Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Nový album Borry vínom krstili Kuko, Kuly a Miko Hladký

Svoje prvé CD uviedli do života poriadnou spŕškou vína. K pesničke Čo nám môžu vziať točili klip aj v mojmírovskej krčme.

Prvé CD Borry pokrstili Kuko, Kuly a Miko Hladký.(Zdroj: DITA FIEBIGOVÁ)

Svoje prvé CD uviedli do života poriadnou spŕškou vína. K pesničke Čo nám môžu vziať točili klip aj v mojmírovskej krčme.

NITRA. Nitrianska kapela Borra v minulých dňoch vydala svoj debutový album. CD s názvom Rýchlo a zbesilo, pomenované podľa jednej z pesničiek, vínom pokrstili Kuko, Kuly a Miko Hladký.

Kapelu Borra tvoria Peter Sanchez Saniga (basgitara), Ivan Matejovič (bicie), Martin Redaface Cibulka (gitara) a speváčka Barbora Čičmanová, podľa ktorej sa skupina volá. Manažérom je Pavol Bandler.

Klip o nevere

Na novinke Borry je 14 pesničiek väčšinou v pop-rockovom duchu s prvkami punku a hardcore. Všetky v slovenčine, aby im fanúšikovia rozumeli.

„Na album sme dali naše repertoárové pesničky, ale sú na ňom aj také, ktoré vznikli špeciálne pre album. Je to asi 6-7 pesničiek, z toho tri duety, ktoré naspievala Barbora s Kukom, Kulym a Mikom,“ hovorí Ivan Matejovič. „Hudbu na CD robil Sanchez, niečo aj Redface, texty náš manažér Pavol Bandler. Ako autori hudby či textov prispeli aj hostia z duetov – Kuly, Kuko, Miko, aj ich kolegovia z kapiel Georgio Babulic a Rišo Synčák.“

Barbora si duety s lídrami troch nitrianskych skupín pochvaľovala. „Spievalo sa mi s nimi výborne, aj keď občas v trochu inom štýle. V skladbách s Mikom a Kulym som išla až do falzetu, čo sa mi pri našich pesničkách nestáva,“ hovorí speváčka.

Borra má zatiaľ na konte tri videoklipy – k pesničkám Záverečná, Chcem vedieť a Rýchlo a zbesilo. Nový klip natočili k pesničke Čo nám môžu vziať. Je o nevere vo vzťahu dvoch mladých ľudí, zahrali si v ňom Juraj Hrčka z DAB a speváčky a herečky Kristína Koprdová a Daniela Koťková. „Klip sme natáčali v starej krčme v Mojímorovciach a v podniku Jana Škoreca z Desmodu, ktorý si v klipe zahral barmana,“ hovoria Ivan a Barbora.

Čakajú ju štátnice

Najmladším členom kapely je Redaface, ktorý je ešte študentom konzervatória v Bratislave. Najstarším je naopak Sanchez, ktorý sa v hudobnej brandži ako hráč či producnet pohybuje už nejeden rok. Ivan tento rok skončil štúdium gemológie na UKF a zatiaľ sa venuje hudbe – v Borre aj v iných hudobných zoskupeniach. Barbora je v poslednom ročníku odboru učiteľstva hudobno-dramatického umenia na UKF a čakajú ju štátnice. V diplomovej práci analyzuje muzikál Adam Šanagala. „Keď sa to podarí, chcela by som sa profesionálne venovať hudbe, aj keď je to ťažký biznis. Ak nie, budem možno učiteľka MŠ alebo skúsim šťastie na doktorandskom štúdiu,“ dodala speváčka.

Členovia Borry a krstní otcovia.

Kuko a Barbora Čičmanová.

Miko a speváčka kapely. FOTKY: DITA FIEBIGOVÁ

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Ako dávni migranti zmenili Európsku DNA? Prišli len muži a kone

Tretia hlavná migračná vlna zanechala stopu v Európanoch až dodnes.

Kam vyraziť