Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Vydrany sfúkli Topoľníky

V. LIGA JUH: Pata tesne uspela v Trsticiach. H. Saliby si neporadili s defenzívou Lehníc.

Futbalisti Paty priviezli tri body z Trstíc.(Zdroj: archív - Štefan Hubinák)

Jelka - V. Blahovo 1:1 (1:1), 12. Z. Farkaš - 25. P. Jakubík. Prvý polčas ponúkol priemerný futbal medzi 16-tkami. V 8. min. Jež trafil brvno, zakrátko po ďalšom centri Nogu už Farkaš mieril presne - 1:0. Po chybe obrancu prišiel lacný vyrovnávajúci gól a potom ešte pohrozil hosťujúci Miklós. V druhom dejstve mali mierne viac z hry hostia. Nastrelili žrď a mali veľkú šancu, ale brankár bol proti. R Hybský, 150.

Trstice - Pata 0:1 (0:1), 25. L. Vaško. Domáci Izsák v 15. min. zahodil penaltu, kopol ju vedľa. Skóre otvoril zblízka Patan L. Vaško po akcii po osi Milinkovič - L. Matušica. Hral sa vyrovnaný a kvalitný zápas, oba tímy sa snažili hrať futbal. Domáci si vypracovali gólové šance, ale úspešní neboli. V druhom polčase hostia nevyužili brejkové situácie. Zápasu by viac sedela remíza. R Rajtár, 200.

H. Saliby - Lehnice 0:0. Hneď v 3. min. mal tutovku Zavarcsik, ale z 5 metrov trafil do nôh brankára. Domáci boli aktívnejší, ale nevedeli dostať do vyloženej šance, pretože hostia sa zabetónovali vzadu. Druhý polčas priniesol rovnaký obraz. Jedinú šancu mal v 70. min. Czinege, ktorý hlavičkoval tesne nad. Po nervóznom závere si hostia odniesli bod a splnili cieľ, s ktorým prišli. R Zemko, 140.

Zlaté Klasy - Šoporňa 0:0. Domáci začali tlakom, prvú šancu mal Štiffel. Zakrátko musel striedať brankár hostí Karmažín. Hra sa potom vyrovnala. Kubov trestný kop zneškodnil Dorušinec. V 50. min. mohli hostia skórovať do prázdnej brány, ale lopta šla vedľa. Potom Kuba v šanci prihrával Zsigmondovi, ale ten netrafil bránu. Keď neuspeli ani Lengyel a Zsigmond, body sa delili. R M. Grznár, 200.

Vydrany - Topoľníky 7:1 (5:0), 5. a 13. J. Kayembe, 11. a 42. E. Bartal, 17. A. Pidruchnyj, 54. T. Bíro, 62. M. Hrazdílek - 88. N. Csölle. Celý zápas bol v rukách domácich, už po 17 minútach svietilo na ukazovateli skóre 4:0! Počas deväťdesiatich minút Vydrany neúnavne dobýjali súperovu bránku. R Petrák, 320.

Kost. Kračany - Janíky 1:0 (0:0), 75. E. Molnár. Domáci celý zápas držali opraty pevne vo svojich rukách. Súpera do ničoho nepustili a celý zápas bránili. Hráči Kostolných Kračian mohli svoj náskok zveľadiť, len nevyužili ponúknuté šance. R. Ďurčovič, 150.

Štvrtok n/O - Váhovce 4:2 (3:1), 35. a 77. L. Varga, 3. L. Martinka, 33. J. Višváder - 28. a 52. N. Štrbac. Od úvodného hvizdu sa domáci hráči hrnuli do útoku. Váhovce síce vyrovnali na 1:1, ale ešte do prestávky si Štvrtok n/O vypracoval dvojgólový náskok. V druhom polčase sa zápas už len dohrával. R Gašparíková, 150.

Ohrady odstúpili zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 19 - A. Barčák (Nový Život), E. Bartal (Vydrany), 17 - L. Marič (Nový Život), 16 - M. Filo (Váhovce), 15 - E. Rojka (Šoporňa), 12 - G. Sánka (Janíky).

ZOSTAVA KOLA: P. Dorušinec (Šoporňa) - L. Farkaš (Jelka), K. Sárkány (Trstice), P. Ďurica (Vydrany), E. Puha (V. Blahovo) - B. Zavarcsik (H. Saliby), L. Bindics (Lehnice), T. Dvorský (Pata) - E. Molnár (Kost. Kračany), J. Kayembe (Vydrany), L. Varga (Štvrtok n/O).