Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Väčšina poslancov obce chce odvolať starostu

Starosta svoje rozhodnutie zdôvodnil nedodaním materiálov a zmätočnosťou v podkladoch, termínovou nevyjasnenosťou a zásadami hospodárnosti.

Starosta svoje rozhodnutie zdôvodnil nedodaním materiálov a zmätočnosťou v podkladoch, termínovou nevyjasnenosťou a zásadami hospodárnosti.

ŠOPORŇA. Zasadnutie obecného zastupiteľstva (OZ) v Šoporni v okrese Galanta sa nekonalo ani dnes. Poslanci nemohli preto vyhlásiť referendum za odvolanie starostu Milana Vlčeka z funkcie. O zasadnutie žiadalo už 23. januára sedem z deviatich poslancov, ale ani dnes k stretnutiu nedošlo. Informovala TASR poslankyňa OZ v Šoporni Eva Kabrhelová.

Od podania žiadosti o zvolanie zastupiteľstva plynie podľa poslankyne Evy Kabrhelovej pätnásťdňový termín, počas ktorého je starosta povinný zvolať rokovanie poslancov. Ak tak neurobí, rokovanie zastupiteľstva sa podľa zákona o obecnom zriadení koná v pätnásty pracovný deň od doručenia žiadosti. "OZ bude rokovať 6. februára," vyhlásila poslankyňa.

Skupina poslancov obviňuje starostu, že rozhoduje bez súhlasu obecného zastupiteľstva, vyčítajú mu predaj služobného a používanie súkromného auta, predražené právne služby a niektoré zákazky. Z týchto dôvodov iniciovali petíciu za referendum o odvolaní starostu z funkcie. "Referendum vyhlásiť môžeme len na zasadnutí poslancov," podčiarkla Kabrhelová.

Starosta všetky obvinenia odmieta a vidí za nimi nenaplnené ambície jedného z poslancov, ktorý kandidoval na post starostu. "Obrátil som sa už aj na orgány činné v trestnom konaní, lebo krivým obvineniam sa už brániť iným spôsobom nemôžem," povedal pre TASR Vlček s tým, že ho osočujú neprávom, dokonca podaktorí poslanci šíria, že na účte obce nie sú žiadne peniaze.

"S postupom a metódami viacerých poslancov nesúhlasím, odmietam ich a som povinný sa proti nim a zneužívaniu občanov brániť všetkými zákonnými prostriedkami, nevzdám sa a vždy budem presadzovať skutočné ľudské a občianske hodnoty," zdôraznil starosta. Dodal, že pôsobenie v miestnej samospráve považuje za ďalší dôležitý krok vo svojom životnom poslaní, chce pomáhať ľuďom a rozvíjať obec vo všetkých oblastiach, samozrejme, s podporou kolegov a obyvateľov obce.

Ako uviedol, dokáže dobrý starosta zmeniť podmienky a život občanov k lepšiemu. "Napriek tomu, že som voľby vyhral, sú medzi nami osoby, ktoré sa s tým doteraz nezmierili, ktoré presadzujú osobné záujmy nad verejné a nebránia sa vytvoriť atmosféru neistoty a chaosu a umožniť tak nahádzať toľko špiny a podlosti na jedného človeka a zároveň aj zneužiť časť občanov," tvrdil Vlček.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

Nikola Kováčiková medzi ocenenými

Na vyhlásení ankiet Slovenskej basketbalovej asociácie sa zviditeľnila aj Levičanka, ktorá háji nitrianske farby.

Blízke regióny

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Jawa stavila na retro vzhľad a čínsku techniku

Ponuku tradičnej českej značky obohatili modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Kam vyraziť