Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Polícia: Zásah 1. januára v Zlatých Moravciach bol v poriadku

Inšpekcia zistila pochybenia v taktike zákroku a nebol zdokumentovaný ani donucovací prostriedok, ktorý použil policajt.

ZLATÉ MORAVCE. Zásah polície počas novoročných osláv v Zlatých Moravciach bol v poriadku. Podľa hovorkyňa KR PZ v Nitre Renáty Čuhákovej kontrolný orgán nezistil žiadne nedostatky. Dodala, že došlo len k administratívnym pochybeniam po zákroku policajnej hliadky.

„V tejto veci momentálne prebieha disciplinárne konanie,“ uviedla Čuháková. Ministerstvo vnútra informovalo agentúru SITA, že inšpekcia „zistila pochybenia v taktike zákroku (policajti nezabezpečili totožnosť osôb, lekárske správy pozn. SITA) a nebol zdokumentovaný ani donucovací prostriedok, ktorý použil policajt pri zákroku". O vyvodení zodpovednosti rozhodne Krajské riaditeľstvo PZ v Nitre.

Pre incident, ktorého výsledkov bolo sedem zranených obyvateľov, navštívil 5. januára Zlaté Moravce i minister vnútra Daniel Lipšic. „Bol som informovaný, že hliadky obvodného oddelenia polície nezakročili adekvátne razantne, nezdokumentovali priebeh celého toho incidentu, neriešili adekvátne útočníkov, skôr je dokonca určité podozrenie, že bol stret s jednou z osôb, ktorá bola napadnutá,“ povedal vtedy minister po stretnutí s primátorom Zlatých Moraviec Petrom Lednárom.

Primátor ministrovi napísal otvorený list, v ktorom poukázal na údajnú nečinnosť štátnych policajtov pri vyčíňaní miestnych Rómov. Pri incidente bolo podľa neoficiálnych informácií okolo 60 osôb, na miesto prišli štyri hliadky, teda osem policajtov.

Zástupca krajského policajného riaditeľa Milan Kirsch v januári povedal, že keď policajti prišli, fyzické potýčky sa už nekonali. Obete útoku podľa jeho slov odmietli spolupracovať s políciou a hovorili, že spadli na schodoch a z toho majú zranenia. Neskôr si to rozmysleli a 2. januára dvaja z poškodených podali trestné oznámenie na obvodnom oddelení polície v Zlatých Moravciach. Dovtedy incident polícia evidovala ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu, po trestných oznámeniach začali trestné stíhanie pre trestný čin výtržníctva.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Fotogaléria: Olomouc - FC Nitra 1:0

Prípravné stretnutie bolo generálkou pre oba tímy, ktoré účinkujú vo svojej krajine v druhej lige.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Atletické tituly aj do Nitry, Galanty a Dunajskej Stredy

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletike mladšieho žiactva.

Blízke regióny

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Bugina, ktorú maturant sám vyrobil, priniesla zlato

Levickí priemyslováci boli úspešní na strojárskej olympiáde v Bratislave.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Všetky správy

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Saganova dobrá nálada sa prejavila aj v tom, že počas čakania na interview sa rozhodol aj on zmeniť z respondenta na novinára.

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

Vincent Lukáč nesúhlasí s vyvesením jeho dresu v Steel Aréne

Vedenie oceliarov rozhodnutie bývalého hokejistu prekvapilo.

Kam vyraziť