Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Políciu v Seredi ocenili ako najzodpovednejšiu

Projekt sa osvedčil aj u seniorov. Spolupracujú s políciou.

(Zdroj: (LAZ))

SEREĎ. V decembri sa mestská polícia v Seredi zapojila do súťaže projektu Zodpovedne.sk. Vyhlásilo ju občianske združenie eSlovensko s cieľom podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu žiakov základných a stredných škôl, preventistov, škôl a samo-správ pri bezpečnom využívaní informačno-komunikačných technológií. Preventívne aktivity sa mali realizovať za obdobie január 2011 až január 2012.

Kyberšikanovanie

V kategórii preventistov získala ocenenie Mestská polícia Sereď ako najzodpovednejšia mestská polícia za projekt v oblasti prevencie kriminality „Bližšie k občanom“. Výsledky boli vyhlásené 7. februára pri príležitosti Dňa bezpečného internetu.

„Zameriaval sa na vytvorenie informačného systému, ako dôležitého informačného zdroja a komunikačného kanála medzi políciou a občanmi a realizáciu preventívnych aktivít a programov pre občanov,“ povedala preventistka Daniela Kasáková. Projekt vytvorila a realizovala spolu s Karin Kapustovou.

Projekt obsahoval súhrn preventívnych aktivít zameraných na oblasť závislostí, nevhodného obsahu na internete a kyberšikanovania. Práve tento elektronický druh šikanovania mali podľa našich informácií kedysi použiť žiaci na riaditeľku jednej zo škôl v Seredi. Jej fotku s kontaktným číslom zavesili na internet s popisom, že ponúka erotické služby.

Letné tábory pre deti

Projekt Bližšie k občanom prebiehal aj vo forme besied na rôznych úrovniach, od materskej školy, cez základné školy. „V rámci projektu boli uskutočnené letné tábory v spolupráci so ZŠ Komenského (Amosko), kde počas štyroch týždňových turnusov sa prihláseným deťom zabezpečoval voľný čas. V auguste sme zorganizovali týždňovú letnú školu v Zárubách, kde bolo vybraných 20 detí zo sociálne slabších rodín a program bol orientovaný na prevenciu,“ vysvetlil zástupca náčelníka Peter Sokol.

Dodal, že preventistky absolvovali besedy aj s dôchodcami. Seniorov oboznamovali s nástrahami, ktoré súvisia s kriminalitou, podvodníkmi či krádežami. Sokol považuje projekt za opodstatnený, ohlasy verejnosti sú tiež podľa neho pozitívne.

„Deti, ktoré absolvovali letné tábory, už aj samy prídu za preventistkami a spolu debatujú. Niektorí rodičia vravia, že pozorujú na svojich deťoch zmenu v správaní v dobrom. Tiež sa stáva, že dôchodcovia sa u nás zastavia a niečo oznámia a sú to práve tí, ktorí absolvovali stretnutia.“

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Pohár Antona Malatinského pre Nitru

Druhý ročník halového turnaja priniesol do Trnavy množstvo skvelých bývalých ligových futbalistov a na svoje si prišli aj diváci.

Krajský súd potvrdil, že mladých ľudí zrazil opitý Ľubomír. Obaja zomreli

Muž sa najskôr priznal, potom tvrdil, že šoféroval policajt a on ho len kryl. Súd vyhodnotil zmenu výpovede ako účelovú.

Futbalisti v príprave

Tradične prinášame sumár výsledkov prípravných zápasov za minulý týždeň a program na tento týždeň.

Počet zubrov atakuje historické rekordy, časť prevezú do Maďarska

Vlani sa tu narodilo 11 mláďat a v súčasnosti tu je 33 kusov týchto mohutných zvierat.

Blízke regióny

Päťročné ticho okolo Družby konečne prelomili

K prijatému návrhu sa primátor neprikláňa. Podľa neho bude pre mesto do budúcnosti nákladnejší.

Koniec plechovým hangárom? Trnava chce veľké obchody už len za mestom

Do konca februára môžu Trnavčania pripomienkovať štyri zmeny územného plánu. Jedna z nich by mohla znamenať koniec výstavby veľkých hangárových obchodných centier priamo v meste.

V meste môže vyrásť hala s ľadovou plochou. Pozrite sa, ako bude vyzerať

Radnica prejavila záujem o projekt SZĽH, vďaka ktorému má na Slovensku vyrásť množstvo menších športových hál. Okrem ľadovej plochy by nová hala poskytla priestor aj pre ostatné športy.

Bratia v noci lúpežne prepadli a zbili muža v jeho dome

Trúfli si na muža, ktorý má takmer toľko rokov ako oni dvaja dohromady.

Nasadol do autobusu a odvtedy ho nikto nevidel

Pavol Smatana je vysoký asi 180 cm, zavalitej postavy.

Všetky správy

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

Mnohí mlčia, on nie. Služba vlasti z neho spravila lovca ľudí

Mikuláš Tóth tvrdí, že si z vojenčiny priniesol domov traumu. A rozhodol sa, že nebude mlčať. Protestuje.

Majú pírsing a tetovanie. Ak dostanú žltačku C, majú sa liečiť za vlastné

Nepreplácaním liečby hepatitídy C pre niektorých pacientov chce Všeobecná zdravotná poisťovňa ušetriť peniaze. Je v strate 200 miliónov.

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, slovenské Cargo v súťaži neuspelo

Štátny nákladný prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo o subdodávkach na slovenskom a českom úseku.

Zamestnanci pracujúci v Googli na roboaute: odišli sme, lebo nám platili príliš veľa

Ľudia z projektu Waymo si nechali vyplatiť obrovské prémie a prešli ku konkurencii.

Kam vyraziť