Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Po triumfe na Spiši opäť do čela

Basketbalisti Nitry dokázali zvíťaziť na palubovke Spišskej Novej Vsi, hoci ešte 6 minút pred koncom prehrávali o 12 bodov.

Najlepším strelcom Nitry bol bývalý hráč Spišskej Novej Vsi Róbert Nuber.(Zdroj: Jozef Petruška)

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK Bemaco SPU Nitra 87:90 (21:13, 24:27, 23:21, 19:29)
Rozhodovali Šarišský, Fuska a Daubner, TH: 16/10 - 24/17, fauly: 20 - 19, trojky: 9 - 9, 5 OCH: 40. Jones - 40. Šilinskis, 1000 divákov.
SNV (najviac bodov): C. Jefferson 27 (5), A. Jones 19, Baťka 16.
BK: Clemente 15 (3), Šilinskis 12, Žiak 9, Lehman 8, Majok 6 (Nuber 27 (3), Tomek 13, Jašš).

Ľubomír Urban, tréner: „Od 11. hodiny bojujeme, šesť hodín cesta a plus zápas, ktorý v každom štarte, aj v prvej aj v tretej štvrtine bol pre nás nočnou morou, pretože domáci sa ľahko presadzovali a my sme 5 minút nedokázali skórovať. Ale menením typov obrany sme súperovi vytvorili veľa problémov, čo sa týka rozhodovania, ako útočiť a nepadli im niektoré dobré strelecké pokusy. Potom to už bola taká dramatická koncovka, kde naše trestné hody, ktoré boli rozhodujúce, nám vyhrali zápas.
V úvode zápasu sme rozbiehali veľmi pomaly. Bolo to veľmi ťažké, museli sme ísť cez Považskú Bystricu a Ružomberok. Cesta bola náročná, hráči boli usedení, ale každopádne siahli do rezervoárov, ktoré ukázali už v druhom polčase domáceho zápasu s Levicami, lebo stretávame sa s veľkou maródkou. V podstate sme už nemali s kým hrať proti Leviciam. Dnes to bolo o takom väčšom chcení, lepšom závere zápasu, kde domáci zbrklejšie riešili strelecké pokusy a my sme to odohrali s väčším prehľadom.
Máme pred sebou posledné štyri zápasy, v play-off príde zasa niečo nové a tam sa bude rozhodovať.“

Ostatné výsledky: Komárno - Prievidza 92:85, Banská Bystrica - Žilina 79:84, Levice - Handlová odložili na štvrtok.

1. Nitra 28 19 9 2260:2010 47
2. Prievidza 28 19 9 2352:2221 47
3. Komárno 27 17 10 2298:2183 44
4. Handlová 27 16 11 2260:2225 43
5. Sp. N. Ves 28 14 14 2258:2224 41
6. Svit 27 13 14 2190:2229 40
7. Levice 27 11 16 1978:2174 38
8. Žilina 27 7 20 2171:2242 34