Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Stümpelov comeback s víťaznou príchuťou

Očakávaný návrat legendy nitrianskeho hokeja do dresu materského klubu sa podaril. Nitriansky hokej sa v piatok večer tešil z víťazstva nad Skalicou 4:2, prispel k nemu aj Jozef Stümpel.

Zvítanie Jozefa Stümpela so svojím bývalý spoluhráčom Žigmundom Pálffym pred prvým buly bolo priateľské.(Zdroj: Dušan Tarko)

HK Nitra - HK 36 Skalica 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Pred výbornou kulisou začali lepšie hostia. Holovič z pravej strany na dvakrát z ostrého uhla prestrelil Fedora a Skalica viedla. Domácich inkasovaný gól na pár minút zaskočil. V 8. min si na výbornú prihrávku od Beneho nakorčuľoval obranca Tůma, no odkrytú bránku vo výbornej pozícii prestrelil. V 12. min bol blízko ku gólu aj Hrnka, ale zblízka proti Tomekovi neuspel. Hoci sa do konca prvej tretiny bolo na čo pozerať, skóre sa už nezmenilo.
Do druhej časti vstúpili aktívnejšie domáci hráči, ktorí v úvode tretiny viackrát pohrozili obrane Skalice. V 27. min hrali domáci presilovku, no blízko ku gólu mal Skaličan Višňovský. Jeho zakončeniu chýbala presnosť, ktorú v rovnakej presilovke predviedol domáci Ručkay. Toho našiel prihrávkou spoza bránky Tománek a bolo vyrovnané. Následne mali presilovku aj hostia, do výbornej šance sa dostal Pálffy, ale svoju šancu pred Fedorom nepremenil. 34. min priniesla výbornú prihrávku Stümpela na G. Salijiho, ktorý však neuspel v nájazde. Skóre nezmenili ani strely obrancov Vyrúbalíka a Tůmu v závere druhej časti.
Aj vstup do tretej tretiny vyšiel lepšie domácim. V 42. min strieľal po Stümpelovej prihrávke obranca Vosátko a jeho pokus usmernil do bránky Tománek. Radosť v Nitra aréne bola ešte väčšia od 48. min. Brankár Tomek neudržal puk po Ordzovenského strele a Hrnka pohodlne zvýšil - 3:1. Hostia sa v tretej tretine dopustili viacerých chýb a po jednej z nich úspešne dorazil Segľovu strelu mladík Bene. V 58. min Skalica znížila na 4:2, keď Obdržálek nezištne vyzval ku gólu Višňovského. Hostia v závere skúsili hru bez brankára, no na výsledku sa nič nezmenilo.

Góly: 27. H. Ručkay (R. Tománek), 42. R. Tománek (Vosátko, Stümpel), 48. T. Hrnka (Ordzovenský, G. Saliji), 54. Bene (M. Segľa) - 2. Holovič (Kloz, Obdržálek), 58. T. Višňovský (Obdržálek, Lušňák).
Rozhodovali V. Goga, P. Jonák - J. Tvrdoň, V. Brath, vylúčení: 5:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3574 divákov.

HK: I. Fedor - Rais, Ďurák, Vosátko, Ordzovenský, Gurčík, Tůma, M. Bača, Árvay - G. Saliji, Hamrák, T. Hrnka - H. Ručkay, Stümpel, R. Tománek - Bene, M. Segľa, M. Mašlonka - Piačka, Káčer, L. Klíma.
HK 36: T. Tomek - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Magušin, Gula, M. Srnec - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - T. Mikúš, Klejna, R. Konečný - J. Jurík.

Hlasy trénerov:
Karol Kolečáni (tréner Nitry): "Všetci sme dnes mohli vidieť, čo urobí s mužstvom príchod jedného hráča. Kabína sa zomkla, hráči hrali oduševnene. Prispelo k tomu aj výborné publikum, ktoré bolo ďalším hráčom. Chlapci bojovali, dali do toho všetko. Dúfam, že takto budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Naším cieľom bolo bodovať. Jeden strelený gól je na naše mužstvo veľmi málo, pričom nepočítam ten v závere zápasu. Niektorí naši obrancovia nemajú extraligovú úroveň. Chápem, že je to na niektorých asi veľa, ale hrať zápas so štyrmi obrancami sa nedá."

Ostatné výsledky 40. kola: Slovan - B. Bystrica 3:4 sn, Poprad - Trenčín 4:1, Zvolen - Martin 2:3 sn, Žilina - Košice 1:4.

1. Košice 41 27 2 0 12 148:92 85
2. Slovan 41 25 1 3 12 142:101 80
3. Skalica 41 24 1 2 14 145:116 76
4. Poprad 41 23 0 5 13 133:111 74
5. Zvolen 41 19 3 1 18 104:115 64
6. Žilina 41 14 5 5 17 99:116 57
7. Trenčín 41 16 3 2 20 101:104 56
8. Martin 41 14 4 3 20 107:133 53