Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Zábava na prahu dospelosti

Zima je aj obdobie stužkových slávností, zažili ju aj mladí športovci. Svoj nezabudnuteľný večer si užili plnými dúškami.

Všetko to začalo generálnou skúškou, kde si budúci maturanti naposledy vyskúšali nástup a organizáciu pri odovzdávaní stužiek. O pár okamihov neskôr to už bolo naostro. Tri triedy maturantov Športového gymnázia v Nitre sa v piatok večer stretli na stužkovej slávnosti. Dresy vymenili za večerné róby a saká, aby sa v čo najlepšom svetle postavili pred svojich rodičov, profesorov, trénerov a prijali zelenú stužku nádeje.
Slávnostný večer začal príhovorom zástupkyne riaditeľa školy Zlatice Maniačkovej, po ktorom prišlo na rad udeľovanie stužiek. Už so znakom nádeje sa svojimi slovami prihovorili prítomným aj študenti. Pri ich prejavoch pre rodičov, profesorov a trénerov mnohým mamám a otcom vyhŕkli slzy, ktoré si vysušili v rodičovskom tanci. Po ňom sa na parket dostali aj profesori. Tí tiež predviedli svoje umenie, tentoraz nie pedagogické, ale tanečné. Po oficiálnom programe sa začala zábava. Študenti vybehli na pódium a svojimi programami uistili všetkých prítomných, že v prípade neúspechu na športovom poli sa bez problémov uživia aj herectvom.

Nezabudnuteľná noc

„Pre mňa to bola nezabudnuteľná noc. Všetko vyšlo, ako malo. Bola to naozaj vydarená stužková. Dievčatá mali parádne šaty, veľmi im to pristalo,“ vystrúhal kompliment spolužiačkam Samo Sládečka, motokárový pretekár. „Aj atmosféra medzi profesormi a žiakmi bola oveľa uvoľnenejšia a nebola napätá. Veľmi sa mi to pozdávalo,“ nešetril slovami chvály športovec, ktorý zatiaľ uvažuje, či bude v štúdiu pokračovať. „Možno si dám rok pauzu, ešte neviem. Na maturitu som sa tiež ešte neučil, ale v najbližšej dobe určite začnem,“ so smiechom dodáva.
Aj hádzanárka ŠG Slávia UDHK Nitra-Sereď Jasmína Vargová si nevedela jedinečnú noc vynachváliť. „Navždy to pre mňa bude nezabudnuteľný večer. Vynikajúco sme sa bavili so spolužiakmi, rodičmi aj profesormi. Veľká vďaka patrí nášmu pánovi triednemu Čapistrákovi, ktorý sa o nás celé štyri roky staral,“ nezabudla hádzanárka ani na triedneho profesora. „Celé to je takým vyvrcholením pekného stredoškolského štúdia,“ spokojne dodala Jasmína, ktorá bude maturovať nie zo štyroch, ale piatich predmetov a najväčší rešpekt má pred angličtinou. Na vysokú školu sa bude hlásiť aj do Prahy.

Maturitu musíme zvládnuť

Aj do tretice zazneli slová chvály na tohtoročnú stužkovú ŠG. „Všetko bolo vynikajúce, super jedlo, super prostredie, ja som sa bavil kráľovsky. Čo viac k tomu dodať? Bolo to skvelé,“ stručne a výstižne zhodnotil volejbalista VK Ekonóm SPU Nitra Martin Pavelka, ktorý si postupne začína uvedomovať termín blížiacej sa skúšky dospelosti. „Aj ja pociťujem stres z blížiacej sa maturity. Treba si však tým všetkým prejsť. Musíme to zvládnuť. Každý to absolvoval a treba sa s tým jednoducho vysporiadať,“ možno až prekvapujúco seriózne sa k maturite stavia volejbalista, ktorý plánuje ísť na vysokú školu, no zatiaľ ešte nevie, na akú a aký odbor.

Maturantov čakajú záverečné skúšky a potom rozhodovanie o budúcnosti.

Z ďalších známejších mien stužky dostali napríklad volejbalistka Simona Lukáčová, karatistka Lenka Földesiová, atlétka Darina Deglovičová, futbalista Patrik Adámek či boxer Henrich Bagin. Zábava trvala dlho do noci a aj po oficiálnom ukončení osláv o štvrtej nadránom viacerí maturanti pokračovali v uliciach mesta. Nám nezostáva iné, iba im popriať veľa síl aj do učenia a šťastia pri ťahaní otázok.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Rokovania o obnove železničnej stanice v Nitre sa začali, sú štyri varianty

O najvhodnejšej alternatíve rozhodnú na základe štúdie. Zaplatia ju železnice.

Valent si zápas užíval, ako keby bol posledný

Najlepším mužom zápasu s Liptákmi bol Tibor Kutálek, pre dcéru získal med do čaju.

Zaberačka na Morave s dvoma prehrami

Český test vyzliekol Nitru donaha. Tréner Galád sa teší, že jeho hráčov preverili silní súperi.

Nitra zostavila rebríček. Jednotkou je hradný areál

Do topky sa dostala aj pešia zóna s umeleckými dielami. Najfotogenickejším miestom je Dražovský kostolík.

Kolár išiel do Poľska za trénerom Kocianom

Nitriansky odchovanec bude pôsobiť v druholigovom celku Bielsko-Biala.

Blízke regióny

Potraviny po desaťročiach zatvorili, domáci sa obávajú

Zatvorenie predajne okrem ekonomických dôvodov urýchlila aj ponuka na predaj budovy.

Kluka štyrmi gólmi umlčal Skalicu

Topoľčianski hokejisti prehrávali v sérii už 0:2, po nedeli je však vyrovnané – 2:2. Rozhodujúci piaty zápas sa odohrá v utorok – 21. februára na ľade v Skalici. A víťaz berie všetko...

Séria je vyrovnaná, štyrikrát udrel Kluka

Aj vo štvrtom zápase platilo, že vyhral domáci celok. Na zimný štadión si našlo cestu až 2100 fanúšikov, ktorí videli opäť výborný hokej. A tento zápas po prvýkrát rozhodovali až dvaja hlavní arbitri.

Dvory nad Žitavou žili fašiangovými slávnosťami

Fašiangy spojené so zabíjačkou, prípravou dobrôt a ľudovou veselicou prežili počas uplynulého víkendu obyvatelia Dvorov nad Žitavou.

Šafárikovu aj Tajovského opraví Skanska za 268-tisíc

Už v pondelok 20. februára sa má podľa zmluvy so spoločnosťou Skanska začať oprava Šafárikovej ulice v Trnave. Hotová má byť do polovice apríla, nasledovať bude ulica Jozefa Gregora Tajovského.

Všetky správy

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

Na letiskách pýtajú mobil aj heslá. Ako sa brániť strate súkromia?

Američan musel na letisku colníkom prezradiť heslá, aj keď tam mal citlivé informácie z NASA.

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej Sheily Sz., kde vyzývala na boj proti moslimom, viala v pozadí slovenská vlajka.

Štátna poisťovňa chce obmedziť liečbu pre ľudí, ktorí strácajú zrak

Všeobecná zdravotná poisťovňa je v niekoľkomiliónovej strate. Šetriť plánuje aj tak, že bude pacientom liečiť iba jedno oko, aj to neskôr a iba dva roky. Sama sa tak plánuje uzdraviť.

Uzavretá križovatka VSS bude pre vodičov v Košiciach zaberák

Chystané obmedzenia spomalia zrejme v čase špičiek premávku aj na moste.

Kam vyraziť