Galanta, Vráble a Nové Zámky brali vonku

III. LIGA: V stredu sa odohralo kompletné 36. kolo. Pozrite si sumáre zo zápasov a aktuálnu tabuľku.

Futbalisti rezervy DAC-u v žitnoostrovnom derby porazili Veľký Meder 5:0.Futbalisti rezervy DAC-u v žitnoostrovnom derby porazili Veľký Meder 5:0. (Zdroj: Zoltán Kovács)

Šaľa - FC Horses 1:0 (1:0)
Domáci chceli potvrdiť cennú remízu z V. Ludiniec ďalším víťazstvom, ktoré sa však nerodilo ľahko. V dôležitom šesťbodovom stretnutí začali lepšie hostia, ktorí pohrozili v 8. min. nebezpečnou strelou Svatíka, ale brankár Masár zachránil. Domáci kontrovali rýchlym Surányim a Vanekom, ale kvality potvrdil aj brankár hostí Grman. Od 25. min. však už viedli chemici 1:0. Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal mladý Račkovič a prudkou strelou do ľavého roho skóroval. Hostia mohli vyrovnať Bártom, ale výborný Masár bol proti. V závere polčasu bola v dobrej príležitosti dvojica domácich mladíkov Račkovič s Vanekom, ale skúsený Grman opäť zachránil. Šaľania mohli pridať druhý gól v 49. minúte, keď kapitán F. Prúčny ideálne vysunul do brejku Surányiho, ale jeho 20-metrový nájazd a strelu zneškodnil vybiehajúci Grman, ktorý kryl aj o päť minút strelu Laláka. Hostia sa nevzdávali, chceli vyrovnať a v 66. min. Jambor z hranice pokutového územia prudko prestrelil. V bojovnom dueli mali ešte dve príležitosti domáci F. Prúčnym, z ktorých najmä tá v 80. minúte bola viac gólová, ale brankár zachránil. Keď ani hostia nevyužili príležitosť Arsenovičom na vyrovnanie, zo zisku troch cenných bodov sa tešili zaslúžene domáci, ktorí ziskom 7 bodov v posledných troch kolách sa posunuli v tabuľke vyššie.
Gól: 25. Račkovič, R. Papuča, ŽK: Kružlík - Szabo, Halás, 250 divákov. DUSLO: Masár - Domasta, Kružlík, Ďatko, D. Szalay - Nurediny (38. D. Tóth), Lalák, F. Prúčny, Vanek (89. Lang) - Surányi (73. Szöcs), Račkovič. Tréner O. Lancz. FC: Grman - Tabak, Poštrk, Oravec, Líška, Barta (73. Arsenovič), Jambor, Svatík (83. Kastelovič), Gajdošík (58. Mrocek), Halás, Szabó. JOZEF SKLENÁR

V. Ludince - Horná Nitra 1:0 (0:0)
V prvom polčase predvádzali obe mužstvá vlažný futbal, bez väčších šancí. Hostia hrali na rýchle protiútoky, keďže domáci mali v hre prevahu, ale bez efektu v šestnástke hostí. V druhom polčase začali obe mužstvá predvádzať lepší futbal, s niekoľkými šancami na oboch stranách. Jediný gól zápasu vsietil v 62. min. Tibor Hlaváčik, ktorý si pekne nabehol na prihrávku Michala Kubalu za obranu hostí. Po góle sa hra síce zrýchlila, avšak sa prevažne medzi šestnástkami. Futbalisti Veľkých Ludiniec sa doma predstavia najbližšie až 4. júna, keďže odohrajú tri zápasy vonku a ešte plus v jednom kole budú mať voľno.
Gól: 62. Hlaváčik, R Kozolka, ŽK: Petráš, 168 divákov. DRUŽST.: D. Benkó - Krupánszki, Flídr, Kapa (81. T. Benkó), A. Kosák (46. Hamdaoui), M. Kubala, Soboňa (87. Soboňa), Petráš, Cingel, Hlaváčik, Horniak. Tréner I. Kasana. BANÍK: Bohunský - Šifalovič, Pekár, Filkorn, Gunda, Kopál (79. Šlabjar), Turančík, Kováčik, Halmeš (77. Sluka), Babašta, Kozák. Tréner R. Slaný. (IP)

