Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Dvanásty ročník Pohára TIBI bude v sobotu vo Veči

Účastníci futbalového turnaja o Pohár firmy TIBI už poznajú zloženie skupín a program zápasov. Podujatie sa koná pod záštitou redakcie MY novín.

Žrebovalo sa v Cardinal Clube v Šali. Vľavo Tibor Rábek, vpravo Ladislav Kokeš.(Zdroj: Martin Kilian)

Tradičný turnaj o halového majstra okresu Šaľa sa už viac ako desaťročie teší priazni futbalistov aj fanúšikov. Popri športových zápoleniach je určitou pridanou hodnotou stretnutie celej futbalovej rodiny z okresu Šaľa v príjemnej atmosfére na začiatku roka. Dvanásty ročník Pohára firmy TIBI sa však nerodil ľahko.

„Chcel by som sa ospravedlniť všetkým fanúšikom a funkcionárom klubov okresu Šaľa, že upresnenie termínu trvalo tak dlho. Treba však jasne povedať, že doterajšie ročníky, ktoré sa uskutočnili v mestskej športovej hale v Šali, boli už zabehnuté a napriek niektorým drobnostiam prakticky bezproblémové. Práve preto ma veľmi nepríjemne prekvapilo rozhodnutie správnej rady hádzanárskeho klubu, ktoré nám tlmočil sekretár Ladislav Kovács, že tento ročník sa v športovej hale nemôže uskutočniť,“ povedal na žrebovaní turnaja majiteľ firmy TIBI Tibor Rábek, jeden z hlavných organizátorov podujatia. Toto rozhodnutie všetkých zaskočilo a boli nútení hľadať náhradné riešenie, čo nebolo jednoduché. „Nakoniec sme sa rozhodli, že turnaj sa uskutoční v športovej hale vo Veči. Toto konečné rozhodnutie padlo iba v pondelok 9. januára, takže skôr sme verejnosť informovať nemohli. Rád by som aj touto cestou poďakoval riaditeľke Spojenej školy PaedDr. Botorčeovej, ako aj zamestnancom pánovi Sliškovi a Mésárošovi, ktorí nám vychádzali v maximálnej miere v ústrety a boli veľmi nápomocní v tom, aby sa tento turnaj vôbec mohol uskutočniť. Verím, že nakoniec aj samotný priebeh turnaja bude bezproblémový, bude mať úspech, diváci sa dobre zabavia, mužstvá budú viesť férové boje o titul majstra okresu a všetci budeme bohatší v spomienkach o jednu krásnu januárovú sobotu,“ dodal Tibor Rábek.

Organizátori museli riešiť (a stále ešte riešia) viacero technických záležitostí spojených s organizovaním turnaja, no hlavným pozitívom je, že tradícia bude pokračovať. Hrať sa teda bude v sobotu 21. januára 2012 v športovej hale Spojenej školy v Šali-Veči. Prihlásilo sa deväť tímov z okresu Šaľa, organizátori ich doplnili o Dolné Saliby z okresu Galanta. Účastníci sú po žrebe v reštaurácii Cardinal Club rozdelení do dvoch skupín nasledovne:

SKUPINA A: H. Kráľová, D. Saliby, Šaľa st. dor., Hájske, Dlhá n/V.
SKUPINA B: Kráľová n/V., Tešedíkovo, Selice, Diakovce, Trnovec.

Do vyraďovacích bojov postúpi osem tímov. Hrať sa bude 4+1, hrací čas jedného zápasu je 16 alebo 18 minút hrubého času, bez polčasu. Hrá sa na registračné preukazy, ale mužstvá môžu použiť dvoch nových hráčov, ktorých skúšajú. Organizátori však upozorňujú, aby toto pravidlo nebolo zneužité.

Hlasy pred sobotou

Ako sú spokojní so žrebom a s akými ambíciami na turnaj pricestujú jednotliví účastníci, sme sa spýtali zástupcov prihlásených klubov.

Ladislav Kokeš, Horná Kráľová: „Naše ambície sú ukázať dobrý futbal, atraktívny pre divákov. Síce nie je až tak dôležité, aby sme vyhrali, ale už dosť dlhá doba uplynula od nášho posledného triumfu, takže boli by sme radi, keby sme uspeli. Čo sa týka súperov, nedá sa hodnotiť podľa jesenných tabuliek, halový futbal je totiž niečo úplne iné. Nemenej dôležité je to, aby všetci účastníci boli spokojní, aby sa na turnaji dobre cítili a aby sa tešili na ďalší ročník.“

Richard Škúci, D. Saliby: „V prvom rade sme radi, že nás organizátori pozvali. Máme možnosť si porovnať naše futbalové umenie s klubmi zo Šalianskeho okresu a tiež to je vhodná príležitosť nadviazať kontakty. O našich ambíciách ťažko hovoriť, silu mužstiev veľmi nepoznáme. Budeme sa snažiť čo najlepšie reprezentovať obec. Vo vyraďovacích bojoch často rozhodujú aj maličkosti či šťastie.“

