Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Dragúň strieda Reháka, Galanta chce zabojovať o záchranu

Posledné miesto a hromada mínusových bodov. Skúsený tréner Anton Dragúň sa už v podobnej situácii ocitol.

Trénerský veterán Anton Dragúň prijal galantskú výzvu.

Pred rokom sa podujal zachrániť Šaľu, teraz má podobnú úlohu v Galante. „V prvom rade musím povedať, že sú tu vynikajúce podmienky. Dobré tréningové možnosti, kvalitná osvetlená hracia plocha, vedľa športová hala, posilňovňa, ihrisko s umelou trávou. Sú perfektné možnosti regenerácie. V tomto ohľade je to v Galante naozaj na úrovni. Dovolím si tvrdiť, že také zázemie som často nemal ani v ligových kluboch,“ povedal Dragúň k svojmu príchodu do nového pôsobiska. Na lavičke nahradil Rudolfa Reháka.

„Okrem toho tu mám viacero dobrých priateľov, ktorí sa okolo futbalu pohybujú. Sú tam schopní chlapci, či už je to Peter Paška alebo Zdeno Otahel, ktorí majú cieľ túto súťaž zachrániť,“ pokračoval trénerský bard a načrtol základný cieľ klubu do druhej polovice súťaže. Tým je samozrejme odpútanie sa od dna tabuľky a vyhnúť sa tak vypadnutiu do štvrtej ligy. „Tabuľkové postavenie je zlé, na Galantu mimoriadne nepriaznivé, pretože klub sa v minulosti pohyboval vždy hore. Teraz sa stala niekde chyba, aká, to je otázka na vedenie. Vykonali sa kroky, ktoré by mali pomôcť udržať mužstvo v súťaži, aj v súvislosti doplnenia kádra bývalými hráčmi Galanty a tiež aj ďalšími posilami z blízkeho okolia. Cieľ zachrániť sa je prioritný,“ vysvetlil Dragúň, ktorý má trénerských skúseností na rozdávanie a nemieni zaháľať.

„Nie je to také náročné, ako byť v lige. Niekoľko ponúk som odmietol, pretože by som chodil na týždňovky, tak som fungoval viac ako dvadsať rokov. Človek však pohyb potrebuje, skúsenosti mám a chcel by som ich odovzdávať,“ odpovedal na otázku, či aj v 69 rokoch ešte má chuť vo futbale pracovať.

Galante začala zimná príprava už 4. januára a zdá sa, že aj krízový stav sa do určitej miery zlepšil. „Mesto sa dalo dohromady s niekoľkými sponzormi, ktorí chcú klub v súťaži zachrániť. Aj s ich pomocou máme zaistených šestnásť hráčov do poľa plus dvoch brankárov, čo sa ešte môže doplniť,“ začal na margo prípravy Dragúň. „Podľa mojich informácií prostriedky na to, aby bol zabezpečený chod klubu, sa našli,“ dodal.

Do prípravy sa zapojili napríklad Tomáš Varga a Lukáš Vaško zo Serede, okrem nich Schiffer z Kráľovej p/S., Hindák z Paty a Csaba Mikuš, ktorý naposledy hrával v Topoľníkoch. Ďalší dvaja hráči sú zo Senca, z hosťovania sa vrátili Ostrožanský, Bittera a Prístavok, a to nemusí byť príchodom koniec. Na odchode sú iba Čeman a Šálka do Serede.

Mužstvo trénuje jednofázovo, pretože väčšina hráčov popri športe aj pracuje. V týždni majú päť dní záťaže, štyri tréningy a jeden prípravný zápas. „Javí sa to nádejne. Vždy som bol optimista, aj keď mínus štrnásť bodov v tabuľke pravdy je hrozivých. Nie som kúzelník, ale spravím všetko pre to, aby sme sa zachránili. Lopta je guľatá a verím, že poctivá robota sa odrazí aj na výsledkoch,“ uzavrel Anton Dragúň.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Fuska s Frišom sú v Alekšinciach, Füle ide do Nevidzian

Dlhá futbalová prestávka prináša ďalšie zaujímavé transfery. Nazreli sme do piatej ligy.

Lapáš dobíjal na Počúvadle, Lehota v Bojniciach

Február je vhodným termínom na zimné sústredenia futbalových mužstiev.

Futbalisti v príprave

Tradične prinášame sumár výsledkov prípravných zápasov za minulý týždeň a program na tento týždeň.

Nitru a Vráble spojí nový chodník pre cyklistov

Poslankyňa z Vrábel navrhla, aby došlo v budúcnosti k prepojeniu novej cyklotrasy na ďalší cyklistický chodník z Vrábeľ do Podhájskej.

Blízke regióny

Koniec plechovým hangárom? Trnava chce veľké obchody už len za mestom

Do konca februára môžu Trnavčania pripomienkovať štyri zmeny územného plánu. Jedna z nich by mohla znamenať koniec výstavby veľkých hangárových obchodných centier priamo v meste.

(FOTOGALÉRIA) Nadchod postavili s atómkou. Po 30 rokoch ho idú takto zmeniť

Do obnovy zanedbaného nadchodu v Kalnej nad Hronom sa pustí obec. Elektrárne jeho stav desiatky rokov neriešili.

Päťročné ticho okolo Družby konečne prelomili

K prijatému návrhu sa primátor neprikláňa. Podľa neho bude pre mesto do budúcnosti nákladnejší.

Fajčil pred vchodom a pes pobehoval bez dozoru. Majiteľ tvrdil, že ho podviedol

O kuriózne prípady nemajú mestskí policajti núdzu. V tomto období sa zameriavajú hlavne na psičkárov.

Všetky správy

Krajina znásilnení a útočiacich migrantov? Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov, no štatistiky o kriminalite a správy o no-go zónach sú často zdeformované.

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

Prečo čakal Pánik tak dlho? Tichých hráčov v NHL nemajú radi

Slovenský hokejista je pre Chicago skvelou voľbou – darí sa mu a je lacný. Po sezóne to však nemusí platiť.

Prieskum Focusu: Smer mierne klesá, vládu by skladal ťažko

Voliči, ktorých odradila v januári kauza kapitán, si k SNS nenašli cestu späť.

'Vo Francúzsku vybuchla jadrová elektráreň, valí sa na nás radiácia' je hoax

Jód vo vzduchu je neškodný a nepochádza z elektrárne.

Kam vyraziť