Vráble majú prvý jarný bod

III. LIGA: V Nových Zámkoch sa zrodila remíza s Vrábľami. Šaľa, Neded a V. Meder priviezli bod od súperov, Šurany lovili v Prievidzi. Za Topoľčany nastúpil brankár Štefan Senecký.

V zápase Nové Zámky – ViOn B Vráble (1:1) padli góly iba z penált. V modrom drese zľava P. Balko, D. Hamar a Pepe. Vzadu v zelenom druhý zľava D. Korman, autor domáceho gólu.V zápase Nové Zámky – ViOn B Vráble (1:1) padli góly iba z penált. V modrom drese zľava P. Balko, D. Hamar a Pepe. Vzadu v zelenom druhý zľava D. Korman, autor domáceho gólu. (Zdroj: Peter Bódi)

Nové Zámky - ViOn B Vráble 1:1 (0:0)
Domáci nastúpili na stretnutie už s novým trénerom Lérantom na lavičke a s odhodlaním bodovať naplno. Zo svojej miernej prevahy v úvode si Nové Zámky gólovú príležitosť nevypracovali. Nebezpečnejšie útoky podnikali potom na opačnej strane hostia, pri ktorých musela obrana FKM odvracať s vypätím všetkých síl. Pri šanci Pepeho hasil Horáček na bránkovej čiare. V 41. minúte stratil loptu Poluch a vzápätí stiahol za dres unikajúceho protihráča, za čo videl červenú kartu. Tento moment prekvapujúco viac vykoľajil hostí, pretože od začiatku druhého dejstva mali viac z hry domáci. V 56. minúte sa do pokutového územia hostí prebil agilný Petráš a zákrok obrancu na neho posúdil hlavný arbiter ako nedovolený. Nariadený pokutový kop s istotou premenil Korman - 1:0. O malú chvíľu na to sa rútil na Novotovu bránu osamotený Tawanda, ale svoje sólo zakončil ledabolo. V ďalšom priebehu stretnutia sa hostia síce snažili o vyrovnanie, ale ich akcie dokázala domáca obrana bez väčších problémov vyriešiť. Rušné momenty priniesla až posledná desaťminútovka, keď najskôr zákrok Horáčka na prenikajúceho Kapora „odmenil“ rozhodca pokutovým kopom, z ktorého vyrovnal Pepe a krátko na to bol pri úniku stiahnutý v pokutovom území hostí Kráľ, ale píšťalka hlavného rozhodcu Fehéra zostala v tomto prípade nemá.
Góly: 57. Korman (11 m) - 82. Pepe (11 m). R Fehér, ČK: 41. Poluch (N.Z.), 402 divákov. FKM: Dovičovič - Baksics, Poluch, Ešek, Letko (36. Tawanda) - Matič (89. Orémusz), Korman, Horáček, Lovska - Petráš - Král. Tréner P. Lérant. VRÁBLE: Novota - Balko, Kapor, Advigov, Husár - Pepe, Hamar (80. Bakaľár), Mpofu, Fekiač - Šlachta, Ewerton. Tréneri M. Reischl a R. Zima. ROMAN GULIŠ

Dubnica - Šaľa 1:1 (1:0)
Dubničania chceli potvrdiť trojbodový zisk z Dunajskej Stredy a začali výborne, keď už v 5. min. po Suchého prihrávke krížom šestnástky Václav prudko po zemi otvoril skóre - 1:0. V 10. min. Jakúbekovu prízemnú strelu k žrdi Masár kryl a to bolo všetko, čo domáci v prvom polčase smerom dopredu ukázali. Šaľa pomaly preberala iniciatívu a v 26. min. prvý pokus na domácu bránu od R. Prúčneho Digaňa spoľahlivo kontroloval. Hralo sa medzi 16-kami, za zmienku stál iba nie príliš vydarený pokus F. Prúčneho z voleja v 41. min. Aj úvod druhej časti patril Dubnici, no v 48. min. po peknej kombinácii Jakúbek v dobrej pozícii rozvlnil iba bočnú sieť. Trest prišiel v 58. min. z kopačky F. Prúčneho, ktorý z 20 m polovysokou tvrdou strelou prekonal Digaňu. Domáci mali v 65. min. náznak šance po prieniku Václava, ktorému obrana loptu v poslednej chvíli odkopla. O päť minút Digaňa pádom zasahoval pred Račkovičom, ktorý v 80. min. pálil spoza šestnástky nad. Päť minút pred koncom po jednej z mála vydarených krídelných akcií striedajúci Vaško poslal na päťku gólovú prihrávku, no Filo bránu netrafil. Ten istý hráč v 89. min. zobral na seba zodpovednosť, no namiesto spolupráce s Vaškom z 20 metrov poslal nie príliš nebezpečnú strelu presne na Masára a body sa delili.
Góly: 5. Václav - 58. F. Prúčny. R Bezák, ŽK: Suchý, Jakúbek, Čurik - R. Prúčny, Surányi, 270 divákov. DUSLO: Masár - Ďatko, Jurík, Račkovič, Kružlík, Nurediny, F. Prúčny (76. Tóth), R. Prúčny, Lalák, Kudry (46. Szalay), Surányi (46. Kochan). Tréner O. Lancz. JOZEF ŠPROCHA

