Vráble remizovali s posledným

III. LIGA: Štyri tímy získali 6 bodov za štyri dni, medzi nimi aj zachraňujúce sa Šurany. Tímom z juhu sa nedarilo.

Veľký Meder prišiel o víťazstvo nad Veľkými Ludincami v poslednej minúte. Veľký Meder prišiel o víťazstvo nad Veľkými Ludincami v poslednej minúte. (Zdroj: Zoltán Kovács)

ViOn B Vráble - Neded 2:2 (1:1)
Azda ani pamätníci nevedia, či sa niekedy vo Vrábľoch predstavil v ligovom dueli devätnásty tím tabuľky. Oklieštená domáca zostava s dvomi náhradníkmi bola jasným favoritom. Neded však bojoval. V 5. min. Karim na hranici šestnástky priťukol Obassimu, ktorý svižnou strelou tesne minul. Hostia mali prekvapivo loptu častejšie v moci, v 17. min. voľný Bakši zblízka hlavičkoval nedôrazne a z následnej akcie Rožníkovi pred bránou lopta odskočila. Domáci sa nevedeli dostať do tempa a do šestnástky Nededu sa dostávali len nakopávaním či z rohov. Po polhodine sa na päťke umne obtočil Královič a technicky mieril tesne nad brvno. O päť minút zverenci dua Reischl - Zima predviedli mimoriadnu efektivitu. Lopty sa zmocnil Ewerton a chladnokrvne ku vzdialenejšej žrdi pretavil prvú šancu žlto-modrých na vedúci gól. Onedlho ale Královič chytrým lobom nachytal na hruškách príliš vybehnutého Pichňu - 1:1. Rozpačitý výkon domácich v prvom dejstve ukončila po centri Slamku hlavička Seidla vedľa. Hneď po zmene strán Pavlovčík spoza hráča preveril Pichňu. Na druhej strane Bakaľár v sľubnej šanci zle trafil loptu. V 62. min. hosťujúci Karim pálil tesne nad. Bojovnejší hostia však opäť gólovo pykali. Smelý prienik Slamku sa odrazil k Zrubcovi, ktorý zo 17 m utešene od žrde napol sieť. Zakrátko opäť Slamka spätnou prihrávkou našiel Ewertona, pri jeho tutovke ale čaroval Bakuš. Gólová odpoveď Nededu opäť trvala len tri minúty. Pomalú polostrelu z uhla tesne mimo stihol sklzom vrátiť do brány Nikolič. V 77. min. Bakaľárov center takmer skončil v bráne. Do konca duelu ešte zahrmelo na oboch stranách pri jednej šanci, deľba bodov však ostala v platnosti aj druhýkrát v súboji týchto súperov.
Góly: 35. Ewerton, 65. Zrubec - 38. Královič, 68. Nikolič. R Fehér, ŽK: Tonka - Brestovanský, Taiwo, Karim, 222 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Bakaľár, Advigov, Husár, Tonka - Hamar, Fekiač - Ewerton, Seidl (61. Šlachta), Slamka - Zrubec. Tréneri M. Reischl a R. Zima. FC: Bakuš - Bakši, Taiwo, Kukučka, Brestovanský - Karim, Pavlovčík, Dlhý, Obassi - Královič, Rožník (59. Nikolič). Tréner M. Kukučka. ĽUBOŠ MODZGA