Štefan Popelka, Hájske: „Je vlastne jedno, s kým hráme, sú to všetko známe mužstvá. Vieme, čo môžeme čakať, ale hala je špecifická. My vôbec nemáme halové mužstvo, ale ideme si schuti zahrať. Každý chce vyhrať, zabojujeme aj my a z prípadného neúspechu nebudeme robiť žiadnu vedu.“

Karol Takács, Dlhá n/V.: „Veľké oči nemáme, chceli by sme prekvapiť a postúpiť do štvrťfinále. Pre chlapcov je turnaj vhodné spestrenie. Sme zvedaví, ako vyznie turnaj v novom prostredí. Veríme, že prebehne férovo a nikto sa nezraní.“

Ján Kamenár, Kráľová n/V.: „Po skúsenostiach v Nitre, kde sme hrali s torzom mužstva, veľké ambície nemáme. Pôjdeme si schuti zahrať a uvidíme, čo sa podarí. Myslím si, že naša skupina B je ťažšia. Chceli by sme určite postúpiť do štvrťfinále a potom sa uvidí. Minulý rok sme boli vo finále, neviem, či môžeme až takto vysoko rúbať, ale lopta je guľatá, možno sa nám opäť pošťastí.“

Vincent Csongár, Tešedíkovo: „So žrebom sme spokojní. Vlani sme vyhrali turnaj, sme obhajcovia, patrí sa opäť ukázať kvalitu. Verím, že zo skupiny postúpime a úspešne sa predstavíme aj vo vyraďovacích bojoch. Chlapcom veríme, dúfam, že urobia maximum pre to, aby dosiahli úspešný výsledok, aspoň do tretieho miesta.“

Vladimír Prepelica, Selice: „Nemáme žiadne veľké očakávania. Turnaj bude pre nás súčasťou prípravy. Jednoducho si pôjdeme zahrať futbal. Berieme to ako spestrenie prechodného obdobia. Ale určite by sme chceli postúpiť zo skupiny.“

Roland Szöcs, Diakovce: „Turnaj vnímame pozitívne, chodíme naň pravidelne, má dobrú úroveň, hernú aj organizačnú. Aj tentoraz si ním trochu spestríme začiatok prípravy. Veríme, že tréner a hráči nás nesklamú a podajú čo najlepší výkon. Minulý rok sme stroskotali až v semifinále. Dúfam, že sa dostaneme minimálne tak ďaleko ako vlani.“

Gabriel Vrba, Trnovec n/V. a starší dorast Šale: „Mojím vysnívaným finále je súboj Trnovca a staršieho dorastu, a nech vyhrajú dorastenci, cha-cha. Čaká ma pekná pracovná sobota, na ktorú sa veľmi teším. Po čase sa opäť stretnem s množstvom priateľov a dobre sa zabavíme. V hale môže každý každého prekvapiť. Dorastenci sa veľmi tešia na turnaj, chcú dokázať dospelákom, že sú lepší, dokonca chceli trénovať aj v čase voľna. Sme radi, že aj po problémoch sa podarilo zorganizovať ďalší ročník, lebo by bola obrovská škoda zanechať takúto tradíciu.“

Program turnaja - 21. 1. 2012

SKUPINA A (1x16 min): 9.00 Šaľa st. dor. - Dlhá n/V., 9.36 H. Kráľová - D. Saliby, 10.12 Hájske - Šaľa st. dor., 10.48 Dlhá n/V. - H. Kráľová, 11.24 D. Saliby - Hájske, 12.00 Šaľa st. dor. - H. Kráľová, 12.36 D. Saliby - Dlhá n/V., 13.12 H. Kráľová - Hájske, 13.48 Šaľa st. dor. - D. Saliby, 14.24 Hájske - Dlhá n/V.
SKUPINA B (1x16 min): 9.18 Diakovce - Trnovec, 9.54 Kráľová n/V. - Selice, 10.30 Tešedíkovo - Diakovce, 11.06 Trnovec - Kráľová n/V., 11.42 Selice - Tešedíkovo, 12.18 Diakovce - Kráľová n/V., 12.54 Selice - Trnovec, 13.30 Kráľová n/V. - Tešedíkovo, 14.06 Diakovce - Selice, 14.42 Tešedíkovo - Trnovec.
ŠTVRŤFINÁLE (1x18 min): 15.00 A1 - B4, 15.22 A3 - B2, 15.44 B1 - A4, 16.06 B3 - A2.
SEMIFINÁLE (1x18 min): 16.28 víťaz 1. a 2. štvrťfinále, 16.50 víťaz 3. a 4. štvrťfinále.
O 3. MIESTO (1x16 min): 17.12.
FINÁLE (1x18 min): 17.30.


Prítomní zástupcovia klubov sa pri žrebovaní postarali o zloženie základných skupín. FOTO: MARTIN KILIAN

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

Nikola Kováčiková medzi ocenenými

Na vyhlásení ankiet Slovenskej basketbalovej asociácie sa zviditeľnila aj Levičanka, ktorá háji nitrianske farby.

Blízke regióny

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Jawa stavila na retro vzhľad a čínsku techniku

Ponuku tradičnej českej značky obohatili modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Kam vyraziť