Led. Rovne - Neded 0:0
Od úvodu sa očakávalo, že domáci potvrdia tri body zvonku, no zápasu chýbala iskra a náboj. Zaujala až 33. min, keď sa Detko prebil obranou Nededu, ale D. Bartalos ho vychytal. V 38. min. Tomana vymyslel tutovku pre Liptáka, ale tomu zmaril šancu brankár. V 42. min. pokus A. Bartalosa Bučeka neohrozil a z protiútoku Detkov gólový pokus skončil nad bránou. Opatrný futbal pokračoval aj po prestávke. V 55. min. Po Liptákovom priamom kope Chmelík hlavičkoval slabo do brankárových rúk a v 66. min. po ďalšom Liptákovom centri Detko mieril vysoko nad. Zápas sa potom iba dohrával v pokojnom tempe a hostia si za nasadenie odviezli spravodlivý bod.
R Matulová, ŽK: Bakuš, Taiwo, Královič, 150 divákov. FC: D. Bartalos - Bakuš, Ambruš, Taiwo, Pavlovčík, Dlhý (87. Bakši), Guemache, Královič, Ambassa (69. Kalmár), A. Bartalos, Rožník (78. Nikolič). Tréner T. Bartoš. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Gabčíkovo - Topoľčany 2:0 (0:0)
Domáci síce od úvodu naznačili trojbodové ambície, lenže v prvom polčase z platonickej územnej prevahy nedokázali profitovať. Územnú prevahu nedokázali pretaviť do gólov, chýbala im najmä kreativita. V 9. min. síce Belkovics z hranice pokutového územia vystrelil presne, jeho strela však bola iba propagačná. Hostia preferovali rýchle protiútoky, ale Rengel v bráne Gabčíkova bol v prvom dejstve bez práce. V 41. min. po oku lahodiacej individuálnej akcii Bódisovi sa nepodarilo trafiť medzi tri žrde, lopta iba o vlások minula bránu hostí. Postupne pribudli žlté karty, v tejto činnosti boli usilovnejší hráči Topoľčian. V druhom polčase hrali prím domáci, ktorých dostal do vedenia v 56. min. Bódis. V 60. min. Trabalíkov pokus kryl v páde Senecký. O tri minúty na to sa zaskvel gólman domácich, ktorý vyrazil Rusnákov strelecký pokus. V 70. min. pri Tóthovej tutovke exceloval pre zmenu Senecký. V 76. min. sa ocitol pred bránou Gabčíkova Omborenga, poslednou inštanciou bol pozorný Rengel. V 78. min. sa prezentoval krásnou a presnou strelou striedajúci Kósa, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Medzitým opäť narástol počet žltých kariet a v záverečných sekundách hostia dohrávali iba s 10 hráčmi. Hostia pokračovali v jarnom trende, domáci po dvoch remízach na súperových ihriskách konečne pred svojimi fanúšikmi zaznamenali trojbodový zisk. Hráči Gabčíkova venovali prvé jarné víťazstvo vedúcemu mužstva Arpádovi Patasimu, ktorý v deň zápasu oslávil 65. narodeniny.
Góly: 56. Bódis, 78. Kósa. R Sárai, ŽK: Végh - Senecký, Kalisa, Laouzai, Omborenga, Anis. ČK: 90. Kalisa (T), 400 divákov. ŠK: Rengel - M. Cingel, Trajcsík, Bódis (64. Lapin), Tóth, Malý (73. Kósa), Belkovics, Trabalík (81. Englman), Huszár, Kubik, Végh. Tréner G. Straka. MFK: Senecký - Števko, Omborenga, Laouzai, Kalisa, Anis, Luzin, Nwoko (88. Slovák), Mikula (71. Šudík), Fotias, Akbas (46. Rusnák). Tréner R. Števko. ŠTEFAN ÁGH

