Neded s cenným víťazstvom

III. LIGA: Vráble natiahli sériu bez prehry na päť kôl. Posledný Neded prvýkrát zdolal suseda zo Šale. V ďalšom derby sa tešilo Gabčíkovo.

Neded porazil v derby Šaľu 2:0. Domáci Taiwo (v červenom) medzi Domastom a Lalákom.Neded porazil v derby Šaľu 2:0. Domáci Taiwo (v červenom) medzi Domastom a Lalákom. (Zdroj: Milan Pospiš)

Beluša - ViOn B Vráble 2:2 (0:2)
Beluša nastúpila na zápas v oklieštenej zostave. Okrem siedmich zranených hráčov chýbali aj vykartovaní Pavol Vavrík s Kršákom. Príležitosť dostali ostatní hráči z lavičky a dvaja hráči z dorastu. Úvod vyšiel hosťom, ktorí sa už v 16. min. ujali vedenia, keď sa po nešťastnom pošmyknutí Mujkoša presadil Zrubec 0:1. Hrenák s Novisedlákom pálili nad a Jurgov pokus zblokovala obrana na roh. V 39. min. sa Vrábľanom podarilo navýšiť skóre, na konci peknej akcii bol Nurkovič, ktorý za pomoci konštrukcie brány nedal Opatovi šancu 0:2. Domáci v druhom dejstve zvýšili aktivitu, ale gólové šance neprichádzali. Feješov únik skvele zastavil Opat a nádej na bodový zisk domácich ešte žila. V 65. min. prišiel kontaktný gól, keď sa v pokutovom území pekne uvoľnil Hrenák a presnou strelou k žrdi zdramatizoval záver stretnutia. Koncovka duelu bola veľmi nervózna, ktorej hlavný arbiter Hulínek svojimi verdiktmi vôbec nepomáhal. V 80. min. sa predčasne pod sprchy porúčal J. Gažo, ktorý bol vylúčený po dvoch žltých kartách. Slamkovu gólovku Opat skvele zneškodnil a domáci sa mohli vrhnúť do záverečného tlaku. V poslednej minúte zápasu sa dostal k lopte Gorelka a presnou strelou k žrdi vybojoval cenný bod.
Góly: 65. Hrenák, 90. M. Gorelka - 16. Zrubec, 39. Nurkovič. R Hulínek, ŽK: J. Gažo, Mujkoš, Bielik - Galamboš, Advigov, ČK: 80. J. Gažo (B), 150 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Tonka, Husár, Feješ (88. Šabík), Galamboš, Zrubec (74. Slamka), Advigov, Jamrich, Hamar, Bakaľár, Nurkovič. Tréner M. Reischl. MILAN HRUBO

