Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Druhé víťazstvo v rade

Hokejisti Nitry zdolali v nedeľu Zvolen 3:1 a nadviazali tak na piatkový úspech v Poprade.

HK Nitra - HKm Zvolen 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Žŕdka po strele Garipa Salijiho z prvej minúty bola na dlhé chvíle jedinou streleckou príležitosťou. Až v 12. min mal dobrú šancu na skórovanie Mašlonka, no nepotrestal nedorozumenie Vantrobu so Slovákom. Úspešný nebol ani domáci Radulay a aj napriek väčšej aktivite domácich sa skončila úvodná tretina bez gólov. V 23. min neúspešne dorážal vlastnú strelu Zvolenčan Brabenec a v 28. min neuspel ani domáci Ručkay. Góly začali padať v druhej polovici prostrednej tretiny. Najskôr v 33. min zužitkoval Bačovu prihrávku domáci Mašlonka a Nitra viedla 1:0. Tesný náskok však domácim dlho nevydržal. V 35. min Zuzin z rohu klziska našiel nedôrazne bráneného Leskovjanského, ktorý zblízka prekonal Fedora. O dve minúty neskôr hrali hostia presilovku, no zahrali ju veľmi zle. V oslabení ušla dvojica Mašlonka - Bene do úniku dvoch proti dvom a druhý menovaný vrátil Nitre najtesnejší náskok. V tretej tretine sa hostia viac snažili o útočnú aktivitu, no v 49. min ich schladil Bača. Domáci obranca dostal medzi kruhy výbornú prihrávku a zblízka nedal Škrečkovi šancu. V ďalšom priebehu sa už viac vylučovalo ako hralo, no ani jedno z mužstiev nedokázali využiť presilovky. Zvolenčania v závere skúsili power-play, no to už na výsledku nič nezmenilo.

Góly: 33. M. Mašlonka (M. Bača), 37. Bene (M. Mašlonka, M. Bača), 49. M. Bača (T. Radulay) - 35. Leskovjanský (Zuzin, M. Jurík).
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: H. Ručkay (Nitra) 10 min + DKZ za tri fauly hokejkou, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Romaško, Lauff - Korba, Orolín, 1778 divákov.

HK: Fedor - Rais, Ďurák, Vosátko, Gurčík, Ordzovenský, M. Bača, K. Grman, Árvay - G. Saliji, Hamrák, T. Hrnka - H. Ručkay, Martin Segľa, T. Radulay - Uhnák, Bene, M. Mašlonka - Káčer, L. Klíma.
HKm: Škrečko - J. Mucha, Juraško, M. Vantroba, Marek Ďaloga, L. Pokovič, Jindra, Ťavoda, Hraško - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Martin Ďaloga - Otčenáš, Síkela, Trochta - Ihnaťo, M. Jurík, Zuzin.

Hlasy trénerov
Karol Kolečáni, tréner Nitry: "S dnešným výkonom nášho mužstva som spokojný. Momentálne nám chýba celý jeden útok, no verím, že keď sa hráči vrátia, bude ešte lepšie. Naši hráči dnes bojovali, ako je treba. Narobili sme si však problémy po inkasovanom góle a neskôr sme sa museli o víťazstvo obávať. Vyhrali sme zaslúžene."
Jozef Škrak, tréner Zvolena: "Bol to vyrovnaný zápas. Bojovalo sa v ňom o každý centimeter ľadu. Stretnutie sa zlomilo za stavu 1:1 v našej presilovke, v ktorej sme inkasovali gól. Našim hráčom sa nedá uprieť snaha a bojovnosť, ale naša strelecká potencia je momentálne slabá. Je to náš veľký problém, s jedným gólom sa nevyhráva."