FC Horses Bánovce - Veľký Meder 2:2 (1:2)
V šesťbodovom zápase chceli domáce Bánovce odčiniť domácu prehru s Komárnom a do zápasu vstúpili s menším tlakom. Už v 14. minúte však prišlo k zraneniu domáceho stopéra Halása, na čo tréner musel zareagovať aj preskúpením jednotlivých radov. Aj preto sa ďalších dvadsať minút hralo prevažne len medzi šestnástkami. Do prvej šance sa dostal Svatík, ale hlavičkoval iba na bránku. Následne Líška z piatich krokov v čistej šanci prestrelil bránku. V 36. min. sa domáci už ujali vedenia pekným gólom, keď po akcii Arsenovića sa presadil Jambor. Vzápätí ale hostia po lacných dvoch chybách domácej obrany otočili výsledok na 1:2. V 39. min. domáci podcenili zahrávanie autu, kedy sa lopta dostala až k hosťujúcemu útočníkovi a ten vyrovnal na 1:1. Ubehli len štyri minúty, keď sa chyby dopustil Szabó, ktorý vysunul do šance hosťujúceho Pisára a Veľký Meder šiel do vedenia - 1:2. Po zmene strán začali domáci drvivým náporom a hneď v 50. min. Arsenović peknou hlavičkou vyrovnal na 2:2. Od tohto momentu to bolo len o dobíjaní hosťujúcej bránky. Domáci si vypracovali množstvo pološancí. V malom vápne najvyššie vyskočil Tabak, ale vo veľkej šanci hlavičkou tesne míňa. Olej trafil z päťky do tyčky, Golis šiel sám na brankára, no v ťažkej pozícii triafa mimo. Hostia predviedli sympatický výkon a zaslúžene si jeden bod odviezli domov.
Góly: 36. Jambor, 50. Arsenović - 39. Gamkrelidze, 43. Pisár. R Husár, ŽK: Líška, Svatík - Pisár, Kovársky, Hlavna. 150 divákov. MŠK: Székely - Bališ, Hlavna, Dzíbela, Kovársky, Boya, Bombicz, Szikonya (89. Vígh), Kalmár, Pisár (76. Kelemen), Gamkrelidze. Tréner Cs. Szórád. (MK)

Nemšová - DAC B/Vrakúň 2:0 (0:0)
Diváci videli zaujímavý futbal vo veľmi dobrom tempe, aj keď najmä v prvom polčase bez väčších šancí. Hostia od úvodu vybehli na domácich hráčov, hrali veľmi aktívne. Táto aktivita im však nevydržala ani desať minút. Nemšovčania postupne preberali iniciatívu, ale hostia im zadarmo nedarovali ani centimeter ihriska. V 11. min bol v šestnástke faulovaný Holíček, za zákrok nariadil pokutový kop, ktorý však kapitán Kresánek nepremenil, keď jeho prízemnú strelu k žrdi Milošovič vyrazil. Napriek tomuto momentu Nemšová nepoľavila v aktivite a až do 30. min boli domáci aktívnejší. Napriek snahe sa im však väčšiu gólovú príležitosť nepodarilo vypracovať. Po polhodine sa hra vyrovnala, ani jedno mužstvo si ale gólovú príležitosť nevypracovalo. Hostia pohrozili v 45. min, keď loptu po priamom kope Šemrinec loptu vyrazil pred seba, dobiehajúci Sabler hlavičkoval vedľa brány. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, obe mužstvá šliapali naplno a rozohrali bitku o stred ihriska. Aj keď loptu držali na svojich kopačkách väčšinu času domáci hráči, hostia však pozorne bránili a čakali na šancu pri rýchlych protiútokoch. V 69. min sa k strele z hranice šestnástky dostal Kvasnička, Milošovič vyrazil loptu na roh. Nemšová sa gólu dočkala v 75. min, keď po centri z pravej strany v skrumáži v päťke loptu do siete prepasíroval Fabuš. V 82. min zahrávali hostia priamy kop z ľavej strany. Padajúca lopta preletela cez celú šestnástku, Šemrinec ju musel vyraziť na roh. Domáci hráči potvrdili víťazstvo druhým gólom v 86. min, keď z 15 m strelou k žrdi spoza protihráča nedal Milošovičovi šancu Nwofor. Domácim víťazstvom Nemšová potvrdila zisk troch bodov z ihriska Nededu.
Góly: 75. Fabuš, 86. Nwofor. R Santa, ŽK: Pagáč, Bazsó, 100 divákov. DAC B: Milošovič - Križan, Černák (70. Grebač), Sandal, Hubert (58. Szelle), Sabler, Varga, Moďoroši, Nagy (81. Csóka), Pagáč, Bazsó. Tréner B. Fodrek. TOMÁŠ BEŇO

