre peších ponad rieku Nitru, ktorá by umožnila lepšie spojenie centra mesta so City Parkom. Uvažovalo sa aj nad malým mólom, ktoré by slúžilo pre požičiavanie lodiek.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Kam vyraziť