Šurany - Šaľa 2:1 (1:0)
Na úvod to bolo z oboch strán veľmi opatrné, mužstvám šlo oveľa a tak ani jedno z nich nechcelo urobiť chybu. Domáci mali miernu územnú prevahu, ktorá vyústila vo vedúci gól desať minút pred polčasovým hvizdom. Kombinačnú akciu po zemi zakončil Hrebík - 1:0. Po zmene strán zvýšili domáci svoje vedenie hneď po výkope, keď center z pravej strany zúročil opäť Hrebík. Šurany sa po druhom góle trocha stiahli do defenzívy, iniciatívu prevzali Šaľania. Ich snaha priniesla ovocie v 84. minúte, kedy nedôrazná obrana ŠK nedokázali odvrátiť loptu ani na trikrát, zmocnil sa jej striedajúci Keszely a znížil. Šaľanom zostal ešte čas na vyrovnanie, ale domáci si už taktickou hrou až do konca víťazstvo vziať nenechali.
Góly: 35. a 46. Hrebík - 84. Keszely. R Patrovič, ŽK: Schroner - Prúčny, Ďuriš. 400 divákov. ŠK: Košlab - Halás, Gábriš, Blaho (53. Tvrdoň), Vašek, Dudáš, Hrebík, Schroner, Bencsík (90. Dikácz), Kacír (80. Andrášik), Turan. Tréner M. Vittek. DUSLO: Masár - Ďatko, Kružlík, Lalák, Herceg, Jurík, Kochan, Vanek (63. Račkovič), Tóth (75. Keszely), F. Prúčny (79. Szőcs), Ďuriš. Tréner M. Mrllák. (RG)

Galanta - Púchov 1:2 (1:1)
Už v 2. min. zahrávali Púchovčania štandardku, lopta skončila na hlave osamoteného Brezničana a proti jeho zakončeniu nemal Stránsky šancu. Gól prebudil domáci tím, v 7. min. mal Kočiš obrovskú šancu, keď sa šikovne uvoľnil na hranici šestnástky, ale zakončoval s tečom vedľa brány. O dve minúty urobil Prágai výbornú prácu, po jeho kolmici išiel sám na gólmana Baša, Letka si obkľučkoval a do prázdnej brány vyrovnal. Hra sa ustálila, hralo sa medzi šestnástkami. Celky hrozili po štandardkách. V 17. min hlavičkoval Jakabovič po rohu tesne nad. V závere polčasu strieľal kapitán hostí Riška, z hranice pokutového územia tesne prekopol. Od úvodu druhej časti sa domáci snažili vysokým presingom získavať loptu a nepúšťať súpera do hry. Po hodine hry Prágai z priameho kopu z 30 m tesne prekopol. Gumári sa postupne dostali z tlaku, začali rozvíjať kombinácie, a v 73. min. im vyšiel protiútok. Kopiš sa prekľučkoval cez stopérov a povedľa gólmana rozhodol. Galante sa rozpadla koncepcia a do konca zápasu sa z úderu nespamätala.
Góly: 9. Baša - 2. Brezničan, 73. Kopiš. R Šandrik, bez kariet, 150 divákov. FC: Stránsky - Madarász, Eliáš, Mišura (83. Trhaj), Lenárt, Jakabovič, Prágai, Revák, Čapkovič (78. Jakubjak), Baša, Kočiš. Tréner T. Meszlényi. TIBOR DROZD