Neded - Šaľa 2:0 (2:0)
Očakávaný derby zápas mal favorita v šalianskom družstve, ktoré začalo svižne. Už v 3. minúte bombu Račkoviča bravúrne zneškodnil gólman D. Bartalos. Domáci kontrovali o 5 minút neskôr, keď Karim z 20 metrov prevetral rukavice brankára Masára. V 10. min. už Neded prekvapujúco viedol, keď strieľaný center Karima tečovala obrana hostí a brankár Masár bol bezmocný. V 15. min. sa vyznamenal brankár FC Bartalos, keď výborne zneškodnil priamy kop R. Prúčneho. V 22. min. boli v šanci domáci, ale Královičova strela tesne minula šibenicu Masárovej svätyne. O minútu neskôr už hralo Duslo oslabené, keď sa pri zákroku zranil kapitán F. Prúčny, ktorý dovtedy patril k najlepším na ihrisku, a musel striedať. Duslo sa snažilo o vyrovnanie, nebezpečná bola strela Laláka. Od 32. min. už viedol Neded o dva góly, keď legionár Obassi najskôr obišiel troch obrancov Slovana, narazil si s Rožníkom, ktorý Kamerunčanovi loptu vracal efektnou pätičkou a ten nekompromisne zavesil pod brvno. Záver polčasu ešte mohol priniesť kontaktný gól, no hlavička Domastu po rohovom kope tesne presvišťala ponad brvno. Hostia po obrátke prestriedali a snažili sa dostať do zápasu, ale boli to domáci, ktorí Obassim preverili v 53. min. kvality Masára. Duslo mohlo o 5 minút neskôr znížiť, ale na druhej strane sa po strele Račkoviča vyznamenal brankár Bartalos. V 76. min. zožal potlesk gólman Dusla Masár, ktorý dobre čítal hru, vybehol ďaleko za pokutové územie a presnou rozohrávkou založil nebezpečný útok cez R. Prúčneho, ktorý nakoniec skončil rohom. V 80. minúte sa opäť vyznamenal Masár akrobatickým zákrokom po strele Nigérijčana Taiwa. Snaha hostí o strelenie čestného gólu stroskotola na výbornej defenzíve domácich, ktorú perfektne dirigoval Kukučka. V závere mohol prikrášliť výsledok Královič, ale brankár Masár bol proti. Domáci, ktorí vyhrali po prvýkrát v majstrovskom dueli so Šaľou, venujú svoje víťazstvo prezidentovi klubu Františkovi Kocsisovi (70 rokov) a vedúcemu družstva Ladislavovi Pelikánovi (55 rokov).
Góly: 10. vlastný (Ďatko), 32. Obassi. R Bezák, 500 divákov. FC: D. Bartalos - Ambruš, Kukučka, Dlhý, Bakuš, Taiwo, Pavlovčík, Královič, Obassi, Karim (82. R. Tóth), Rožník (85. Nikolič). Tréner T. Bartoš. DUSLO: Masár - Domasta, Kružlík, Ďatko, D. Szalay - R. Prúčny, Lalák, F. Prúčny (24. Nurediny, 46. Herceg), Szöcs - Surányi (74. Vanek), Račkovič. Tréner O. Lancz. JOZEF SKLENÁR

Gabčíkovo - Veľký Meder 4:0 (1:0)
Derby zápas okresných rivalov prilákal na gabčíkovský štadión 460 divákov, ktorí videli obojstranne svižný futbal. Hostia sa nezamerali na defenzívu, chceli hrať otvorenú partiu a mali aj prvú možnosť na skórovanie. Lenže v 24. minúte Bombiczovmu streleckému pokusu chýbali centimetre. Na konci prvej polhodiny Bódisova bomba opečiatkovala brvno brány Veľkomederčanov. Vzápätí rýchlonohý L. Tóth zoči-voči brankárovi hostí nezaváhal a poslal Gabčíkovo do vedenia. V 35. minúte Tóthova strieľaná prihrávka nenašla adresáta pred bránou hostí a lopta putovala do autu. O dve minúty sa L. Tóth opäť rútil na bránu hostí, vybehnutý Varga ho pred pokutovým územím atakoval nedovolene a rozhodca Santa potrestal jeho zákrok červenou kartou. V 42. min. hlavička L. Tótha z päťky preletela nad brvnom hosťujúcej brány, v ktorej stál už Székely. V úvode druhého dejstva dlhé minúty nebolo vidno, že hostia hrajú v oslabení. V 61. minúte však Trabalík umne preloboval Székelyho a zvýšil na 2:0. V 75. min. po Bódisovom vysunutí L. Tóth s prehľadom rutinéra zaznamenal svoj druhý gól. Keď sa už zápas iba dohrával, adresovali obrancovia hostí prihrávku ako na tácke L. Tóthovi, ktorý pohodlne spečatil do prázdnej brány nielen skóre súboja, ale aj svoj prvý hetrik medzi dospelými.
Góly: 31., 75. a 89. L. Tóth, 61. Trabalík. R Santa, ŽK: Bódis (G), ČK: 37. Varga (V.M.), 463 divákov. ŠK: Rengel - L. Tóth, Malý (73. Kósa), Belkovics (28. Englman), Kubík, Végh (79. Csölle), Cingel, Huszár, Klempa, Bódis, Trabalík. Tréner G. Straka. MŠK: Varga - Vígh, Dzíbela, T. Tóth, Bališ (46. Gamkrelidze), Boya, Hlavna, Szikonya (46. Kalmár), Bombicz, Círia (38. Székely), Bognár. Tréner V. Ekhardt. ŠTEFAN ÁGH