Beluša - Dubnica 0:2 (0:1)
Po opatrnom úvode z oboch strán ako prvý nebezpečne ohrozil bránu hostí v 11. min J. Gažo, no Digaňa jeho strelu vyrazil. Potom hlavičkoval nad Jurga a to bolo z domácej strany všetko. Hostia sa dopredu často nedostávali, až v 26. min vystihol zlú rozohrávku Vaško a zblízka pomedzi Opatove nohy otvoril skóre - 0:1. Do prestávky zaujala iba nepresná Jancova hlavička. V druhom polčase začali aktívnejšie Belušania, no šance si nevytvorili. Hostia ukázali svoju efektivitu v 55. min, kedy Jakúbek zvýšil na 0:2. Snaha domácich o skorigovanie stavu nebola úspešná, lebo Mujkošova hlavička skončila nad, podobne aj priamemu kopu M. Gorelku chýbali potrebné centimetre. Dubnica vedenie udržiavala a šancu zvýšiť mal ešte Vaško, no jeho hlavička letela nad. V derby, ktoré úrovňou nenadchlo, sa z výhry tešili hostia.
Góly: 26. Vaško, 55. Jakúbek. R Havran, ŽK: Pavol Vavrík, J. Martinka, Kršák - Janco, 200 divákov. BELUŠA: Opat - J. Gažo, Pavol Vavrík, Mujkoš, J. Martinka (83. Škulec), Novisedlák, Hrenák, Kršák, Jurga (46. Šebík), M Gorelka, M. Pilát (55. P. Mišutka). Tréner M. Bednár. DUBNICA: Digaňa - Zahranyčnyj, Vaško, Horecký (90. Floriš), Janco (82. Hlatký), Jakúbek, Suchý (74. Václav), Čurik, Častulín, Švec, Štefánek. Tréner P. Jakuš. MILAN HRUBO

Púchov - Nemšová 0:0
V úvode vyskúšal tvrdou strelou Chovana Pilát. Potom sa hralo medzi šestnástkami. S občasnými pokusmi domácich. V 17. min po nebojácnom prieniku mieril Vanák nad a o päť minút ušiel Buček, no samostatnú akciu pokazil nepresnou prihrávkou na Gajdošíka. O minútu pálil z uhla Čatakovič iba do bočnej siete a v 25. min brankár Chovan vybehnutím ďaleko pred šestnástkou nebezpečným výskokom prerušil únik Gajdošíka, no pokračovalo sa iba rozhodcovskou loptou. V 30. min Pilátovu strelu gólman vyrazil a potom prišli chvíle Nemšovej. V 33. min po centri Issu Letko chytil Prekopovu hlavičku. V 36. min M. Klooster z voleja loptu netrafil ideálne a v 38. min po úniku Prekopa Letko bravúrne vyrazil tutovku Issu. Po prestávke sa domáci dostávali k bráne iba sporadicky, jediným nebezpečenstvom bol pokus Gajdošíka, ktorý kryl Chovan. V 55. min ušiel M. Klooster a poslal loptu povedľa brankára tesne vedľa žrde opustenej brány. O dve minúty Čatakovič z priameho kopu takmer prekvapil domácich, ale lopta skončila vedľa. Hostia sa pokúšali o streľbu, ktorej chýbala presnosť. V 90. min mohol rozhodnúť striedajúci Kvasnička, no jeho gólovú hlavičku zblízka chytil Letko.
R Drobec, ŽK: Marek Gajdošík - M. Klooster, Beňo, 200 divákov. FK: Letko - Riška, Gamboš, Vanák, Brezničan, Buček (81. Kingsley), Kopiš, Mynář (46. Marman), Sibanda, Marek Gajdošík (76. Pastorek), Pilát. Tréner J. Vágner. FKS: Chovan - R. Klooster, Kresánek, Issa, M. Klooster, Holíček, Beňo (77. Kvasnička), Čatakovič (70. Fabuš), Prekop, Mizerák, Schiszler. Tréner Ľ. Reiter. JOZEF ŠPROCHA