Veľký Meder - V. Ludince 2:2 (2:1)
Už tradične nevyšiel Mederčanom začiatok zápasu, po rohu otvoril skóre Soboňa z piatich metrov. Zápas bol zrkadlom výkonov Medera z celej sezóny, jeho futbalistov sprevádzala kŕčovitosť a množstvo nepremenených šancí. Domáci po góle prevzali iniciatívu a súperovi, ktorému už o nič nešlo, mohli dať aj viac gólov. V 8. minúte si M. Tóth spracoval loptu a zakončil len do rúk brankára. O minútu po samostatnom úniku Pisára vyrovnal T. Tóth. Kúpeliari mali územnú prevahu, hostia dobre kombinovali, ale do šancí sa nedostávali. V 38. min. po rohu Bombicza dal Bognár zblízka na 2:1. O tri minúty netrafil z dobrej pozície Pisár bránu Ludiniec. V 58. min. mal možnosť vyrovnať Kosák, z dobrej pozície minul. Na opačnej strane po centri Bombicza Pisár z piatich krokov mieril vedľa. O pár minút opäť Pisár zo šestnástky o centimetre minul bránu. V 66. min. sa naplno prejavila domáca nemohúcnosť, T. Tóth mieril pomedzi nohy gólmana Benkóa, lopta sa dokotúľala pred Pisára, ktorý zblízka trafil žrď. Klinec do domácej rakvy dal Dékány, ktorý po priamom kope a náhodnom centri vyrovnal na konečných 2:2. Rozlúčka s treťou ligou nedopadla pre V. Meder víťazne, ale Mederčania odchádzali so vztýčenou hlavou. S výnimkou 2-3 zápasov boli ostatným tímom vyrovnaným súperom, ale nepotykali si s koncovkou a zahadzovali vyložené príležitosti.
Góly: 9. T. Tóth, 38. Bognár - 3. Soboňa, 90. Dékány. R Kozolka, ŽK: Vígh, Bališ (obaja V. Meder), ČK: 90. Bališ, 147 divákov. MŠK: Varga - Vígh, Hlavna, Bališ, Kovársky, M. Tóth (46. Gamkrelidze, 63. Szikonya), Dzíbela, Bombicz (76. Círia), T. Tóth, Pisár, Bognár. Tréner V. Ekhardt. TJ: D. Benkó - Krupánszki, Flídr, Kapa (57. Kubala), Kosák, Soboňa, T. Benkó (74. Dékány), Cingel, Petráš, Hlaváčik, Hamdaoui. Tréner I. Kasana. IVAN BOBKOVIČ

Horná Nitra - Gabčíkovo 2:0 (2:0)
Baníci nastúpili na veľmi dôležitý zápas, pretože potrebovali naplno zabodovať. Od začiatku pritlačili súpera z Gabčíkova na jeho polovicu a už v 3. min. strelili gól, ktorý ale rozhodca neuznal pre postavenie hráča mimo hry. O chvíľu Turančík sám pred bránou nastrelil brankára a hlavičku Kozáka po rohu vyrazil brankár nad brvno. V 13. min. priamy kop Pekára vynikajúci brankár Cighard vyrazil na roh. V 33. min. to domácim konečne padlo a Pekár hlavou po rohovom kope otvoril skóre - 1:0. O minútu neskôr posielal center do šestnástky Babašta a Turančík hlavou zvýšil na 2:0. V druhom polčase pokračovali baníci v tlaku na bránu Gabčíkova. V 57. min. faulovali hostia Kopála v pokutovom území, za čo rozhodca nariadil pokutový kop. Ten však Turančík nepremenil, keď jeho strelu hosťujúci brankár vystihol. Do konca zápasu mal ešte dve šance Filkorn, ale skóre nezmenil. V poslednej 15-minútovke domáci poľavili, čo takmer hostia využili na zníženie stavu. Bohunský však bol na svojom mieste a strelu vyrazil. Baníci si víťazstvo zaslúžili, keď súperovi z Gabčíkova dovolili len jediný raz vystreliť do priestoru domácej brány a urobili tak veľmi dôležitý krok k zachovaniu tretej ligy.
Góly: 33. Kozák, 34. A. Turančík. R Papuča, ŽK: Belanec, Gunda, Turančík, 350 divákov. ŠK: Cighard - Cingel, Bódis (61. Matus), Modrovics, Belkovics, Klempa, Trabalík, Huszár, Boráros, Šándor, Englman. Tréner G. Straka. VLADIMÍR ŠUNÍK