Nemšová - Galanta 1:1 (1:0)
V úvode mali viac z hry hostia, domáci hráči produkovali veľa nepresností. Už po pár minútach sa do dobrej pozície dostal Nagy, jeho pokus zblokovala obrana. V 18. min strieľal spoza šestnástky Kočiš. Domáci následne zlepšili hru, zatlačili hostí na ich polovicu, snažili sa presadiť najmä z krídelných priestorov. V 21. min vystrelil Nwofor, no Stránský loptu vyrazil pred seba. Odrazenú loptu poslal Issa iba vedľa brány. O dve minúty sa domáci futbalisti ujali vedenia. Po autovom vhadzovaní sa lopta dostala k Nwoforovi, ten vysunul Čatakoviča a strelou k žrdi otvoril skóre. Po polhodine hry strieľal Schiszler a na bránkovej čiare loptu vykopol Eliáš. V 38. min M. Klooster predviedol sólo cez celé ihrisko, na ľavej strane mu nabiehal Beňo, no Holanďan sa rozhodol pre individuálne zakončenie, ktoré úspešné nebolo. V druhom polčase domáci upustili od aktívnej hry, hrali ľahkovážne, čo hostia využili vo svoj prospech. V 56. min. podnikla Galanta rýchly útok. Kočiš chcel prelobovať Chovana, no bol pripravený a nenechal sa prekabátiť. O minútu sa k strele dostal Čatakovič, ale opäť neuspel. V 61. min. si na center nabehol Jakubjak a zo 6 m vyrovnal na 1:1. V 65. min zaujal priamy kop, keď lopta z 25 m skončila na brvne hostí po Čatakovičovej strele. Domácich hráčov o plný bodový zisk pripravila strelecká muška a najmä nevydarená hra v druhom polčase.
Góly: 23. Čatakovič - 61. Jakubjak. R Papuča, ŽK: Kresánek, Beňo, Mizerák, Schiszler - Stránský, Jakubjak, Meszlényi, Prágai, Kočiš, 300 divákov. SLOVAN: Stránský - Nagy (46. Lenárt), Eliáš, Gányovics, Bočko, Jakubjak, R. Meszlényi, Revák, Prágai (90. Jakabovič), Bača (87. Čapkovič), Kočiš. Tréner T. Meszlényi. TOMÁŠ BEŇO

Komárno - DAC B/Vrakúň 2:0 (1:0)
Na začiatku zápasu boli iniciatívnejší domáci futbalisti. Rýchlonohý Faragó mal tri skvelé úniky, ale premenil až ten tretí v 21. min. na vedúci gól svojho mužstva. Po ňom mali Komárňania ďalšie dobré príležitosti a keby bolo po prvej polhodine 3:0, nik by sa nemohol čudovať. V závere polčasu začali však vystrkovať rožky hostia. Hneď v úvode druhého polčasu mala rezerva DAC-u skvelú možnosť na vyrovnanie, ale Rožník v domácej bráne bravúrne zachránil. Prakticky počas celého druhého dejstva malo mladé mužstvo hostí územnú prevahu, ale obrana KFC bola na mieste. Domáci sa spoliehali väčšinou na rýchle kontry a mali vo svojich radoch skvelého Hašu. Ten zásoboval svojich spoluhráčov výbornými prihrávkami, ale aj on sám bol na súperovu bránu nebezpečný. Sám sa napokon postaral o gólovú poistku v poslednej minúte stretnutia, keď najskôr pri šanci Komárna dobre zachránil brankár Milošovič, ale na Hašovu strelu už nemal nárok. Domáci zvládli tento duel najmä po taktickej stránke.
Góly: 21. Faragó, 90. Haša. R Drobec, ŽK: Podlucký, Haša, Gonzáles - Milošovič, Szépe, Sandal, Mészáros, Csóka, Pagáč, 250 divákov. KFC: Rožník - Szabó, Podlucký, V. Kosťukevič, Szénási, Štrbák, Čtvrtníček, Faragó, Bilyk (80. Gonzáles), Haša, Kuruc. Tréner P. Zelenský. DAC B: Milošovič - Szépe, Černák, Sandal, Hubert, Sabler, Mészáros, Csóka (70. Moďoroši), Nagy, Pagáč, Bazsó. Tréner B. Fodrek. ⋌(RG)

