Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Po tajbrejku radosť UKF

V nitrianskych volejbalových derby zápasoch prvýkrát v tejto sezóne rozhodoval až piaty skrátený set.

24. kolo: UKF Nitra - COP Nitra 3:2 (-20, 24, 19, -19, 9). Kvalitný volejbal hráčok COP v prvom sete sa postupne začal prejavovať aj na skóre. Gymnazistky viedli už 23:9, ale nakoniec set vyhrali až na 20! To domáce naštartovalo, začali si viac veriť, robili menej chýb a dvomi vyhranými setmi otočili zápas, keď COP malo problémy hlavne na prihrávke. Aj napriek tomu ale vo štvrtom sete dokázali zvíťaziť a dotiahnuť stretnutie do tajbrejku. V ňom už ale vysokoškoláčky víťazstvo z rúk nepustili a vyhrali.

UKF: D. Hradecká, L. Hradecká, Petranová, Frindtová, Lennaerts, Ružbaská, libero Mézesová (Ivičičová, Hunčárová, Mikulajová).
COP: Lukáčová, Hudecová, Šipková, Čepová, Bibková, Stümpelová, libero Nikmonová (Stovičková, Grolmusová).

Lenka Hradecká, kapitánka UKF: „Dnešné stretnutie bolo hlavne o bojovnosti. Súper mal na začiatku veľmi nepríjemný servis, podarilo sa nám s ním ale popasovať a sme radi, že sme nakoniec vyhrali.“

Ondrej Spišák, tréner COP: „Po dnešnom zápase môžeme byť smutní. Je to škoda, pretože sme mali šancu dobré výkony potvrdiť aj proti vyššie postavenému celku, ktorým UKF je.“

Ostatné výsledky: Spišská Nová Ves - Žiar n/Hr. 3:0, Paneurópa - Žilina 3:0, Pezinok - Kežmarok 3:0.

8. Žilina 24 2 0 2 20 15:68 8

25. kolo - 18. 2. o 17.00 h COP Nitra - Paneurópa, Kežmarok - UKF Nitra.

Základom bola bojovnosť

Nitrianske ženské volejbalové derby zápasy majú vždy špecifický náboj a pravidelne ponúkajú kvalitný volejbal. Inak tomu nebolo ani v poslednom z nich.

Mladé gymnazistky z COP v ňom mali vynikajúco našliapnuté. V prvom sete viedli už 23:9 a nakoniec ho aj vyhrali, no vysokoškoláčky stiahli ich vedenie zo 14 bodov na konečných päť. „Proti súperovi sme si verili, pripravovali sme sa na nich celý týždeň. Dôkazom toho bol aj prvý set. V ňom ale za stavu 23:9 pre nás, vlastne ani neviem, čo sa stalo. Zrazu sme bojovali, aby sme set nakoniec vyhrali,“ bezradne krútil hlavou po zápase tréner COP Ondrej Spišák. „Boli sme dobre takticky pripravení, ale po tejto situácii sme sa vôbec nevedeli skoncentrovať. Prehra nás naozaj môže mrzieť, pretože minimálne dva body sme stratili,“ netajil sklamanie. Volejbalistky COP začali byť nervózne, hrali nedôsledne v obrane a neplnili si taktické úlohy. Prišli zbytočné chyby a odišla prihrávka. Toto všetko skúsenejšie hráčky UKF dokonale využili. Ani ony sa síce chýb nevyvarovali, no druhý a tretí set rozhodli vo svoj prospech. Priebeh zápasu tak otočili, keď ich naštartoval najmä záver spomínaného prvého setu. „Dalo by sa povedať, že práve to bol zlomový moment. COP malo ťažký servis, ktorý robí problémy na prihrávke. Nakoniec sme to ale dokázali zvládnuť a dotiahli sme to do víťazného konca,“ s úsmevom na tvári skonštatovala po zápase kapitánka UKF Lenka Hradecká. „Nedá sa povedať, že sme boli lepší ako súper. V dnešnom zápase išlo hlavne o bojovnosť. Aj keď sme robili veľa chýb, na ktorých musíme popracovať, ale základom úspechu bolo, že sme chceli vyhrať, bojovali sme,“ uzavrela volejbalistka.