DAC B/Vrakúň - Veľký Meder 5:0 (2:0)
Do derby zápasu vstúpili aktívnejšie domáci futbalisti, po akcii z pravej strany otvoril skóre už v druhej minúte Sandal, ktorý zoči-voči Vargovi nezaváhal. Raketový štart rezervy zvýraznil o sedem minút Sabler hlavou. Po zmene strán si s polostrelou hostí poradil Milošovič a v poslednej štvrťhodine hráči DAC B svoj náskok ešte tromi gólmi po rýchlych protiútokoch do otvorenej obrany ešte zvýraznili. Ich víťazstvo je zaslúžené, odzrkadľuje dianie na trávniku.
Góly: 2. Sandal, 9. a 81. Sabler, 73. Bazsó, 86. Hubert. R Sárai, ŽK: Bazsó - Hlavna, Boya, 200 divákov. DAC B: Milošovič - Szépe, Polák (15. Špiriak), Černák (61. Domonkos), Sandal, Hubert, Sabler, Mészáros (76. Moďoroši), Nagy, Pagáč, Bazsó. Tréner B. Fodrek. MŠK: Varga - T. Tóth, Dzíbela, Kovársky (61. Bališ), Hlavna, Boya, Bombicz, M. Tóth (20. Kalmár), Szikonya (53. Bognár), Pisár, Gamkrelidze. Tréner V. Ekhardt. (LB)

Gabčíkovo - Led. Rovne 2:0 (1:0)
Po obojstranne svižnom úvode sa dostali do vedenia domáci v 16. min. keď po Belkovicsovom voleji hosťujúci gólman sa ocitol v úlohe štatistu. V 26. min. sa predral do 16-ky domácich Prekop, ktorý však nenamieril presne. V 45. min. Trabalík zoči-voči brankárovi nedokázal loptu prepasírovať do siete. Od 54. min. hrali hostia oslabení, Krištof totiž po druhej žltej karte musel nútene odísť predčasne pod sprchy. V 61. min. nikým neatakovaného Tótha tak prekvapila lopta, že jeho hlavičkové zakončenie bolo žalostné. V 73. min. striedajúci Pokorný netrafil odkrytý pravý kút gabčíkovskej brány. V 78. min. zakončil mladý Tóth svoje sólo strelou do vybehnuvšieho brankára. V 79. min. zložil reparát na dvakrát, keď ďalší únik zakončil opäť strelou do gólmana súpera, ale odrazenú loptu už poslal nekompromisne do siete. Domáci, ktorí po dvoch remízach na domácom trávniku konečne zvíťazili, natiahli sériu neporaziteľnosti na osem zápasov.
Góly: 16. Belkovics, 79. L. Tóth. R Bezák, ŽK: Trajcsik, Bódis, L. Tóth, Boráros - Krištof. ČK: 54. Krištof (L.R.), 310 divákov. ŠK: Rengel - Trajcsik, Bódis (60. Lapin), L. Tóth (81. Kósa), Malý, Belkovics, Klempa (64. Cingel), Trabalík, Kubík, Végh, Boráros. Tréner G. Straka. CRYSTAL: Kováč - Tomana (81. Kojtal), Kollár, Chmelík, Lipták, Riečičiar (79. Ďurovec), Prekop (71. Pokorný), T. Púček, Hruška, Krištof, Híreš. Tréner M. Púček. ŠTEFAN ÁGH

