Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Kapacita materských škôl je zatiaľ dostatočná

Podľa vedúceho školského úradu Michala Vrbovského je kapacita materských škôl v Šali zatiaľ dostatočná, aj keď nie vždy je možné dieťa umiestniť v súlade s prvotnou požiadavkou rodičov.

Podľa vedúceho školského úradu Michala Vrbovského je kapacita materských škôl v Šali zatiaľ dostatočná, aj keď nie vždy je možné dieťa umiestniť v súlade s prvotnou požiadavkou rodičov.

ŠAĽA. Písomné žiadosti zákonného zástupcu o prijatie dieťaťa do materskej školy v Šali na nasledujúci školský rok 2012/2013 môžu rodiča podávať v termíne od 15. februára do 15. marca tohto roka. Konkrétne informácie o každej materskej škole nájdu v súhrnnej správe a v správach jednotlivých materských škôl na internetovej stránke mesta.

O prijatí do materskej školy rozhodne riaditeľka príslušnej školy na základe podanej písomnej žiadosti s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast. Rozhodnutie o prijatí či neprijatí dieťaťa dostane zákonný zástupca dieťaťa po 15. apríli tohto roka.

V súčasnosti je v materských školách (MŠ) v Šali umiestnených 733 detí, z toho je 51 detí z okolitých obcí. Navýšili sme kapacitu MŠ Hollého o jednu triedu, čo predstavuje zhruba 20 detí, v MŠ Družstevná o 18 detí, v MŠ pri základnej škole s vyučovacím jazykom maďarským o osem detí. Doteraz boli vybavené všetky žiadosti o umiestnenie detí, ktoré spĺňajú potrebné podmienky.

Za rok sa v Šali narodí priemerne 230 detí. Do MŠ sa prijímajú deti, ktoré dovŕšia tri roky k 1. 9. 2012. Mladšie deti je možné prijať, ak sú vytvorené vhodné a potrebné podmienky. Žiadosti je možné podávať aj po 15. 3. 2012 v priebehu školského roka. Rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí, už s prihliadnutím na kapacitné možnosti, bude zákonným zástupcom doručené do 30 dní.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Blízke regióny

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Jawa stavila na retro vzhľad a čínsku techniku

Ponuku tradičnej českej značky obohatili modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage.

Kam vyraziť