Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Lukáš Adamec a Siempre idú nahrávať prvý album

Naspieval singel Letná a čochvíľa s kapelou nahrá prvý album. Podľa Lukáša sú v muzike zásadoví - nerobia hudbu preto, aby si postavili domy.

Kapela Siempre: zľava Peter Malinovský, Lukáš Adamec, Kamil Sinicin a Tomáš Okres.(Zdroj: (SS))

Naspieval singel Letná a čochvíľa s kapelou nahrá prvý album. Podľa Lukáša sú v muzike zásadoví -nerobia hudbu preto, aby si postavili domy.

NITRA. Úradujúca česko-slovenská superstar spievala po prvýkrát v Nitre. Lukáš Adamec a Peter Malinovský zo skupiny Siempre, ktorá vznikla v roku 2008, robili unplack koncertom náladu návštevníkom Mlynov.

Mladý Košičan v marci oslávi 25 rokov. Pomerne čerstvému vysokoškolákovi sa podarilo to, čo v predchádzajúcom ročníku speváckej súťaže len o chlp ušlo Mirovi Šmajdovi. Okrem rodných Košíc majú jedno spoločné - lásku k hudbe a chuť niečo v nej dokázať. Lukáš vyrastal v hudobníckej rodine - obaja rodičia hrajú na gitare a radi spievajú. Málokto o ňom vie, že popri hudbe robil aj vodné pólo a so svojím tímom sa stal niekoľkonásobným majstrom Slovenska.

S albumom meškajú

Česko slovenskú superstar bral Lukáš Adamec ako príležitosť zviditeľniť sa. Diváci si iste ešte spomínajú na jeho nefalšovaný údiv v momente, keď ho vyhlásili za absolútneho víťaza speváckej šou. Nepočítal s tým, bol si istý, že to vyhrá jeho finálová súperka Gábina Gunčíková, ktorá by si to podľa neho určite zaslúžila. Okrem triumfu sa Lukáš vytešoval z výhry 100-tisíc eur – investoval z nej do svojej kapely Siempre, s ktorou od jej vzniku odohral vyše 200 koncertov a sľúbených 10 percent dal Gábine. Byt, ako plánoval, si nekúpil, zatiaľ hľadá ten pravý...

„Na Superstar si spomínam ako na pekné obdobie, ktoré mi pomohlo skúsenosťami a umožnilo našej kapele dostať sa viac do povedomia ľudí,“ hovorí Lukáš. „Len nás trochu mrzí, že niektoré veci sú po súťaži zabezpečené tak ako sú. Ide napríklad o to, že pol roka meškáme s vydaním nášho prvého CD, ktoré už tak dlho plánujeme. Žiaľ, nestojí to na nás, lebo z našich skladieb by sme vydali už dva albumy.“

Po súťaži stihol Lukáš akurát naspievať singel Letná, ktorý si sám otextoval. Vlani v júni ním odštartoval letné rádiové premiéry singlov finalistov Česko slovenskej Superstar.

Strihajú im krídla

„Napriek všetkým pozitívam účasť v súťaži finalistom trochu strihá krídla v tvorbe a otvára dvere k rôznym typom ľudí. My sa však nechceme nechať tlačiť do niečoho, čo nevychádza z nás, robiť hudbu, ktorá nám nič nehovorí. Chceli sme už vydať niekoľko singlov, museli sme ich však konzultovať, a nakoniec z toho nič nebolo. Tešíme sa aspoň zo singla Letná, je to originál naša skladba, do ktorej nám nikto nekafral,“ hodnotí Lukáš.

„My máme svoju predstavu o tom, akú hudbu chceme robiť. Nechceme byť len produktom niekoho, kto našu vlastnú tvorbu označí za nepredajnú či „nepúšťaťeľnú“ v rádiách,“ pridáva sa k Lukášovi gitarista Peter Malinovský, zakladateľ Siempre. Okrem ich dvoch v kapele ešte hrajú bubeník Kamil Sinicin a bývalý bassgitarista IMT Smile Tomáš Okres. „Zákulisnými motanicami sme akoby stratili 6 mesiacov. Ale teraz sme sa už rozhodli, že sa 1. februára zavrieme v štúdiu a ideme robiť náš prvý album.“

Na nahrávanie budú mať zhruba mesiac, CD by malo byť hotové začiatkom marca. Bude na ňom vyše desať pesničiek, autormi sú najmä Peter a Lukáš. Potom ho kapela ponúkne vydavateľovi – ktorý ho môže aj nemusí vydať. „Ak ho odmietne, začneme hľadať cestičky, ako album k ľudom dostať. A ako sa bude volať? Vypnite rádio... Možno tak nejako,“ zasmial sa Peťo.

