Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Ekonóm poškuľuje po šiestej priečke

Tri zápasy v nadstavbe, deväť bodov. Volejbalisti Nitry opäť zvíťazili a v prípade úspechu v najbližšom na Myjave môžu poskočiť v tabuľke na šieste miesto.

Na bloku Šomko, Czápa a Krajčík.(Zdroj: Dušan Tarko)

Skupina o 5.-10. miesto
3. kolo: VK Ekonóm SPU Nitra - VK Mirad PU Prešov 3:1 (15, 17, -21, 25). V úvode začali lepšie Prešovčania a išli v sete do vedenia 2:0. Postupne potom prebrali iniciatívu domáci (5:3, 12:8). Nitrania hrali výborne darilo sa im v útoku aj v obrane a veľmi dobre servovali. Podobne sa hra vyvíjala aj v druhom sete, ktorý domáci tiež s prehľadom vyhrali. Potom ale v tretej časti poľavili, Prešov zlepšil hru a znížil. Hostia pokračovali v solídnom výkone aj vo štvrtom sete. Postupne sa ale vracali do hry aj Nitrania, priebeh otočili a v dramatickej koncovke napokon vyhrali.

SPU: Šompľak, Kempa, Šomko, Krajčík, Gál, Czápa, libero Hruboška (Porubský, Turis, Pavelka).
Daniel Oravec, tréner: „Prvé dva sety sme hrali vynikajúco. Plnili sme, čo sme si povedali na taktickej porade. Potom sme ale v treťom sete stratili koncentráciu, hernú disciplínu, pridal sa zlepšený výkon súpera a prehrali sme. Až ku koncu štvrtého setu sme sa dokázali vzchopiť a vyhrať. Tri body nás hrejú.“

Ostatné výsledky: Myjava - Trenčín 3:2, Zvolen - Stará Ľubovňa 2:3.

5. Prešov 19 10 0 3 6 38:31 33
6. Myjava 19 7 2 1 9 32:38 26
7. Nitra 19 6 2 2 9 33:38 24
8. Zvolen 19 4 0 3 12 22:47 15
9. St. Ľubovňa 19 2 3 0 14 21:50 12
10. Trenčín 19 3 0 3 13 19:51 12

4. kolo - 28. 1. o 18.00 h Myjava - Nitra.

Skupina o 1.-4. miesto: Svidník - Humenné 3:1, VKP Bratislava - VT Unicef 3:0.

1. VKP Ba 2 2 0 0 0 6:1 6
2. Svidník 2 1 0 0 1 4:4 3
3. VT Unicef 2 1 0 0 1 3:3 3
4. Humenné 2 0 0 0 2 1:6 0

Bez striedania, prišla aj únava

V sobotu pred domácou kulisou porazili nitrianski volejbalisti hráčov Prešova a pripísali ďalšie tri body. V nadstavbovej časti o čo najlepšiu pozíciu do play-off v troch zápasoch trikrát vyhrali. Hlavne v prvých dvoch setoch hrali domáci vynikajúco a súperovi toho veľa nedovolili. „Prvé dva sety sme hrali naozaj dobre. Dodržiavali sme taktické pokyny trénera a vychytávali hráčov v poli. Vychádzali nám útoky, rôzne kombinácie. To bolo podľa mňa kľúčom k úspechu,“ povedal po zápase nahrávač Nitranov Peter Šompľak, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča svojho tímu. Potom ale prišli slabšie chvíľky SPU. Domáci vysokoškoláci začali robiť chyby, ktoré súper využil a vynútil si ďalšie pokračovanie. „V treťom sete sme začali slabšie hneď od začiatku. Súper sa chytil a vypracoval si náskok, ktorý si udržiaval až do konca. Vo štvrtom to bolo vyrovnanejšie počas celého priebehu. Možno aj vďaka šťastiu a kvalitným blokom sme dokázali v koncovke vyhrať,“ skonštatoval Šompľak. „Nie nadarmo sa hovorí „rychlé vyhrání z kapsy vyhání“. Tak to býva. Súper sa chytí na drobných chybách a potom sa už ťažko hrá,“ dodal.

Tréner Oravec v stretnutí prakticky nestriedal. Na palubovku sa síce dostali traja hráči z lavičky - Porubský, Turis a Pavelka, no iba na jedno podanie. Na hráčoch tak bolo vidieť, že toho majú dosť. Asi najviac bolo únavu vidieť na smečiarovi Borisovi Kempovi. „V takýchto zápasoch si je ťažké udržať koncentráciu a plný fyzický výkon. Skrátka, prišla únava,“ skonštatoval subtílny volejbalista. „Nakoniec sme to ale zvládli, teraz sa zregenerujeme sa a ideme na Myjavu,“ povedal Kempa.