Horná Nitra - Šurany 0:2 (0:1)
Baníci chceli prelomiť smolu a konečne na domácom ihrisku bodovať. Zápas začal opatrne, v prvých dvadsiatich minútach sa hralo medzi šestnástkami. V 26. min. sa hostia ale po rohu a chybe v domácej obrane ujali vedenia - 0:1. V druhom polčase si domáci vytvorili tlak, z ktorého však nič nevyťažili, za čo ich hostia v 68. min. potrestali druhým gólom. Do konca zápasu už futbalisti Baníka neboli schopní s výsledkom nič nerobiť. Domácich divákov nepotešili výsledkom ani hrou a pripísali si tak ďalšiu prehru. V budúcom kole majú baníci voľno a musia sa pripraviť hlavne psychicky, pretože každý bod bude pre nich veľmi dôležitý. Šurany po dvoch jarných remízach do tretice bodovali naplno.
Góly: 26. vlastný, 68. Andrášik. R Havran, ŽK: Bublák, Gunda, Šifalovič - Vašek, 393 divákov. ŠK: Košlab - Bencsík, Piskla, Braun, Schroner, Hrebík, Andrášik (89. Mojko), Dudáš, Blaho (44. Kurej), Vašek, Dikácz (46. Kacír). Tréner M. Pavlovič. VLADIMÍR ŠUNÍK

Púchov - V. Ludince 0:0
Po troch zápasoch na ihriskách súperov sa Púchovčania prvýkrát predstavili domácim fanúšikom, no príliš ich nenadchli. Hostia veľmi dobre bránili a Púchovu takmer nič nedovolili. Vo vyrovnanom zápase sa na prvú výraznejšiu šancu čakalo až do 29. min, no Cingel pálil prudko vedľa. Púchov skúšal šťastie, no ani Zavadzan hlavou nenamieril presne a Ihemeho pokusy neprešli obranným valom V. Ludiniec. Ďalšie príležitosti do polčasu neboli, ale hneď po prestávke sa skóre mohlo meniť. Gmabošovu strelu zrazila obrana na roh, po ktorom hlavičku Rišku popred odkrytú bránu nedokázal usmerniť do siete Iheme. Letko v 54. min včas vybehol proti Matúšovi Predajnianskemu a zabránil najhoršiemu. Domácim sa nedarilo a v 66. min ich mohol potrestať Horniak, lenže pálil nad. Dvadsať minút pred koncom skúšal šťastie z diaľky Brezničan a v 75. min aj Kopiš, no lopta skončila v oboch prípadoch vedľa. Stav sa mohol meniť v 90. min, keď najprv po chybe obrany hostí Svorada zakončoval nedôrazne a na druhej strane Letko kryl pokus Kubalu. Aj druhý zápas oboch súperov v sezóne tak skončil remízou.
R Patrovič, ŽK: Riška - Hamdaoui, Matúš Predajniansky, 199 divákov. DRUŽST.: D. Benkó - Soboňa, Flídr, Hlaváčik, Krupánszki, Kosák (77. T. Benkó), Horniak, Kubala, Cingel (85. Michal Predajniansky), Matúš Predajniansky (90. Straňák), Hamdaoui. Tréner I. Kasana. (FK)

Komárno - Beluša 2:1 (1:1)
Prvý polčas priniesol vyrovnanú hru, ba chvíľami mali územnú prevahu hostia, ale do gólovej príležitosti sa nedostali. Vedenia sa ujal líder tabuľky po desiatich minútach, keď sa svojou agresivitou presadil útočník Militosjan, ktorý získal loptu od hosťujúceho obrancu, napochodoval s ňou až do kuchyne, odkiaľ už nebolo pre neho problémom skórovať. Hostia vyrovnali v polovici prvého dejstva, keď po zaváhaní domácej obrany zahrávali trestný kop a Mišutka nedal Rožníkovi šancu. Po vyrovnávajúcom góle mali domáci niekoľko výborných šancí na skórovanie, ale tie nepremenili. Druhý polčas nepriniesol zďaleka tak atraktívny futbal. Hra upadla do šedého priemeru, šancí pred oboma bránami bolo málo. Rozhodnutie v zápase napokon priniesla 70. minúta, keď prenikajúceho Militosjana zovreli dvaja obrancovia Beluše a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten premenil Čtvrtníček a tak vedúci celok tabuľky zostáva na jar naďalej stopercentný.
Góly: 10. Militosjan, 70. Čtvrtníček (11 m) - 23. Mišutka. R Gašparovič, ŽK: Mujkoš, Zápotoka (Beluša), 270 divákov. KFC: Rožník - Szabó, Podlucký, Štrbák, Josl (78. Szénási), Čtvrtníček, Obert, Militosjan (87. Kuruc), Faragó, Gonzáles (55. V. Kosťukevič), Bilyk. Tréner R. Matovič. (RG)