Topoľčany - Šurany 3:1 (2:1)
Hostia mali lepší vstup do zápasu a po chybe obrany s brankárom putovala lopta do domácej bránky, ale obranca ešte stihol loptu vykopnúť na bránkovej čiare. Na druhej strane sa zastreľoval Hovsepjan, mieril iba vysoko nad. Šurany sa ujali vedenia v 16. minúte, keď po centri sa v šestnástke najlepšie zorientoval Dudáš - 0:1. Hra sa postupne vyrovnala a domácich nakoplo zaváhanie hosťujúceho brankára Švajdu, keď štandardka Omborengu z dobrých 30 metrov prepadla pomedzi ruky mladého brankára - 1:1. Hneď po rozohraní vybojoval loptu Kalisa, ktorý našiel vpredu Hovsepjana a ten strelou z prvej poslal domácich do vedenia - 2:1. Po zmene strán sa hostia tlačili dopredu, ale domáca obrana stála na pevných nohách. Domáci hrali na brejky a po zlom vybehnutí hosťujúceho brankára strelil tretí gól domácich Iranzi - 3:1. V závere ešte domáci rozvíjali dva sľubné brejky, ale skóre sa už nemenilo. V slabšom zápase sa z výhry tešil domáci celok.
Góly: 30. Omborenga, 31. Hovsepjan, 82. Iranzi - 16. Dudáš. R Kozolka, ŽK: Gábriš (Š), 100 divákov. MFK: Senecký - Pajer, Luzin, Toma, Laouzai, Fotias, Iranzi (85. Rusnák), Kalisa, Omborenga, Mikula (58. Švajlen), Hovsepjan (88. Palo). Tréner J. Strna. ŠK: Švajda - Halás, Turan, Gábriš, Blaho, Vašek, Dudáš, Hrebík, Andrášik (68. Timoránsky), Bencsík, Kacír (85. Dikasz). Tréner M. Pavlovič. (JŠ)

Led. Rovne - Nové Zámky 1:1 (0:1)
Hostia sa predstavili ako konsolidovaný tím a domácich nepúšťali do tlaku. V 15. min prvýkrát pohrozili a po Matičovom uvoľnení Švajda popod Bačíka poslal loptu do siete. Hralo sa medzi šestnástkami, zaujala iba 22. min, kedy Detkovu gólovú strelu vytlačil Juhás. V 42. min po centri Matiča zabudnutý Švajda zaváhal. Po prestávke pokračoval medzišestnástkový futbal. Juhás chytil Liptákovo nájazd rukou vpred šestnástkou a bol vylúčený. Sklári súpera pritlačili, ale dobýjanie brány nebolo účelné. V 78. min po akcii Prekopa Lipták minul tesne cieľ, no v 90. min si obaja úlohy zopakovali a Lipták vyrovnal.
Góly: 90. Lipták - 15. Švajda. R Patrovič, ŽK: Krištof - Horáček, ČK: 64. Juhás (NZ), 123 divákov. FKM: Juhás - Ešek, Poluch, Petráš, Horáček, Korman, Gulyás (88. Kráľ), Lovska, Tawanda (84. Orémusz), Matič, Švajda (64. Dovičovič). Tréner P. Lérant. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Dubnica - Horná Nitra 3:0 (2:0), 26. a 45. Janco, 63. Častulín.
Púchov - FC Horses 5:2 (3:0), 21. a 69. Marek Gajdošík, 13. vlastný (Halás), 28. Zavadzan, 76. Svorada - 53. Tabak, 66. Szabó.