Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Do nového internátu SPU sa prví študenti nasťahujú v marci

Internát postavila na Akademickej ulici firma Inpek, ktorá sa s univerzitou dohodla na zámene novostavby za starý študentský domov Pribina na Jesenského ulici.

Do nového internátu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre by sa mali prví študenti nasťahovať začiatkom marca.

Škola už budovu prevzala do svojho vlastníctva a v súčasnosti zariaďuje nábytkom prvých 44 izieb na prízemí a prvom poschodí, teda 88 lôžok. Celkovo je v objekte 293 lôžok, z toho 282 pre študentov. Zvyšok tvoria hosťovské izby, ktoré budú slúžiť najmä pre zahraničné návštevy univerzity. Dodávateľa nábytku škola vybrala elektronickou aukciou, peniaze na tento účel získala z ministerstva školstva. „V súčasnosti evidujeme viac ako 70 záujemcov o ubytovanie a zároveň rokujeme o dodávke nábytku aj pre ostatné izby,“ povedal pre agentúru SITA rektor Peter Bielik.

V internáte Pribina študenti zatiaľ bývajú aj naďalej, pretože zámena s firmou ešte neprebehla, beží tam súdny spor. Kapacita nového internátu bude oproti tomu starému síce nižšia asi o 200 lôžok, komfort ale výrazne stúpne. V starom internátu Pribina z roku 1954 študenti bývajú po troch, štyroch až piatich na izbách. V novom sú dvojposteľové izby, študovne, kuchynky a nechýbajú ani bezbariérové izby pre telesne postihnutých študentov. „Nový internát vnímame ako dobrý počin pre budúcnosť a určite sa tým skvalitnia podmienky pre ubytovanie našich študentov,“ zhodnotil rektor. Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre má päť študentských domovov – Pribina, Mladosť, Antona Bernoláka, Nová Doba a Poľnohospodár. Každoročne uspokojuje približne 60 percent žiadateľov o ubytovanie.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Kam vyraziť