FC Horses - Topoľčany 5:0 (2:0)
Bánovce do bývalého okresného derby zápasu nastúpili so sériou troch výhier v rade. V prvom polčase sa z oboch strán hral ešte otvorený futbal . Domáci sa už v 6. minúte ujali vedenia, keď po krídle unikol Líška a jeho prihrávku zúžitkoval Halás - 1:0. Hostia sa s pribúdajúcimi minútami osmelili, čistú šancu chytá domáci Grman. Domáci mali následne niekoľko náznakov šancí, na druhej strane mohli Topoľčany vyrovnať, ale nebezpečná strela Laozaia išla tesne vedľa. V závere polčasu domáci pritlačili, hlavičkové pokusy Bartu, Szabá a Gajdošíka šli buď nad bránku, alebo ich zneškodnil spoľahlivý Senecký. V nadstavenom čase dvojgólové vedenie domácich zariadil Kastelovič - 2:0. V úvode druhého polčasu sa striedajúci Mrocek najskôr zastreľoval, no už v 58. minúte zvýšil na 3:0 po akcii Líšku s Gajdošíkom. Od tohto momentu už domáci jasne dominovali a zápas sa zmenil na boj domácich strelcov proti Seneckému. Brankár hostí robil čo mohol, ale na dorážky Poštrka a Szabá už nestačil. Po piatom góle brankár Senecký pridal niekoľko výborných zákrokov, a tak Topoľčany inkasovali iba päť gólov. Domáci zaslúžene vyhrali, no nebyť brankára Seneckého, tak víťazstvo domácich by bolo ešte výraznejšie.
Góly: 6. Halás, 45. Kastelovič, 58. Mrocek, 63. Poštrk, 67. Szabó. R Kišš, ŽK: Szabó - Šudík, 250 divákov. MFK: Senecký - Pajer, Toma, Fotias, Palo, Šudík (74. Kochan), Laouzai (32. Rusnák), Mikula, Švajlen, Fiala, Sabo. Tréner M. Strna. (MK)

Nové Zámky - Beluša 2:2 (1:2)
V 3. min. Ešekov priamy kop len tesne minul bránu hostí. Po štvrťhodine dobre zakombinovala po pravej strane dvojica Letko - Muchaya, ale akcii chýbala finalizácia. V 18. min. zahrávali hostia roh, na bližšiu žrď si nabehol stopér Mujkoš a hlavou otvoril skóre. Inkasovaný gól Novozámčanov na chvíľu vykoľajil, viazla kombinácia a na ihrisku dominovali futbalovejší hostia. V 31. min. po peknej akcii mal voľnú cestu do pokutového územia Mišutka, ktorý s prehľadom zvýšil vedenie svojho mužstva. Domáci chceli streliť do prestávky aspoň kontaktný gól a tak v záverečnej štvrťhodine pritlačili svojho súpera k jeho bráne. Desať minút pre prestávkou, po jednom z obliehaní hosťujúcej brány stál na správnom mieste Muchaya a hlavou znížil na 1:2 z pohľadu domácich. Do druhého dejstva nastúpili hráči FKM s odhodlaním vyrovnať. Blízko k tomu mali už v 54. minúte, keď hosťujúca obrana zahrala v pokutovom území nedovolene, pískala sa penalta, ale P. Horáček z bieleho bodu trestuhodne prestrelil. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo o päť minút na to Švajdovi, ktorý poslal brankárom vyrazenú loptu po Ešekovom priamom kope do siete. V ďalšom priebehu útočili viac domáci najmä po krídlach, ale centrované lopty nenachádzali adresáta, zakončovateľa. V závere stretnutia podnikli aj hostia niekoľko rýchlych akcií, ale neskórovali po nich a tak sa body napokon delili.
Góly: 36. Muchaya, 59. Švajda - 19. Mujkoš, 30. Mišutka. R Santa, ŽK: Gorelka, Škulec, 394 divákov. FKM: Juhás - Petráš, Poluch, Ešek, Letko (80. Gulyás) - Horáček, Lovska, Orémusz (46. Král), Muchaya, Matič - Švajda. Tréner P. Lérant. (RG)

