Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Dlhá noc futbalovej Nitričky

Umelú trávu vymenili za parket, namiesto dresov sa potili vo večerných róbach. Futbalová Nitrička sa bavila na ôsmom ročníku reprezentačného plesu.

(Zdroj: Martin Kilian)

Pavol Hammel síce nebol takým lákadlom ako Desmod, a tak ďalšia edícia plesu FC Nitra nelámala rekordy v návštevnosti, ale zato prišli všetci, ktorým je futbal pod Pribinovým hradom srdcu blízky.

Spolu s moderátorkou Kvetou Horváthovou otvoril klubový bál prezident klubu Jiří Magyar. „Ďakujem hráčom i zamestnancom klubu za prácu v uplynulom roku. Naši muži odovzdali na trávniku maximum, ale chýbalo im trochu športového šťastia. Verím, že pod novým trénerom Jurkemikom bude mužstvo napredovať,“ zaželal si z pódia prvý muž klubu. Na ďalšie úspechy pripil aj primátor Nitry Jozef Dvonč.

Dlhá noc nitrianskych futbalistov sa páčila azda každému, výnimkou nebol ani tréner Ladislav Jurkemik. „Takéto akcie upevňujú nielen vzťahy medzi funkcionármi a sponzormi, ale spoznávajú sa ľudia bližšie, napríklad fanúšikovia s hráčmi. Predsa len je to iné ako pohľad z tribúny. Na Slovensku som doteraz plesy nezažil, v Rakúsku však áno,“ prezradil bývalý internacionál. Priznal, že v tento večer hráčom životosprávu nestrážil. „Povedal som im, nech si dajú pohárik vínka a dobre sa zabavia, ale od pondelka začína znova práca,“ usmieval sa kouč, známy svojou tvrdou rukou.

Hammel mu ulahodil

Výber Pavla Hammela padol Jurkemikovi vhod, legendárny spevák je totiž trénerov osobný priateľ. „Som rád, že Pali medzi nás prišiel. Rád si vypočujem aj Beatles, Abbu či Mira Žbirku,“ odtajil lodivod Nitry svoju obľúbenú hudbu. A ako zvykne relaxovať? „Keď som psychicky unavený z futbalu, tak najradšej si idem v zime zabehať na bežkách, cez leto si zabehám, alebo sa prejdem na bicykli či na kolieskových korčuliach. Vyšportujem sa, aby som si vyčistil hlavu,“ dodal Ladislav Jurkemik.

Peknou tradíciou v rámci plesu je vyhlasovanie najlepších hráčov za uplynulú sezónu. K doterajším víťazom Seneckému, Grajciarovi, Rákovi, Hodúrovi a Tóthovi sa zaradil Miloš Šimončič. „Posledné zápasy na jeseň pod trénerom Stachurom mi vyšli, ale toto ocenenie som nečakal. Keby bolo na mne, vybral by som Lukáša Hrošša, ak vezmeme do úvahy aj jeho výkony v Európskej lige,“ povedal 24-ročný stredopoliar, ktorý bude na jar navyše kapitánom tímu. „Oboje ma zaväzuje, aby som sa snažil odvádzať pre klub čo najlepšiu robotu.“ Podobne ako väčšina jeho spoluhráčov, „Kuko“ sa lepšie cíti na ihrisku ako na tanečnom parkete. V sobotu sa však veľmi nevyzvŕtal, pretože manželka (bývalá volejbalistka) bola na svadbe bývalej spoluhráčky v Žiline.

Aj netbook a diamant

S príchodom polnoci sa futbalová Nitrička bavila na hitoch Pavla Hammela. Stále dokola, Medulienka, Mladosť, Cirkus leto, ZRPŠ či Učiteľka tanca a mnohé ďalšie zneli sálou PKO. Azda sa bude nitrianskym hráčom dariť v jarnej časti podobne ako na plese. Veď v tombole vyhral Karel Kroupa netbook a v prípitku našla diamant priateľka Martina Tótha Barborka. Pri „hammelovskom“ poslednom litri vína sa tí najvytrvalejší lúčili až v nedeľu v skorých ranných hodinách.

Hráči roka 2011

FC A: Miloš Šimončič. FC jun.: Matúš Paukner. U19: Michal Grman. U18: Denis Čery. U17: Matúš Bartošek. U16: Tomáš Vestenický. U15: Nikolas Špalek. U14: Martin Macho. U12: Alexander Horváth. U13: Adam Habdák. U11: Dávid Vaško. U10: Jakub Zábojník, Patrik Földeši. U9: Dominik Ďurčák, Maximilián Manduch. U8: Maximilián Hallo, Samuel Hodúr. U7: Matúš Záhon, František Kóša, Peter Čálik. Špeciálne ceny od M. Lednického a M. Stocha: Patrik Kemláge, Jozef Pastorek.

Fotogaléria Martina Kiliana


Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Fuska s Frišom sú v Alekšinciach, Füle ide do Nevidzian

Dlhá futbalová prestávka prináša ďalšie zaujímavé transfery. Nazreli sme do piatej ligy.

Lapáš dobíjal na Počúvadle, Lehota v Bojniciach

Február je vhodným termínom na zimné sústredenia futbalových mužstiev.

Výmena zábradlia na moste sa opäť posúva

Čaká sa na vyhlásenie verejného obstarávania, bez neho sa výmena neuskutoční.

Blízke regióny

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Fajčil pred vchodom a pes pobehoval bez dozoru. Majiteľ tvrdil, že ho podviedol

O kuriózne prípady nemajú mestskí policajti núdzu. V tomto období sa zameriavajú hlavne na psičkárov.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

(FOTOGALÉRIA) Nadchod postavili s atómkou. Po 30 rokoch ho idú takto zmeniť

Do obnovy zanedbaného nadchodu v Kalnej nad Hronom sa pustí obec. Elektrárne jeho stav desiatky rokov neriešili.

Koniec plechovým hangárom? Trnava chce veľké obchody už len za mestom

Do konca februára môžu Trnavčania pripomienkovať štyri zmeny územného plánu. Jedna z nich by mohla znamenať koniec výstavby veľkých hangárových obchodných centier priamo v meste.

Všetky správy

Krajina znásilnení a útočiacich migrantov? Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov, no štatistiky o kriminalite a správy o no-go zónach sú často zdeformované.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Prieskum Focusu: Smer mierne klesá, vládu by skladal ťažko

Voliči, ktorých odradila v januári kauza kapitán, si k SNS nenašli cestu späť.

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

Idem sa vycikať

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

Kam vyraziť