Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

NSK zaplatí za dopravnú službu vo verejnom záujme vyše 10 miliónov

Nitriansky samosprávny kraj má zmluvný vzťah so spoločnosťami Veolia Transport Nitra, a.s. a Slovenská autobusová doprava Nové Zámky, a.s. na roky 2010 až 2015.

NITRA. Sumu 10,125 milióna eur zaplatí Nitriansky samosprávny kraj ako zálohovú platbu za poskytovanie dopravnej služby vo verejnom záujme v roku 2012 dvom dopravcom. Zmluvný vzťah má samosprávny kraj uzatvorený so spoločnosťami Veolia Transport Nitra, a.s. a Slovenská autobusová doprava Nové Zámky, a.s. na roky 2010 až 2015.

Veolia Transport Nitra, a.s. poskytne v tomto roku podľa zmluvy dopravné služby vo verejnom záujme v rozsahu takmer 10,4 milióna kilometrov, z toho zhruba 9,8 milióna je tarifných kilometrov. Na základe kalkulácie jednotlivých položiek vynaložených nákladov a dosiahnutých výnosov vyčíslil dopravca predpokladanú výšku úhrady za tohtoročné služby na 6,286 milióna eur vrátane 3,5% primeraného zisku.

Objednávateľ, teda Nitriansky samosprávny kraj, schválil dopravcovi poskytnutie zálohovej úhrady vo výške 4,482 milióna eur, čo na jeden kilometer predstavuje 0,43 eura. Veolia Transport sa zaviazala investovať do obnovy vozového parku, pribudnúť by malo deväť nových vozidiel.

Slovenská autobusová doprava Nové Zámky, a.s. poskytne kraju dopravné služby vo verejnom záujme v rozsahu takmer 14,2 milióna kilometrov, z toho vyše 13,7 milióna tarifných kilometrov. Predpokladanú výšku úhrady vyčíslil dopravca na 8,583 milióna eur.

Samosprávny kraj schválil poskytnutie zálohovej platby vo výške 5,643 milióna eur, čo predstavuje 0,40 eura na kilometer. Z vlastných zdrojov zabezpečí dopravca v tomto roku v rámci obnovy vozového parku šesť nových vozidiel.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Nikola Kováčiková medzi ocenenými

Na vyhlásení ankiet Slovenskej basketbalovej asociácie sa zviditeľnila aj Levičanka, ktorá háji nitrianske farby.

Blízke regióny

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Jawa stavila na retro vzhľad a čínsku techniku

Ponuku tradičnej českej značky obohatili modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage.

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

Kam vyraziť