Šurany - ViOn B Vráble 0:3 (0:1)
Domácim ide už v každom zápase o všetko a tak pristúpili aj k tomuto stretnutiu. Od začiatku sa hralo na polovici hostí, ale Šurany si výraznejšiu šancu nevytvorili. Prvá strela hostí na bránu však znamenala gól, keď sa v 14. minúte trafil Bakaľár. Domáci ani po inkasovanom góle nepoľavili v aktivite, mali viac z hry, ale bez gólového efektu. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, hostia však hrozili po brejkoch, ktoré boli veľmi nebezpečné. Ešte za stavu 0:1 mali domáci dve vyložené šance. Najskôr Hrebík z tesnej blízkosti zakončoval nedôrazne a neskôr Dikácz z rovnako bezprostrednej blízkosti strieľal vedľa. Hostia predviedli domácim lekciu z efektivity, keď najskôr Šlachta po niečo vyše hodine hry zvýšil ich vedenie na 2:0 a dve minúty pred koncom svojim druhým gólom Bakaľár definitívne spečatil víťazstvo svojho mužstva.
Góly: 14. a 88. Bakaľár, 61. Šlachta. R Fehér, ŽK: Braun, Kacír (Š), 250 divákov. ŠK: Košlab - Mojko, Turan, Braun (73. Kacír), Schroner, Hrebík, Gábriš, Dudáš, Blaho, Andrášik (83. Timoránsky), Dikácz (62. Bencsik). Tréner: M. Pavlovič). VRÁBLE: Pichňa - Husár, Fekiač, Feješ (46. Tonka), Šlachta, Balko (78. Rumanko), Mateus, Advigov, Jamrich, Hamar (86. Galamboš), Bakaľár. Tréneri: M. Reischl a R. Zima. (RG)

Neded - Nové Zámky 0:1 (0:1)
Nezáživné záchranárske derby malo sedemdesiatpäť minút vyrovnaný priebeh. Neded bez jediného odchovanca v základe mal šance len pri nevčasnom bránení hostí, nedostúpený Nikolič trafil tyčku a Obassi pri dezorganizácii defenzívy súpera v tutovke prestrelil. A tak udreli Nové Zámky, z 58 metrov prekvapil brankára Bartalosa tiahlou strelou Poluch - 0:1. Po zmene strán medzišestnástkový odvar pokračoval, aspoňže sa hralo v o niečo vyššom tempe. Domáci v posledných 15 minútach zvýšili aktivitu, ale len opticky, pretože v súbojoch im stále chýbala dravosť. Predsa mohli vyrovnať, no Guemache a Rožník poslali šance nad. Novozámčania vyhrali zaslúžene, tlieskame ich koncentrovanému výkonu.
Gól: 19. Poluch. R Santa, ŽK: Kukučka, Nikolič - Poluch, 100 divákov. FC: D. Bartalos - A. Bartalos (20. Dlhý), Kukučka, Taiwo, Bakuš, Pavlovčík, Tóth (66. Rožník), Bakši, Ambassa, Guemache, Nikolić. Tréner: T. Bartoš. FKM: Juhás - Ešek, Baksics (67. Orémusz), Poluch, Petráš, Korman, Lovska, Horáček, Tawanda (75. Košút), Matić, Švajda (82. Letko). Tréner: P. Lérant. (KIJ)

Topoľčany - Galanta 0:1 (0:1)
Hŕstka fanúšikov videla iba slabší zápas. Hostia sa zostra pustili do súpera a po zmätkoch v obrane poslal hostí do vedenia Kočiš. Po vedúcom góle hostí sa do hry dostali i domáci, no hralo sa bez šancí. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mali Topoľčanci v 28. minúte, keď štandardku Laouzaia vyrazil brankár len pred seba a nekrytý Nwoko z piatich krokoch napálil loptu do brvna. Po zmene strán tempo hry ešte viac upadlo, Galanťania sa stiahli a čakali na brejky. Domáci hráči sa nevedeli cez pozornú obranu presadiť a hostia si tesný náskok pohodlne ubránili.
Gól: 4. Kočiš. R Španka, ŽK: Nagy (G), 75 divákov. MFK: Senecký – Švajlen (46. Sabo), Pajer, Luzin, Hovsepjan, Toma, Laouzai, Fotias, Iranzi, Kalisa (62. Rusnák), Nwoko (74. Mikula). Tréner J. Strna. SLOVAN: Stránský - Nagy, Eliáš, Gányovics, Mišura, Madarász (65. Lenárt), Revák, R. Meszlényi, Prágai, Baša (69. Bočko), Kočiš. Tréner T. Meszlényi. (JAŠ)