Hudba plná energie

Podľa Lukáša bude ich novinka ignorovať všetky šablóny, nebude sa podobať na hudbu, ktorú ľuďom bežne servírujú rádiá. Bude to hudba a lá Siempre, plná energie. „Hráme poctivý rock s prvkami funku, reggae a všetkých dobrých žánrov. Je to trošku taký guláš, ale každý si tam nájde to svoje. Myslím si, že aj pre takúto hudbu na Slovensku existuje reálny trh,“ zhodnotili Peťo a Lukáš, ktorí v súkromí počúvajú reggae, punk, rock aj hip hop.

„Naša muzika je melodická, vychádza z nás. V tomto smere sme veľmi zásadoví, nechceme sa silou-mocou prispôsobiť masovému prúdu. Na Slovensku je dnes veľa dobrých mladých kapiel, ktoré nechcú nikoho kopírovať a hrať sa na svetových, idú si za svojím, a toto by si mali ľudia na nich ceniť. Chceme urobiť CD, ktoré sa bude páčiť v prvom rade nám, aby sme z neho mali dobrý pocit. Nerobíme hudbu preto, aby sme si postavili domy, peniaze si vieme zarobiť aj inak,“ zdôraznil Peter.

Je zamestnaný ako logistik, kolegovia majú povolania, ktoré viac súvisia s hudbou. Jediný „nepracujúci“ je zatiaľ Lukáš, ktorý nedávno doštudoval ekonomickú fakultu TU v Košiciach. „V ekonomike sa zrejme nezamestnám. Pozdravujem všetkých profesorov, ale takúto hanbu by som im určite neurobil. Chcel by som sa živiť hudbou, ale som aj realista a musím myslieť aj na to, že to nemusí vyjsť,“ vysvetlil Lukáš.

„Ale tešilo by nás hrať koncerty vo vypredaných halách, to je jasné. Radi by sme si na jednom pódiu zahrali napríklad s Foo Fighters či Red Hot Chilli Peppers. Čakáme na pozvanie...,“ zasmiali sa chalani.

V Nitre na unplack koncerte vystúpili Peter Malinovský a Lukáš Adamec. FOTO: (ČE)

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Kutálek: Vydreté, ale vzácne víťazstvo

Všetky štyri góly Nitranov proti Trenčínu mali skalický podpis.

Atletické tituly aj do Nitry, Galanty a Dunajskej Stredy

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletike mladšieho žiactva.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Kapitána Nitry si zvolia hráči, jediným otáznikom Lupčo

Kabínu futbalistov Nitry čakajú voľby, o kapitánovi rozhodnú hráči.

Blízke regióny

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Problémy s parkovaním trápia obyvateľov Cisárskej bašty

Problémy s parkovaním v meste pozná každý Novozámčan. Pretrvávajúci problém vládne aj na Cisárskej bašte. Prehovorili nespokojní obyvatelia.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Všetky správy

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Film roka vyhlásili dvakrát, Oscara má Moonlight (minúta po minúte)

Muzikál La La Land vyhral šesť cien, ale na konci večera sa udial veľký trapas.

Nokii sa podarilo vstať z mŕtvych. Ukázali novú Nokiu 3310

Nové smartfóny Nokie majú čistý Android, nízku cenu a dobrý hardvér.

Michael Kocáb: Som hrdý slniečkar, s tvrdou silou nemáme šancu

Hudobník Michael Kocáb pre SME hovorí, že nie je žiadny rusofób. Aj to mohlo podľa neho prispieť k bezproblémovému odsunu sovietskych vojsk z Československa.

Kam vyraziť