Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Kraj chce začať s výstavbou svojho nového sídla už v tomto roku

V rámci zmien sa projekt sídla NSK znížil o jedno poschodie a zmenšila sa aj jeho celková plocha.

NITRA. Novú budovu pre svoj úrad chce Nitriansky samosprávny kraj (NSK) začať stavať v tomto roku. Vyšší územný celok pripravuje jej výstavbu už dlhé obdobie. Stavba nového sídla sa však pre šetrenie stále odkladala. Jednotlivé odbory úradu preto od vzniku NSK sídlia na viacerých miestach. Pred rokom poslanci krajského zastupiteľstva definitívne odsúhlasili zámer vybudovať pre Úrad NSK vlastnú budovu. Prípravu výstavby však opäť predĺžila snaha o šetrenie. Nové sídlo bude oproti pôvodným plánom skromnejšie, čomu sa museli prispôsobiť aj projekty. Tie architektonická kancelária prepracovala v priebehu minulého roka.

Ako pred časom informoval podpredseda NSK Vladislav Borík, v rámci zmien sa projekt sídla NSK znížil o jedno poschodie a zmenšila sa aj jeho celková plocha. Menej náročné bude aj vybavenie budovy a úpravy jej okolia. Podľa predsedu NSK Milana Belicu by sa so stavbou mohlo začať tento rok, celkom isté to však nie je.

"Želal by som si, aby sa začalo, ale treba si uvedomiť, že tam je dosť náročné verejné obstarávanie. Už pri klasických menších investíciách je dosť zložité a toto je investícia, ktorá je zahrnutá z hľadiska oznamovacej povinnosti až do materiálov Európskej únie. Takže, ono to nie je také jednoduché a musíme dbať na to, aby boli všetky podmienky, ktoré nám zákon predpisuje, aj naozaj splnené," skonštatoval.

Zložitosť celého procesu potvrdil aj Borík, ktorý na prípravu výstavby sídla NSK dohliada. S verejným obstarávaním sa podľa jeho slov ešte ani nezačalo. "Sú nejaké veci, ktoré treba dorokovať z hľadiska stavebného povolenia. Jeho právoplatné vydanie je jednou z podmienok na to, aby sa potom mohli realizovať ďalšie kroky, ktoré sa budú od toho odvíjať. Zatiaľ je taká snaha, aby sme v priebehu tohto roka vysúťažili dodávateľa a možno na jeseň, keď to všetko pôjde podľa plánu, by sa mohlo odovzdať stavenisko a začať s výstavbou," uviedol Borík.

Doba výstavby novej budovy Úradu NSK má byť približne 24 mesiacov. Počet kancelárií a ich rozloha sú naprojektované na súčasnú organizačnú štruktúru úradu, ktorá počíta s približne 200 zamestnancami. Na spodnom podlaží budovy bude aj 80 parkovacích miest. Ďalšie parkovisko s kapacitou 100 miest bude vybudované vedľa sídla NSK. Predpokladané náklady by mali dosiahnuť maximálne 10 miliónov eur.

"To je strop, ktorý sa určite neprekročí. Pre nás je podstatné to, že sa sem presťahujú z piatich rôznych miest všetci naši pracovníci a celý úrad bude pod jednou strechou," uviedol Borík. Nová budova Úradu NSK bude stáť medzi Spojenou školou na Slančíkovej ulici a budovou Univerzity Konštantína Filozofa.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Fotogaléria: Olomouc - FC Nitra 1:0

Prípravné stretnutie bolo generálkou pre oba tímy, ktoré účinkujú vo svojej krajine v druhej lige.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Súťaž na parkovacie domy v Nitre budú opakovať

Jednu parcelu už neponúknu. Dôvodom sú problémy so statikou.

Blízke regióny

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Bugina, ktorú maturant sám vyrobil, priniesla zlato

Levickí priemyslováci boli úspešní na strojárskej olympiáde v Bratislave.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Všetky správy

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Vincent Lukáč nesúhlasí s vyvesením jeho dresu v Steel Aréne

Vedenie oceliarov rozhodnutie bývalého hokejistu prekvapilo.

Bol priekopník – utečenec. Jeho meno zmizlo z novín aj z histórie

Najlepší kanonier československej reprezentácie Václav Nedomanský má zo svetových šampionátov deväť medailí. Na úzke klziská v zámorí sa po emigrácii dostal ako tridsiatnik.

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Saganova dobrá nálada sa prejavila aj v tom, že počas čakania na interview sa rozhodol aj on zmeniť z respondenta na novinára.

Kam vyraziť