Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Eva Večerová oslávi svoje jubileum v Korepetítorovi

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre pripravuje premiéru inscenácie Korepetítor. Jej uvedenie je venované životnému jubileu herečky a dlhoročnej členky umeleckého súboru DAB Evy Večerovej, ktorá tento rok oslávi 60. narodeniny.

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre pripravuje premiéru inscenácie Korepetítor. Jej uvedenie je venované životnému jubileu herečky a dlhoročnej členky umeleckého súboru DAB Evy Večerovej, ktorá tento rok oslávi 60. narodeniny.

NITRA. V komornej dráme sa okrem jubilantky stvárňujúcej postavu 55-ročnej opernej speváčky predstaví aj herec Peter Marcin v úlohe jej korepetítora a zbožňovateľa. "Ten sprevádza speváčku od jej 30-tich rokov a je do nej beznádejne zamilovaný, ale nikdy sa jej o tom ani slovom nezmienil. Po tridsiatich rokoch, na skúške, sa nakoniec rozhodne prehovoriť o svojich pocitoch, a to úplne v najnevhodnejšom okamihu. Tým sa začína dej samotnej hry. Na jej začiatku síce v komediálnom tóne, ale postupne naberá rozmery psychologického thrilleru," hovorí o inscenácii Dušan Nevín z DAB.

Hlavná hrdinka hry ku svojmu korepetítorovi pristupovala vždy s dešpektom, nemá čas ani vôľu zaoberať sa jeho pocitmi. Pri rozprávaní ju medzi iným prekvapí, že korepetítorovi sú známe aj tie najmenšie podrobnosti z jej života. Napokon sa ukáže, že on vlastne riadil celý jej život. "V pokojnom, nesmelom, mierumilovnom človeku zrazu postupne vidíme muža s nepokojnými až psychopatickými črtami. A dokonca sa ukáže, že si sám stvoril istú fikciu ich spoločného života. Zariadil vo svojom byte samostatnú izbu pre svoju milovanú ženu, speváčku. Denne jej varí, nakupuje pre ňu oblečenie, zaspáva s ňou, vedie s ňou nekonečné rozhovory o hudbe. Speváčka je čoraz viac prekvapená a vystrašená z toho, čo sa dozvedá. Vidí pred sebou šialenca. Cíti sa byť ohrozená a pomaly začína hľadať východisko z tejto nebezpečnej situácie," približuje dej hry Nevín.

Hra poľskej autorky Anny Burzyäskej je napísaná s veľkou literárnou kultúrou a miernym komediálnym nádychom. V priebehu hry sa hrdinovia vnútorne vyvíjajú a premieňajú. Zo zakomplexovaného, utiahnutého korepetítora sa stáva démonický manipulátor a stvoriteľ nového človeka. Z opernej speváčky zaujatej iba vlastnou kariérou a intrigami sa stáva ohrozená žena bojujúca o prežitie. "Termín premiéry ešte nebol stanovený, už teraz je však isté, že sa diváci majú na čo tešiť," dodal Nevín.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Rokovania o obnove železničnej stanice v Nitre sa začali, sú štyri varianty

O najvhodnejšej alternatíve rozhodnú na základe štúdie. Zaplatia ju železnice.

Zaberačka na Morave s dvoma prehrami

Český test vyzliekol Nitru donaha. Tréner Galád sa teší, že jeho hráčov preverili silní súperi.

Valent si zápas užíval, ako keby bol posledný

Najlepším mužom zápasu s Liptákmi bol Tibor Kutálek, pre dcéru získal med do čaju.

Kolár išiel do Poľska za trénerom Kocianom

Nitriansky odchovanec bude pôsobiť v druholigovom celku Bielsko-Biala.

Nitra zostavila rebríček. Jednotkou je hradný areál

Do topky sa dostala aj pešia zóna s umeleckými dielami. Najfotogenickejším miestom je Dražovský kostolík.

Blízke regióny

Dvory nad Žitavou žili fašiangovými slávnosťami

Fašiangy spojené so zabíjačkou, prípravou dobrôt a ľudovou veselicou prežili počas uplynulého víkendu obyvatelia Dvorov nad Žitavou.

Šafárikovu aj Tajovského opraví Skanska za 268-tisíc

Už v pondelok 20. februára sa má podľa zmluvy so spoločnosťou Skanska začať oprava Šafárikovej ulice v Trnave. Hotová má byť do polovice apríla, nasledovať bude ulica Jozefa Gregora Tajovského.

Potraviny po desaťročiach zatvorili, domáci sa obávajú

Zatvorenie predajne okrem ekonomických dôvodov urýchlila aj ponuka na predaj budovy.

Kluka štyrmi gólmi umlčal Skalicu

Topoľčianski hokejisti prehrávali v sérii už 0:2, po nedeli je však vyrovnané – 2:2. Rozhodujúci piaty zápas sa odohrá v utorok – 21. februára na ľade v Skalici. A víťaz berie všetko...

Dávid zo Suchej sa našiel, prihlásil sa na polícii

Polícia po mladíkovi pátrala od piatku.

Všetky správy

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy. Amatérskemu prekladaniu titulkov sa venujú stovky ľudí. Niekedy stojí prebdená noc za námahu, inokedy divák zápasí s nezmyselnými vetami

Bývalý minister práce Mihál odchádza pre postoje Sulíka z SaS

Mihál vraj nesúhlasí s niektorými postojmi predsedu strany Sulíka.

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej Sheily Sz., kde vyzývala na boj proti moslimom, viala v pozadí slovenská vlajka.

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

Kam vyraziť