Nemšová - Komárno 3:1 (1:0)
Diváci videli futbal dobrej úrovne. Domáci hráči posilnení omladinou z trenčianskej liahne sa do papierového favorita pustili bez rešpektu. Úvodných 25 min mali loptu na svojich kopačkách, dobre kombinovali, vytvárali si príležitosti na skórovanie a súpera zatlačili na vlastnú polovicu. Hostia sa snažili pozorne brániť a podnikať rýchle protiútoky po chybách v domácej rozohrávke. V 10. min sa pred šestnástkou hostí uvoľnil Prekop, jeho dobrú strelu pod brvno vyrazil Rožník na roh. O dve minúty na to z hranice šestnástky vypálil Obert vysoko nad bránu. Po štvrťhodine hry po centri predskočil V. Kostukeviča Beňo, ale v ťažkej situácii hlavičkoval nad bránu. Hostia o minútu podnikli rýchly protiútok, ale Hašša z 8 neprestrelil obrancov. V 17. min strelu Beňa vyrazil Rožník pred seba, ale Čatakovič nemal na dorážku veľa priestoru a Rožník loptu vyrazil na roh. Vedenia sa ujali Nemšovčania v 24. min, keď z 20 m tvrdo vystrelil Beňo, Rožník loptu iba vyrazil pred seba, tú si prebral Čatakovič a z uhla strelou pod brvno otvoril skóre. Po tomto momente pridali na aktivite aj hostia, výsledkom čoho bolo niekoľko striel z väčšej diaľky. Najnebezpečnejšou z nich bola strela Haššu z 30. min, ktorú Švajka vyrazil na roh. V 41. min sa po štandardnej situácii dostal opäť Hašša, ale Švajka výborným zákrokom podržal svoj tím. Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia. V 54. min sa po centri ocitol na zadnej žrdi voľný Hašša, Mizerák však v poslednej chvíli jeho strelu zblokoval. O minútu na to sa už skóre menilo, keď sa po priamom kope hlavičkou v päťke presadil nikým nekrytý Szabó. Po hodine hry vybojoval loptu v šestnástke hostí Schiszler, prihral Čatakovičovi, ten však slabou strelou brankára neohrozil. V 64. min vystrelil zo 16 m Hašša, lopta sa obtrela o pravú žrď Švajkovej brány. V 66. min po chybe A. Kosťukeviča, ktorý nechal loptu prejsť mimo šestnástky a pod náporom Gonga sa musel vrátiť späť do brány, lopta sa dostala ku Čatakovičovi a ten technickou strelou k žrdi posunul svoj tím do vedenia. V 73. min mali domáci možnosť priameho kopu z 18 m. K lopte sa postavil Čatakovič, jeho strelu A. Kosťukevič vyrazil na roh. O päť minút na to prenikajúceho Gonga fauloval v šestnástke Podlucký. Pokutový kop panenskovským prevedením premenil Čatakovič a zavŕšil svoj hetrik. Zostávajúce minúty sa domáci hráči snažili udržať vedenia a nepripustiť zdramatizovanie zápasu. Divákov ešte zaujal moment z poslednej minúty, keď po Szabóovej hlavičke sa predviedol Švajka. Domáci hráči si po výbornom výkone pripísali sladké víťazstvo nad víťazom súťaže.
Góly: 24., 68. a 81. (11 m) Čatakovič - 56. Szabó. R Pecek, bez kariet, 200 divákov. KFC: Rožník (46. A. Kosťukevič) - Szabó, Podlucký, Štrbák, V. Kosťukevič, Obert, Čtvrtníček, Bilyk, Hašša, Kuruc (46. Szénási), Militosyan (83. Gonzáles). Tréner P. Zelenský. TOMÁŠ BEŇO

Dubnica - Led. Rovne 0:2 (0:2), 13. Pokorný, 42. Prekop. DAC B/Vrakúň mal voľno.

1. Komárno 35 22 9 4 75:31 75 (+24)
2. Led. Rovne 35 21 8 6 67:32 71 (+20)
3. Púchov 35 19 10 6 59:27 67 (+16)
4. ViOn B Vráb. 35 15 10 10 53:41 55 (+1)
5. Dubnica 35 16 7 12 48:41 55 (+1)
6. DAC B/Vrak. 35 15 9 11 53:37 54 (+3)
7. Beluša 35 15 8 12 45:49 53 (+2)
8. V. Ludince 35 14 9 12 49:49 51 (0)